נבחרת הנשים מול צרפת ולטביה

נבחרת הנשים הוגרלה היום לבית E במסגרת מוקדמות אליפות אירופה 2025, שם היא תפגוש את נבחרת צרפת שסיימה במקום השלישי באליפות האחרונה, וכן את נבחרות לטביה ואירלנד. חלון המשחקים הראשון ייערך כבר בחודש נובמבר הקרוב.


| safsal

 

אליפות אירופה שנערכה כאן בארץ כבר והאכזבה שהתלוותה אליה כבר מאחורינו, ועכשיו אנחנו עם הפנים הלאה - לעבר אליפות אירופה 2025. האליפות הבאה תיערך ב-4 מדינות, והדרך אליה הולכת להיות לא פשוטה בכלל. בשביל לקבל את אחד מ-12 הכרטיסים שנותרו לאליפות, הנבחרת צריכה לסיים את שלב הבתים או במקום הראשון, או במקום השני ובאחד מ-4 המאזנים הכי טובים של סגניות הבתים. בהתחשב בהגרלה שמחכה לנבחרת, המקום הראשון לא ממש נשמע ריאלי אבל על המקום השני אפשר עוד לדבר.

הנבחרת הכי חזקה שמחכה לישראל בבית היא כמובן נבחרת צרפת, שלא פיספסה מקום על הפודיום בכל 8 אליפויות אירופה האחרונות כולל מדליית הארד באליפות האחרונה והיא מדורגת במקום ה-7 בעולם. עוד נבחרת שאמורה להקשות עלינו ובעצם להיות היריבה של ישראל למקום השני היא נבחרת לטביה, אותה פגשנו גם במוקדמות היורובאסקט האחרון (ישראל השתתפה במוקדמות למרות שהובטח לה מקום עקב האירוח) והפסדנו לה פעמיים. לטביה אגב כמו ישראל סיימה במקום הרביעי בשלב הבתים של היורובאסקט האחרון ולא העפילה לשלב הבא. הנבחרת הרביעית בבית היא אירלנד, שמדורגת די נמוך בדירוג פיב"א העולמי ובהיסטוריה שלה אין הצלחות גדולות במיוחד. את מוקדמות יורובאסקט 2023 סיימה במקום האחרון בבית שלה וללא נצחונות. על הנייר היא אמורה להיות היריבה הכי נוחה לישראל. 

 

לוח המשחקים:

9/11/23 - אירלנד (בית)
12/11/23 - לטביה (חוץ)
7/11/24 - צרפת (חוץ)
10/11/24 - אירלנד (חוץ)
6/2/25 - לטביה (בית)
9/2/25 - צרפת (בית)