בתום דרמה - ניצחון לקדטיות

אליפות אירופה עד גיל 16 נשים: למרות משחק לא גדול, נבחרת הקדטיות התאוששה מפיגור דו ספרתי ובתום מותחן בסיום גברה 58:56 על צ'כיה ועלתה למשחקי הדירוג 9-12 שגם מבטיחים לה הישארות בדרג א'. מאיה זילברשלג הצטיינה עם 23 נק', לי טייכמן 7 חט'. (צילום: FIBA)


| safsal

 

זה הלך קשה, אבל זה הסתיים כמו שצריך. אחרי 4 הפסדים רצופים נבחרת הקדטיות סימנה וי ראשון במשחקי הדירוג על נבחרת צ'כיה, ועל הדרך הבטיחה לעצמה עוד שנה בדרג א' ביחד עם כל שאר נבחרות ישראל הצעירות. המשחק עצמו היה הפכפך מאוד כששתי הנבחרות הצליחו לפתוח ולאבד פער סביב הדו ספרתי, והוא הוכרע ממש לקראת הסיום לטובת ישראל. שתי הנבחרות הציגו יום התקפי חלש עם אחוזים נמוכים מהשדה ויותר מדי איבודים, כולל כמה בסיום שגרמו לצופים להיות בחרדה קלה עד לסיום 40 הדקות.

 

סיקור המשחק:

הנבחרת פתחה טוב את המשחק בעיקר בהתקפה וייצרה נקודות בקצב טוב כשהיא מציגה חלוקת אסיסטים יפה וחלוקת נקודות מאוזנת בדרך ליתרון 12:4. פסק זמן צ'כי עצר את המומנטום של הקדטיות שרשמו כמה החטאות ואיבודים, וצ'כיה אט אט הצליחה לצמצם את הפער ל-8:14. סל של נועה מגד מאסיסט של מיקה קניץ קטע את הבצורת הישראלית אבל לא את המיני-ריצות של צ'כיה שעד סיום הרבע הורידה ל-19:15.

בתחילת הרבע השני ישראל שוב התקשתה למצוא את הסל ואחרי כ-3 דקות ללא נקודות גם מצאה את עצמה בפיגור 19:20 וירדה לפסק זמן. גם זה לא עזר לנבחרת לאפס את היד כשגם מתפרצות לא נוצלו לנקודות, ורק אחרי כ-5 דקות ברבע הגיעו הנקודות הראשונות מחדירה של מיקה ינאי בצבע. הצ'כיות גם הציגו משחק התקפי חלש באחוזים נמוכים אבל כן ידעו לייצר מידי פעם וכבר הגיעו ליתרון דו ספרתי 21:31. קצת נקודות של לי טייכמן וינאי בתוספת לחץ הגנתי עזרו לנבחרת לצמצם, ובתום המחצית הראשונה 26:33 לצ'כיה.

ברבע השלישי הנבחרת כבר חזרה לעניינים ועלתה מאופסת כשהיא מקזזת את הפער במהירות ו-5 רצופות של זילברשלג לצד סל ואסיסט של מאיה אלמליח קבעו שוויון 36. צ'כיה החזירה לעצמה את היתרון די מהר, אבל כמה דקות טובות בהגנה עם חטיפות ומתפרצות החזירו את ישראל סוף סוף ליתרון – 41:40. קצת חילופי סלים בין הנבחרות השאירו את המשחק צמוד, ואנחנו בשוויון 45 בכניסה לרבע המכריע.

הרבע האחרון המשיך מהנקודה בה השלישי הסתיים כשהנבחרות מייצרות קצת פה ושם, ואחרי 4 דקות אנחנו בשוויון 49. שלשה של יערה ים הקפיצה את הספסל הישראלי אך אחרי הגיעו כמה גגות ו-2 שלשות מהצד הצ'כי ששלחו את ישראל לפסק זמן נוסף קצת פחות מ-5 דקות לסיום. עוד כמה דקות של כלום חלפו עד ש-שלשה של זילברשלג קבעה שוויון 56 ובהמשך נקודות מהקו שלה העלו את ישראל ליתרון 2 כדקה וקצת לסיום. בנקודה הזאת שתי הנבחרות חילקו מתנות אחת לשניה ולמרות זאת שתיהן לא קלעו, ואחרי כמה החטאות שעושות התקפי לב התוצאה לא השתנתה. בסיום 58:56 לישראל שעומדת במשימה שלה ומבטיחה כבר עכשיו מקום בדרג א'.

קלעו לישראל: מאיה זילברשלג 23 (14 רב'), לי טייכמן 11 (7 חט'), מיקה ינאי 10, מאי בייקו 6 (7 רב'), מאיה אלמליח (3 חט') ויערה ים 3 כ"א, נועה מגד 2.