נבחרת הנשים החלה באימונים

נבחרת הנשים התכנסה היום (חמישי) לתחילת האימונים לקראת חלון מוקדמות אליפות אירופה 2025, בו תשחק מול אירלנד ומול לטביה. לצד מספר חוסרים משמעותיים בסגל של שחקניות שפרשו או נמצאות במכללות, בסגל הרחב יש גם כמה זימוני בכורה מעניינים. דניאל רבר: "אנחנו באות למשימה מיוחדת."


| safsal

 

באיחור של 3 חודשים עקב המצב בארץ, ביום חמישי הבא (8/2) נבחרת הנשים תפתח את מוקדמות אליפות אירופה 2025. הנבחרת "תארח" את נבחרת אירלנד, ו-3 ימים לאחר מכן תתארח מול נבחרת לטביה כששני המשחקים יתקיימו בריגה. זהו החלון השני של פיב"א במסגרת מוקדמות אליפות אירופה, ובהמשך החלונות הנבחרת תשחק גם מול נבחרת צרפת. היום הנבחרת התכנסה לאימון ראשון עם 15 שחקניות בסגל וגם עוזרת מאמנת חדשה, וביום שני תמריא ללטביה. נבחרת הנשים היא הראשונה מבין נבחרות הכדורסל שתשחק לאחר תחילת המלחמה, וכבר יש דיווחים על כך שלפחות בנבחרת אירלנד יש כוונה של חלק מהשחקניות להחרים את המשחק. ביום ראשון הנבחרת תערוך אימון מיוחד עם לוחמות מיחידית ברדלס

בסגל הנבחרת הנוכחי אפשר למצוא את מרבית השחקניות ששיחקו גם ביורובאסקט בקיץ האחרון: הקפטנית עדן רוטברג, דניאל קארש, אליסה בארון, גילי אייזנר, עדן ציפל, צליל וטורי, דניאל רבר וג'ני סימס. לצידן יש לנו גם כמה זימוני בכורה מעניינים, ובראש הזימון של שחקנית האקדמיה ונבחרת הקדטיות נועה מגד, שמשחקת העונה במקביל בליגת העל לנערות ובליגה הלאומית. בנוסף אליה יש את עמית טרנר, ליהי עזורי ודוריאן דהן סוויץ' שכולן שיחקו בקיץ האחרון בנבחרת העתודה שהגיעה למקום ה-7 באליפות אירופה. עוד בסגל הנבחרת: דור סער, תמר בר-גל, אופיר קסטן רז והילה קארש - כשיש סיכוי טוב שאנחנו נזכה לראות את האחריות קארש משחקות ביחד לראשונה. גם על הקווים יש לנו פנים חדשות - כשנטע קרומר שאימנה את נבחרת ה-U14 הצטרפה כעוזרת מאמנת שניה לשרון דרוקר ורועי לזר. 

מי שיחסרו מהסגל הן כמובן השחקניות שנמצאות כרגע במכללות וכמידי חלון מוקדמות לא יכולות להגיע למשחקים. בראשן החיות ירדן וליאור גרזון שהיו חלק מהסגל ביורובאסקט האחרון, ושחקניות בולטות נוספות שהיו בנבחרות הצעירות דוגמת אמי רינת, רומי לוי, שיראל נחום וליאור הלוי. אלכס כהן שפתחה את העונה בליגת העל בהפועל לב ירושלים החליטה לפרוש מכדורסל וחזרה לארה"ב, וג'ניפר פליישר שכמוה שיחקה בליגת העל עברה לקבוצה באירופה וגם לא תהיה זמינה לנבחרת.

שם אחד שבולט בהעדרו נוכח היכולות שמציגה העונה הוא של שיר תירוש. תירוש בת ה-24 שבלטה בשנים האחרונות בליגה הלאומית, הראתה שהיא שחקנית מובילה גם בליגת העל כשעם ובלי זרות תפסה עמדת מפתח בקבוצת לב ירושלים, ועם ממוצע נקודות דו ספרתי (15.5) וכשהיא שלישית בליגה באסיסטים (6.8) מובילה את קבוצתה לצמרת. תירוש כבר זומנה ע"י עדן ענבר לסגל הרחב של נבחרת ישראל בגיל 18, אך זמן קצר לאחר מכן התגייסה. היום כשהיא בתקופה הטובה ביותר שלה בקריירה נדמה שהיתה יכולה לעזור לנבחרת הלאומית.

"תמיד כיף ללבוש את מדי נבחרת ישראל, במיוחד בזמנים בה המדינה שלנו עוברת את מה שהיא עוברת. זו זכות גדולה. יש תחושה שאנחנו באות למשימה מיוחדת". אמר שחקנית הנבחרת ואליצור רמלה דניאל רבר. "המשחקים היו אמורים להתקיים בנובמבר, האיריות סרבו לשחק נגדנו ואנחנו באות במוטיבציה גבוהה יותר. יהיה קשה, במיוחד שאנחנו בסגל נמוך מזה שהיה בקיץ, אבל אנחנו אחרי חודשיים בהן שיחקנו כמעט 40 דקות כל משחק, עם הכדור בלי שחקניות זרות ואנחנו בכושר מאוד טוב ואני מאמינה שאפשר לעשות שני ניצחונות".

 

הנבחרת עם שלט למען החזרת החטופים (צילום: איגוד הכדורסל)