בתום דרמה - נבחרת הנשים הודחה

אליפות אירופה בכדורסל 3X3: נבחרת הנשים סיימה את שלב הבתים עם 2 הפסדים, במקום השלישי בבית המוקדם וללא הכרטיס לרבע הגמר. אחרי הפסד מוקדם לאיטלקיות, המשחק השני מול גרמניה היה צמוד והוכרע רק לקראת הסיום עם שלשה גרמנית. מחר יגיע תורה של נבחרת הגברים לנסות ולהעפיל לשלב הבא. (צילום: FIBA)


| safsal

 

מאכזב. נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל 3X3 סיימה את דרכה באליפות כבר ביום הראשון שלה אחרי 2 הפסדים ומקום שלישי בבית. בפתיחת היום הנבחרת הפסידה לאיטליה ובהמשך פגשה את נבחרת גרמניה שגם כן הפסידה לאיטליה, מה שאומר שהמשחק קבע מי תעפיל לרבע הגמר. המשחק הזה היה צמוד ובסיומו ישראל שמטה 2 נקודות יתרון וסיימה עם הפסד כואב.

 

ישראל - איטליה 22:18

כאמור הנבחרת פתחה את שלב הבתים במשחק מול נבחרת איטליה שמוקדם יותר גברה על גרמניה. האיטלקיות הובילו לאורך רוב המשחק כשישראל הייתה בתפקיד הרודפת, ולמרות שהצליחה גם מדי פעם להחזיר את המשחק לשוויון, לא הצליחה להפוך את התוצאה עד לסיום. אחרי שוויון 2:2 בפתיחה האיטלקיות איפסו את היד מחוץ לקשת ועלו ליתרון 5:2 ובהמשך 9:4 עם נקודות מהקו. ישראל עוד הצליחה להוריד למינוס 2, אבל שוב האיטלקיות עם השלשות ברחו ליתרון 5 - 17:12. שלשות של אופיר קסטן רז והדר חדד שוב הורידו למינוס 2, אבל אז שלשה חמישית במשחק של איטליה סגרה את הסיפור עם 22:18.

קלעו לישראל: הדר חדד ודרו אדלמן 7 כ"א, אליסה בארון ואופיר קסטן רז 2 כ"א.

 

ישראל - גרמניה 15:13

למשחק השני ישראל עלתה בידיעה שהפסד כאן גומר את הסיפור, כשגרמניה היריבה שלה הגיעה באותו מצב בדיוק. הפעם ישראל היא זאת שהובילה לאורך רוב המשחק עם יכולת נהדרת בצבע של דרו אדלמן שנהנתה מאסיסטים של חברותיה לנבחרת, אבל ריצת 4-0 בסיום של הגרמניות הוביל אותה להפסד. ישראל הייתה הראשונה לעלות על הלוח, אבל אז המומנטום עבר לגרמניה שעם שלשה עלתה ליתרון 5:2. אדלמן כאמור הייתה המוציאה לפועל בצבע וקבעה שוויון, ובהמשך נקודות מהקו של הדר חדד העלו את ישראל ליתרון 8:6. הגרמניות שוב השוו, אדלמן שוב הגדילה וגרמניה שוב השוותה בשלשה - 13:13 קצת יותר מדקה לסיום. בזמן שנותר ישראל משום מה החליטה ללכת על זריקות מבחוץ שלא נכנסו (0/7 ל-3 במשחק), גרמניה זרקה וכן פגעה ועלתה ליתרון 2 אותו ישראל לא הצליחה לסגור עד לסיום.

קלעו לישראל: דרו אדלמן 10, הדר חדד 3.

 

דרו אדלמן. יכולת טובה שלה לא הספיקה (צילום: FIBA)