מחר: העתודה פותחת את אליפות אירופה

גם השנה תהיה זאת נבחרת העתודה נשים שתפתח לנו את הקיץ של הנבחרות הצעירות. אחרי ההצלחה אשתקד, גם הפעם בנבחרת מכוונים רחוק. הבית המוקדם לא קל, אבל ההצלבה נראית אפשרית ובטח לאור הסגל החזק, שאגב יהיה השנה נטול שחקניות מכללות. (צילום: איגוד הכדורסל)


| safsal

 

הקיץ של הנבחרות הצעירות יוצא לדרך מחר בצהריים, עם פתיחת אליפות אירופה לנשים u20. אחרי ההישג המרשים של נבחרת העתודה שלנו בשנה שעברה (ואולי גם הפיספוס שלא הגענו רחוק יותר), נראה שגם השנה יש ציפיות להצלחה מהנבחרת. לא מעט שחקניות ממשיכות מהעתודה או מהנערות (שגם רשמו קמפיין יפה), ההכנה עברה טוב עם 3 נצחונות ומרבית הסגל קיבל העונה הרבה מאוד קרדיט וגם הוכיח את עצמו במסגרת הליגה המקומית. העובדה שהתחלנו את העונה בלי זרות והמשכנו עם 2 בלבד איפשרו לשחקניות דוגמת דוריאן דהן סוויץ, פיי אולאולה, הודיה קבדה וליני עזורי להמשיך ולהתקדם העונה. גם ההגרלה של הבית הישראלי וההצלבה סבירה וישראל יכולה לפגוש את אותן נבחרות שניצחה אשתקד.

 

השיטה ולוח המשחקים:

כמו בשנים האחרונות, האליפות תחל עם סיבוב בתים של 4 נבחרות בכל בית. העתודה תחל עם משחק מול נבחרת הונגריה (6/7, 13:00), יום למחרת מול סרביה (שסיימה רביעית באליפות אשתקד) ואחרי יום מנוחה תסיים את הבית במשחק מול גרמניה (שעלתה מדרג ב' בקיץ שעבר). כל הנבחרות מכל הבתים ממשיכות לשלב 1/16 בהצלבה בין הבתים - מקום 1 נגד 4, מקום 2 נגד 3. הבית הישראלי מצטלב עם הבית בו נמצאות פולין, איטליה, טורקיה ופינלנד (אותה הנבחרת ניצחה בהצלחה בשנה שעברה). משלב זה המנצחות ימשיכו למשחקי האליפות והדירוג 1-8, המפסידות למשחקי הדירוג 9-16 וכמובן משחקי ההישרדות בדרג. הנבחרות שיסיימו במקומות 13-16 ירדו לדרג ב'.

המשחקים יועברו בשידור ישיר בערוץ הספורט.

 

סגל הנבחרת:

הדבר הכי בולט הקיץ בסגל הנבחרת הוא היעדר שחקניות שנמצאות במכללות. מהקיץ שעבר ממשיכות לא מעט שחקניות, חלקן היו מהמובילות גם אז. תמר זינגר שהייתה מלכת האסיסטים של האליפות תהיה השנה הקפטנית יחד עם נגה אטינגר. דוריאן דהן סוויץ הייתה המובילה של הנבחרת בדירוג המדד והריבאונדים, הילה קארש הובילה את הנבחרת בנקודות, וממשיכה נוספת היא ליהי עזורי. תמר כהן תחליף בתור הגבוה של הנבחרת את אחותה הדר כהן, וכמו ליבי מתתיהו לשתיהן זאת תהיה הופעת בכורה בנבחרות הצעירות. הודיה קבדה, מיקה ביתן ורומי אלבז היו אשתקד בנבחרת הנערות יחד עם איילה אורן שאמורה להיות בשתי נבחרות העונה, וסוגרת את הסגל פיי אולאולה שהייתה גם היא בנבחרת הנערות לפני שנתיים.

#4 - נגה אטינגר (קפטנית) - גארד - 1.75 - הפועל כפ"ס (אס"א ירושלים עונה הבאה)

#13 - תמר זינגר (קפטנית) - גארד - 1.64 - מכבי חיפה (מכללות עונה הבאה)

#3 - פיי אולאולה - פורוורד \ סנטר - 1.82 - אליצור חולון (הפועל ראשל״צ עונה הבאה)

#6 - דוריאן דהן סוויץ - פורוורד - 1.85 - הפועל ראשל"צ

#7 - מיקה ביתן - פורוורד - 1.76 - מכבי חיפה

#8 - הילה קארש - גארד - 1.73 - הפועל ראשל"צ

#9 - הודיה קבדה - פורוורד - 1.77 - הפועל לב ירושלים

#10 - ליהי עזורי - גארד - 1.72 - בנות 'בני' פ"ת (א.ס. רמה"ש עונה הבאה)

#15 - תמר כהן - פורוורד \ סנטר - 1.88 - הפועל ב"ש \ דימונה

#23 - רומי אלבז - גארד - 1.80 - הפועל ראשל"צ (מכבי חיפה עונה הבאה)

#32 - ליבי מתתיהו - פורוורד - 1.77 - מכבי עירוני ר"ג

#74 - איילה אורן - גארד - 1.64 - עירוני נס ציונה (ליגת העל העונה הבאה)

 

מאמן ראשי: טל נתן, עוזר מאמן: עומרי צירלין, מאמן כושר: אלון הראל, סקאוט: עידן יוסף, פיזיוטרפיסטית יונת עסיס, מנהלת נבחרת נועה רקנטי.