מדליית כסף ל-U23 בגביע העולם

3X3: נבחרת הגברים רשמה אמש הישג מרשים מאוד עם מקום על הפודיום במסגרת גביע העולם U23, אחרי שהפסידה בגמר חד צדדי לנבחרת ארה"ב שסיימה את הטורניר ללא הפסדים. עומד שדה נבחר לשלישיית הטורניר. (צילומים: FIBA)


| תמיר ירדן

 

למי שלא עקב בסופש הארוך אותו קיבלנו אחר נבחרת ישראל עד גיל 23 3x3, בואו נגיד שפספסתם/ן חתיכת היסטוריה:

הנבחרת הישראלית, אשר כוללת את גיל נויוביץ (קפטן האורדונים לשעבר ומהעונה שחקנה של מכבי מעלה אדומים בליגה לאומית ווינר), שגיא זילברשלג (הפועל כפ"ס), עומר שדה (מכבי  ראשון לציון) ועומר הראל (אשתקד באורדונים אשר נשרו לליגה הארצית), כאשר מדריך אותה מהקויים כוכבה של הפועל ירושלים ונבחרת ישראל לשעבר - מאיר טפירו, קיבלה בית מוקדם לא פשוט בכלל, אותו הצליחה לסיים במקום הראשון.

הנבחרת עלתה לרבע הגמר לאחר 0-4 חלק. לאחר פרישתה של טוניסיה (מפתיע משהו) היא ניצחה את קניה 15-21 , את קטאר 13-22 ואת גרמניה 15-17 בתום הארכה משלשת ניצחון של מי אם לא, עומר הראל האיש שרק מחכה לרגעים הללו. אך זה היה כלום לעומת מה שחויינו אתמול (ראשון). ברבע הגמר הנבחרת פגשה את צ'ילה ולאחר קרב עיקש ושיוויון 16 נסחבה להארכה, שם קיבלנו שוב שלשת ניצחון, גם של עומר אך הפעם זה היה שדה אשר ניצח את ההתמודדות וסחף את הנבחרת לקרב מרתק בחצי הגמר מול צרפת.

את הנבחרת הצרפתית יש לציין פגשנו לא פחות משש פעמים העונה, במסגרת העצירות בצרפת ובכפר המכביה. הנבחרת שלנו פתחה בצורה אדירה, עלתה ליתרון של 17-9 לאחר חמש חטיפות של גיל נויוביץ ומשחק צירופים נפלא בדרך לסל של כל חברי הסגל. נגמר? תחשבו שנית, ריצה של הצרפתים צימקה לשתי נקודות בלבד ושוב עומר שדה עם ווינר שוט שלח את הנבחרת שלנו לגמר אליפות העולם, שם לצערנו כבר לא נותרו כוחות לחברים בכחול לבן וארה"ב התעלתה כל הדרך למדליית הזהב. עומר שדה גם נבחר למצטייני הטורניר.

בשנה בה הכדורסל הישראלי קפץ לקדמת הבמה, חווינו סופש ארוך מסיים שכל כך הגיע לשחקנים (וגם לשחקניות לאורך העונה) והפנים לחלוטין לקראת המשימה הגדולה, להצעיד שתי נבחרות בכחול לבן אל האולימפיאדה בפאריס.

יש לציין כי אתמול חגג יום הולדת מנהל נבחרות הגברים וענף ה3x3 ערן עטייה והוא לא יכול היה לבקש התעלות גדולה יותר וערב היסטורי ממה שהוא קיבל, טוב נו, אולי שהמדליה תהיה בצבע שונה אבל בהחלט היינו חותמים על התוצאה הזאת לפני, בכל מקום ובכל זמן.