בא בזמן - כ"ג ניצחה את שוויץ

במשחק הכי חשוב של האליפות נבחרת הגברים בכדורסל בכיסאות גלגלים הביסה 45:63 את נבחרת שוויץ והבטיחה לעצמה עוד שנה בדרג א'. הנבחרת הצליחה לחזור מפיגור 9 ועם רבע שלישי חזק ברחה ליתרון דו ספרתי עליו שמרה עד לניצחון.


| safsal

 

עשו את העבודה. נבחרת הגברים בכדורסל בכיסאות גלגלים ניצחה הבוקר את נבחרת שוויץ במשחק הישיר על הירידה לדרג ב'. למרות שכבר מצאה את עצמה בפיגור על סף הדו ספרתי במהלך הרבע השני, הנבחרת ידעה להתעורר בזמן והציגה מחצית שניה טובה מאוד עם הגנה קשוחה שעצרה את השוויצרים על 18 נקודות בלבד (ורובן מהקו). ראדי דגמין עם 26 נקודות הובילה את הנבחרת שקלעה ב-47% ל-2 כשגם שי ברביבאי קולע בדו ספרתי ואלון דור און הקפטן מסיים עם דאבל דאבל. לנבחרת מחכה משחק נוסף ביום שישי על המקומות 9-10 מול אוסטריה אותה פגשנו בשלב הבתים.

 

סיקור המשחק:

הרבע הראשון היה שקול וברובו ביתרון קל של השוויצרים שניצלו שליטה בריבאונד כדי לשמור על יתרון קל. לקראת סוף הרבע דקות טובות של ראדי דגמין עם 6 נקודות מחצי מרחק העלו את ישראל ליתרון כשבסיום הרבע 11:12. תחילת רבע שני המומנטום שוב עבר לשוויץ שקלעה באחוזים טובים בעוד ישראל בעיקר מאבדת, והשוויצרים כבר הגיעו ליתרון שיא 23:14. פסק זמן של אריאל אוטלנגי העיר את ההתקפה כש-שי ברביבאי ודגמין צמצמו לנקודה בלבד, ובהמשך מאור לסרי עם נקודות מתחת לסל גם העביר את היתרון שוב לצד הישראלי. בירידה להפסקה 27:30 כחול - לבן.

המומנטום המשיך עם ישראל גם ברבע השלישי כשהפעם שוויץ היא זאת שמאבדת ודגמין צולף שתיים מחוץ לקשת ועוד 2 מבפנים ומגדיל ל-30:40. ההגנה הישראלית המשיכה לעשות לשוויצרים חיים קשים והם ייצרו בעיקר מהקו (7 נקודות וסל שדה בודד ברבע), וסל מחצי מרחק של ברביבאי חתם 3/4 משחק ב-34:46 לישראל. תחילת הרבע הרביעי ישראל ממשיכה לשלוט במשחק משני הצדדים ועם חלוקת אסיסטים יפה לצבע פותחת פער משמעותי 36:53. לקראת אמצא הרבע שוויץ הצליחה למצוא קצת את הסל, אבל לא הצליחה להתקרב מספיק כשאלון דור און וברביבאי שומרים את הפער סביב ה-12-15 הפרש. בסיום 45:63 גדול לנבחרת שמשלימה את המשימה שלה ונשארת בדרג א'.

קלעו לישראל: ראדי דגמין 26 (8/14 ל-2, 3 אס'), שי ברביבאי 13 (6/11 ל-2, 3 אס'), אלון דור און 12 (10 רב', 4 אס', 2 חט'), מאור לסרי 8 (8 רב'), עידו מימון ואיברהים בהו 2 כ"א.