פספוס לעתודה מול הונגריה

נבחרת העתודה הציגה משחק טוב בפתיחת אליפות אירופה, אך בסופו של דבר ואחרי סיום דרמטי הפסידה 77:78. פרט לקצת בריחות של ההונגריות, המשחק היה שקול מאוד והפכפך. דוריאן דהן סוויץ הצטיינה עם 34 נקודות, 14 ל-ליהי עזורי. (צילום: FIBA)


| safsal

 

במילה אחת - פספוס. נבחרת העתודה של ישראל לא נפלה מנבחרת הונגריה, הציגה משחק טוב והייתה איתה ראש בראש לאורך רוב המשחק כולל יתרון לפרקים ברבע האחרון. הנבחרת סבלה פה ושם מהירדמות הגנתית, בעיקר בתחילת הרבעים השונים, אבל ידעה כל פעם להתעורר בזמן ולחזור לעניינים. שתי הנבחרות הציגו משחק התקפי עם סקור גבוה כשהן שומרות על אחוזי קליעה טובים. ההונגריות שלטו בריבאונד (32-42), אבל לרוב לא ידעו לנצל זאת. מחר בערב (18:00) הנבחרת תשחק מול סרביה.

 

סיקור המשחק

המשחק התחיל די שקול. ישראל שמרה טוב ולחצה אישית, אבל ההונגריות עם יכולת אישית טובה בצבע הצליחו למצוך את הדרך לסל ושמרו על יתרון קל. בצד השני דוריאן דהן שוויץ הראתה יכולות התקפיות משלה ושמרה את הנבחרת קרובה. מיני מומנטום של הונגריה עם 2 חטיפות שהסתיימו בסלים מהירים בצד השני העלה אותן ליתרון 5:14, אך בהמשך הן רשמו כמה החטאות ולא ניצלו גם ריבאונד התקפה. אחרי כמה דקות שהנבחרת התקשתה קצת בהתקפה ולא יותר מידי, בסיום הרבע ראינו התעוררות. דהן סוויץ וליהי עזורי עם מהלכים יפים בצבע קיזזו את הפער למינוס נקודה בלבד, כשבסיום הרבע 19:22 הונגרי.

פרט לשלשה של הילה קארש, ישראל לא נכנסה טוב לרבע השני ורשמה כמה דקות של החטאות. הונגריה גם לא הבריקה ושוב לא ניצלה הרבה ריבאונד התקפה, אבל כן הצליחה לברוח ליתרון 22:30. אחרי פסק זמן שתי הנבחרות הציגו כמה דקות של הגנה חזקה, והפעם ישראל הייתה זאת שקצת יותר יעילה בהתקפה - תמר זינגר הכניסה 2 כדורים יפים לדהן סוויץ' וקארש, רומי אלבז הוסיפה סל מריבאונד התקפה והפעם הצטמצם ל-28:32. עכשיו ההונגריות ירדו לפסק זמן ולאחריו שוב הראו עליונות בצבע בהתקפה, מה שעזר להן להמשיך ולתחזק יתרון של 4-6 הפרש. שלשת באזר של ליהי עזורי שלחה את הקבוצות להפסקה ב-37:38 בלבד להונגריה. 

גם את הרבע השלישי הונגריה פתחה טוב עם סלים בצבע, אבל לישראל היה את עזורי שהוסיפה עוד שלשה ואחריה עשתה זאת גם זינגר בדרך ליתרון ישראלי ראשון - 44:43. הנבחרות המשיכו להחליף סלים והיתרון קצת החליף ידיים, דהן סוויץ' הוסיפה עוד 5 אישיות והעלתה את ישראל ל-51:49 לפני שההונגריות עם צמד שלשות שוב הפכו. דהן סוויץ כבר אמרנו? האחרונה המשיכה לחגוג בצבע ועם עוד מהלך של סל ועבירה סידרה לישראל יתרון שיא 60:56, ושלשה של הודיה קבדה חתמה את הרבע השלישי ב-63:59 לישראל.

כמו ברבעים הקודמים, גם ברבע האחרון לקח לישראל כמה דקות להתאפס, בעיקר הגנתית, ובנתיים הונגריה עם כמה חטיפות וניצול שלהן השוותה את התוצאה. כ-6 דקות לסיום אנחנו בשוויון 70. הרבע המשיך כש-שתי הקבוצות לא היו מאופסות מידי בהתקפה כשישראל הולכת על זריקות מבחוץ שלא נכנסות. שלשות של ההונגריות דווקא כן נכנסו, וכ-2 וחצי דקות לסיום הן ביתרון 74:78. שלשה של עזורי צמצמה לנקודה בלבד, בהתקפות הבאות שתי הקבוצות לא קלעו וישראל פספסה הזדמנות להפוך את התוצאה. שריקה הזויה לעבירת תוקף העבירה את הכדור להונגריה וכ-5 שניות לסיום ביתן הצליחה לסחוט ביניים ולהעביר את הכדור לישראל. לנבחרת הייתה הזדמנות לנצח ממש על הבאזר אבל הכדור האחרון לא נכנס, וההונגריות הן אלו שחגגו בסיום.

קלעו לישראל: דוריאן דהן סוויץ 34 (10/15 ל-2, 6 רב', 4 חט'), ליהי עזורי 14 (4/7 ל-3), הילה קארש 9 (5 רב'), תמר זינגר 8 (3 חט'), הודיה קבדה 5, נגה אטינגר 3 (7 רב', 6 אס'), מיקה ביתן ורומי אלבז 2 כ"א.