הנבחרת הביסה את אירלנד

האיריות דיברו הרבה לפני המשחק, ישראל ענתה להן ובגדול על הפרקט כשהביסה אותן ב-30 הפרש - 57:87. הנבחרת הייתה עדיפה מתחילת המשחק והובילה רוב המשחק ביתרון דו ספרתי גבוה, שהתקרב בשיא גם ל-40. 17 נקודות לעדן ציפל, 16 לעדן רוטברג ו-15 לאליסה בארון. (צילום: Renars Koris)


| safsal

 

בקצרה:

נבחרת הנשים עשתה את העבודה כמצופה ממנה, והביסה את נבחרת אירלנד בפתיחת חלון מוקדמות אליפות אירופה. האיריות בחרו לא לכבד את הנבחרת ואת המשחק, וניצחון בהפרש כזה וביכולת כזאת בהחלט מעלה לנו חיוך בזמנים לא קלים אלו. כבר מהפתיחה הנבחרת הראתה שהיא באה לנצח, הציגה הגנה טובה עם הרבה חטיפות שהקשתה על האיריות לייצר וברחה בשלב די מוקדם ליתרון דו ספרתי. למרות פה ושם דקות של חוסר ריכוז הגנתי שאיפשרו לאירלנד קצת לטייל בצבע, המשחק הזה היה בשליטה של ישראל שהגדילה עוד ועוד את ההפרש שלה עם התקדמות המשחק והכריעה אותו בשלב מוקדם.

הנבחרת סיימה את המחצית הראשונה ביתרון 32:51, ברבע השלישי הגדילה ל-49:60 וברבע האחרון גם התקרב ל-40 הודות למטווח שלשות של דור סער, לפני שאירלנד מיזערה קצת נזקים עד לסיום. היה נחמד ביותר לראות איך גם כשהפער כבר היה גבוה במיוחד והמשחק היה גמור, לנבחרת שלנו זה לא הפריע והיא המשיכה לשמור, לחטוף (18 במשחק) וגם לחלק גגות יפים. בנוסף ישראל שמרה על אחוזי קליעה טובים - כמעט 49% ל-2, ו-14 שלשות בכמעט 38%.

קלעו לישראל: עדן ציפל 17 (6 רב', 4 חט'), עדן רוטברג 16 (6/7 ל-2), אליסה בארון 15 (7 רב', 3 חט'), דור סער 12 (4/6 ל-3), דניאל קארש 9 (3 חט'), דניאל רבר 8 (7 רב'), ג'ני סימס 5 (9 רב', 6 אס'), הילה קארש 3, דוריאן דהן סוויץ' 2 (2 חס').

 

מספרים ועוד קצת פיקנטריה:

דור סער בהופעת הבכורה שלה במשחק רשמי בנבחרת (הייתה חלק מהסגל במשחק הידידות מול מרוקו) הראתה את יכולת הקליעה שלה מחוץ לקשת עם 4 שלשות (מתוך 6 נסיונות). דוריאן דהן סוויץ' גם היא בהופעת בכורה קלעה 2 נקודות, ולצד זה עשתה עבודה טובה בהגנה וחילקה כמה חסימות גדולות. דניאל קארש שעלתה מהספסל בסוף הרבע הראשון הראתה המון ביטחון ותרמה 5 נקודות ואסיסט תוך שתי דקות, וגם הילה קארש איך שעלתה לשחק ברבע האחרון תרמה שלשה. 

זהו המפגש הרביעי של הנבחרת עם אירלנד במסגרת מוקדמות אליפות אירופה, והמפגש הרביעי בו ישראל מנצחת. עד כה ההפרש הכי גדול היה 24, והיום השיא נשבר. כבר כתבנו למעלה שהנבחרת המשיכה במומנטום ולא ויתרה לאורך כל המשחק, ואפשר גם לציין שכל רבע מחדש נפתח חזק כמו שצריך - 0-7 בראשון, 2-8 בשני, 0-13 בשלישי, 2-10 ברביעי.

עדן רוטברג שמדורגת הכי גבוה בטבלת הקלעיות של כל הזמנים בנבחרת מבין השחקניות הפעילות התקרבה היום עוד קצת לעבר המקום ה-19 ברשימה, בו מחזיקה מיכל אפשטיין. בין השתיים כרגע מפרידות 12 נקודות. דניאל רבר שנמצאת אחריה התקדמה מקום אחד למקום ה-27, ואם תקלע מספר דו ספרתי של נקודות ביום ראשון היא תקפוץ אל המקום ה-24 ועל הדרך גם תוכל להגיע לציון יפה של 200 נקודות בנבחרת.