הנבחרת הפסידה ללטביה בתום מותחן

כמה קרוב ככה רחוק ומתסכל. נבחרת הנשים למרות מחצית ראשונה נפלאה ויתרון דו ספרתי סיימה את הערב עם הפסד דרמטי 83:86 מול נבחרת לטביה בתום 45 דקות. סימס שהתעלתה במחצית השניה סיימה עם 25 נקודות, 15 לאליסה בארון ועדן רוטברג. (צילום: FIBA)


| safsal

 

אך איזה פספוס. נבחרת הנשים הפסידה הערב ללטביה בתום משחק שקול מאוד, הפכפך מאוד, ושכבר היה בידיים שלה. שתי הזדמנויות לנצח את המשחק בסיום הרבע הרביעי לא נוצלו, ועוד איבוד כדור לקראת סוף ההארכה הראשונה איפשר ללטביה ליצור יתרון 3 שהספיק לה כדי לנצח. ישראל נשארת עם הרבה מחמאות, אבל גם עם תחושת פספוס כאמור על אובדן המומנטום והשוני בין המחציות השונות. את המחצית הראשונה הנבחרת סיימה ביתרון 9 אחרי שהובילה בחלקים גם בדו ספרתי, אבל ללטביות לקח 2 דקות בדיוק למחוק את כל הפער ולפתוח את המשחק מחדש. 

במצית הראשונה היה פשוט כיף לראות את הנבחרת שלנו. היה כיף גם מול אירלנד, אבל שם היינו עדיפים על הנייר והאיריות פחות הקשו עלינו לייצר נקודות. הערב מול נבחרת אירופאית לגיטימית כמו לטביה, הנבחרת שלנו נראתה פשוט נפלא במחצית הראשונה. גם כשהלטביות לחצו, לישראל היה את הפתרונות בין אם זה הכנסת כדור טובה לדניאל רבר שסיימה באלגניות או ביכולת אישית של אליסה בארון שחדרה שוב ושוב עד לטבעת. היה כיף גם לראות את דניאל קארש ואת עדן רוטברג שמשחקות עם המון ביטחון, ואת העובדה שהנבחרת שיחקה המון פנימה, וכמו שאמרו בשידור - נראה שאנחנו כבר לא מפחדים ממגע ומללכת ראש בראש מול 'סייז אירופאי'. גם ההגנה עשתה את שלה עם לא מעט חטיפות שנוצלו היטב, סגירה טובה של הצבע בדקות רבות ובסה"כ הנבחרת הובילה כמעט לאורך כל המחצית הראשונה ועשתה זאת בפער מרשים.

במחצית השניה הנבחרת איבדה את כל המומנטום שצברה. ההתקפות נראו תקועות, האחוזים התיישרו למטה, כמות האיבודים גדלה משמעותית כשחלקם נבעו סתם מחוסר ריכוז או עודף פרגון, וגם בהגנה לטביה מצאה את עצמה פנויה יותר מהרגיל. אבל גם כשהמצב נראה לא טוב, הנבחרת ידעה להתעלות, המשיכה להילחם והצליחה לחזור אט אט לתמונה וגם להוביל. ג'ני סימס שאת המשחק מול אירלנד סיימה בלי נקודות מהשדה לקחה אחריות, לקחה את הכדור כל הדרך לטבעת, עשתה סלים קריטיים וסיימה עם 25 אישיות (15 ברבע האחרון ובהארכה), אבל זה כאמור לא הספיק. 

קלעו לישראל: ג'ני סימס 25 (9 רב'), עדן רוטברג ואליסה בארון 15 כ"א, דניאל רבר 13 (5/7 מהשדה, 7 רב', 3 חט'), דניאל קארש 7, עדן ציפל 5, גילי אייזנר 3.

 

קצת מספרים וקצת מעבר:

ג'ני סימס שכאמור התעלתה במחצית השניה סיימה עם שיא אישי במדי הנבחרת. השיא הקודם עמד על 19 נקודות במשחק הידידות שנערך בארץ מול גרמניה. עדן רוטברג עם 31 נקודות בצמד המשחקים האחרונים עלתה מקום אחד למעלה בטבלת מלכת הסלים של הנבחרת, והיא כרגע במקום ה-19 עם 301 נקודות. דניאל רבר שקלע 21 בשני המשחקים עלתה למקום ה-25 (בצוותא עם אורית ליטני) עם 192 נקודות. 

סתם לשם השוואה בין המחציות - במחצית הראשונה הנבחרת איבדה 7 כדורים, 3 בדקות הראשונות בהן עוד לא התאפסה ו-2 בלבד ברבע השני. הלטביות איבדו 11. ישראל סיימה את המשחק עם 20 איבודים, לטביה עם 23.