העתודה גברה על סרביה

רבע שלישי ענקי של הנבחרת הובילה אותה ליתרון של מעל 20 הפרש, ולמרות רבע אחרון פחות טוב וקצת התקפי לב - בסיום ישראל הצליחה לנצח 63:73. דוריאן דהן סוויץ שוב הצטיינה וסיימה כקלעית המובילה עם 20 נקודות, 14 להילה קארש. (צילום: FIBA)


| safsal

 

בקיץ שעבר הייתה זאת סרביה שניצחה את ישראל בשלב הבתים, ומנעה ממנה לסיים במקום הראשון את הבית המוקדם. היום הגיעה סוג של נקמה, כשישראל גברה על הסרביות ורשמה את נצחונה הראשון באליפות. אחרי מחצית ראשונה שקולה שרובה ביתרון ישראלי, ברבע השלישי ישראל הצליחה לברוח כל הדרך ליתרון דו ספרתי גבוה במיוחד. ברבע האחרון המומנטום חזר לסרביות שהצליחו לצמצם את הפער עד למינוס 9, אבל הגנה טובה בסיום של ישראל הצליחה להשאיר את הניצחון אצלה.

הנבחרת רשמה ערב בינוני מחוץ לקשת וגם השאירה 11 נקודות על הקו (5 מתוכן ברבע האחרון), אבל הייתה יעילה יותר ל-2 (54%). 

 

סיקור המשחק:

הנבחרת לא הייתה מאופסת בתחילת המשחק ורק אחרי כ-2 וחצי דקות מצאה נקודות ראשונות - אחרי חטיפה של תמר זינגר שהפכה לאסיסט לסל ועבירה של דוריאן דהן סוויץ. חטיפה נוספת של זינגר הובילה לנקודות נוספות של דהן סוויץ ובהמשך נקודות מהקו של זינגר הביאו את ישראל ליתרון 4:7. כאן הנבחרת שוב נתקעה קצת בהתקפה, החטיאה מבחוץ ובנתיים סרביה היא שאיפסה את היד עם מהלכי 3 נקודות והחזירה לעצמה את היתרון. 5 רצופות של הודיה קבדה הפכו שוב, והרבע המשיך עם חילופי סלים כשאף אחת לא מצליחה לפתוח יתרון משמעותי. אחרי 10 דקות שוויון 18.

ישראל פתחה טוב את הרבע השני כשמיקה ביתן ודהן סוויץ ייצרו בצבע, אבל בהמשך רשמה שוב כמה החטאות. למזלה גם סרבי הייתה רחוקה מלהרשים בהתקפה וישראל שמרה על היתרון, ובהמשך עם נקודות של זינגר ונגה אטינגר עלתה ליתרון 22:27. ישראל המשיכה במומנטום חיובי עם שליטה מפתיעה בריבאונד וחלוקת אסיסטים יפה, מה שעזר לה לשמור על יתרון של 5-7 הפרש. הנבחרת הציגה גם כמה דקות טובות בהתקפה וחטיפות שאומנם לא נוצלו, אבל בהמשך שלשה של רומי אלבז העלתה את ישראל ל-27:36. מיני מומנטום של סרביה צמצם את הפער, יורדים להפסקה ב-32:38 ישראל.

ברבע השלישי כאמור הגיעה ההתפוצצות של הנבחרת, כשהיא מצליחה לעצור את הסרביות על 5 נקודות בלבד. הרבע אומנם החל עם 3 נקודות בלבד ב-3 וחצי הדקות הראשונות שלו, אבל אז הגיעו 5 רצופות של קארש שהעלו את היתרון לראשונה לדו ספרתי - 34:46. שלשה סרבית צמצמה זמנית ל-9, אבל הנבחרת הגיבה עם שלשות משלה ובמקביל גם המשיכה עם הלחץ ההגנתי היעיל וסגירה טובה לריבאונד. אלבז הייתה זאת שהעלתה את הפער גם למעל 20 (מאסיסט של ביתן), ונקודות שלה מהקו חתמו את הרבע השלישי ב-37:60 מבטיח לישראל.

סרביה חזרה לאפס את היד ברבע האחרון וקלעה פעמיים מבחוץ, בזמן שישראל איבדה את הריכוז ושוב לא קלעה כמה דקות - עד שהגיעה דהן סוויץ וצלפה מבחוץ. המומנטום המשיך עם סרביה שהצליחה לקזז את הפער ל-49:65 קצת יותר מ-5 דקות לסיום. שתי הנבחרות לא קלעו בהתקפות הבאות, והראשונה לחזור לעניינים הייתה דווקא סרביה שעם שלשות וחטיפות שהפכו לנקודות קיזזה את הפער ל-61:70 בלבד, קצת פחות מדקה וחצי לסיום. ישראל ניסתה להוריד את השעון ובמקביל גם השאירה נקודות חשובות על הקו, אבל חטיפה גדולה של ביתן ואחת גם של זינגר מנעו מהפער להתכווץ יותר. בסופו של דבר השעון הלך ונגמר וישראל הצליחה לשמור על הניצחון - 63:73 בסיום.

קלעו לישראל: דוריאן דהן סוויץ 20 (15 רב'), הילה קארש 14, רומי אלבז 10, תמר זינגר 9 (7 רב', 4 אס', 5 חט'), מיקה ביתן 7, נגה אטינגר והודיה קבדה 5 כ"א, ליהי עזורי 3.