העתודה הפסידה לגרמניה

הפסד שני בשלב הבתים לנבחרת העתודה, הפעם 67:43 מול נבחרת גרמניה. ישראל פתחה רע את המשחק ומצאה את עצמה בפיגור של 23 הפרש כבר ברבע הראשון, ולמרות שקיזז את הפער בחצי ברבע השני, לא באמת הצליחה להתקרב ליריבה. הנבחרת תסיים כנראה במקום השלישי בבית, היריבה בשלב הבא תיקבע בהמשך היום. (צילום: FIBA)


| safsal

 

הפסד כואב היום לנבחרת העתודה מול נבחרת גרמניה. הנבחרת לא הצליחה לשחזר את היכולת משני המשחקים הראשונים באליפות, התקשתה מאוד בהתקפה ורשמה אחוזי קליעה בינוניים, ובסופו של דבר הייתה בפיגור דו ספרתי גבוה כמעט לאורך כל המשחק. ברבע השני הנבחרת הראתה התעלות והייתה עדיפה, אבל לאחר מכן במחצית השניה גרמניה שוב חזרה לשלוט ושמרה על היתרון שלה סביב ה-15-20 הפרש עד לסיום. ישראל כנראה תסיים את הבית המוקדם במקום השלישי, ומחכה לראות מה תעשה בהמשך היום סרביה מול הונגריה. ניצחון של הונגריה יכול בהתאם להפרש לעלות את ישראל למקום השני. 

 

סיקור המשחק:

הנבחרת פתחה לא טוב את המשחק, לא מצאה את הסל ובנתיים גרמניה שלטה בריבאונד וקלעה מבחוץ בדרך ליתרון 9:0. אחרי כ-4 דקות דוריאן דהן סוויץ קלעה את הבצורת המקומית, אבל לאחר מכן המשיכה להתקשות בהתקפה ורשמה כמה איבודים. המומנטום לגמרי המשיך עם הגרמניות שקלעו בקצב מהיר וניצלו חטיפות והתקפות מתפרצות, כולל כמה מהלכים של סל ועבירה וכבר הגיעו ליתרון 19:2. גם פסק זמן של טל נתן לא שינה הרבה והפער כבר הגיע ל-23 הפרש, כשבחצי דקה האחרונה תמר זינגר עם אסיסט, חטיפה וסל הצליחה לצמצם קלות ל-31:11 אחרי 10 דקות.

ישראל עלתה יותר חדה בהתקפה לרבע השני, הצליחה גם לייצר כמה עצירות בהגנה ועם 5 אישיות של רומי ועוד כמה סלים יפים בצבע צמצמה ל-36:22. אחרי כמה דקות בהן שתי הקבוצות בעיקר החטיאו מבחוץ המומנטום שוב חזר לישראל כשהילה קארש מבחוץ ודהן סוויץ מהקו קיזזו למינוס 10 בלבד, לפני ש-שלשה של גרמניה סגרה את המחצית הראשונה ב-43:30.

גם את הרבע השלישי ישראל פתחה פחות טוב, רשמה כמה החטאות ובמקביל גרמניה ניצלה חורים בהגנה כדי לייצר בקלות בצבע. תוך 3 וחצי דקות ההפרש חזר ל-20 - 50:30. שלשה של נגה אטינגר קטעה בצורת ודהן סוויץ הוסיפה סל חצי מרחק, אבל לאחר מכן חזרה להחטיא. גרמניה גם רשמה לא מעט החטאות ואיבודים שאת רובם ישראל לא ניצלה, אבל היא כן הצליחה שוב לצמצם למינוס 15 (52:37). שוב כמה דקות של החטאות וגרמניה מענישה, סוף שלישי 58:37.

הרבע האחרון לא שינה הרבה. שתי הקבוצות לא היו יעילות במיוחד בהתקפה ורשמו כמה איבודים, ובין לבין קיבלנו 4 נקודות של פיי אולאולה שקבעו 60:41 כ-6 וחצי דקות לסיום. בהמשך הרבע נראה שישראל כבר לגמרי לא בעניינים וגרמניה פתחה יתרון שיא של 26 הפרש. עד לסיום הנבחרות בעיקר העבירו את הזמן והמשיכו להוריד את אחוזי הקליעה שלהן כלפי מטה, ואחרי 40 דקות 67:43 לגרמניה. 

קלעו לישראל: נגה אטינגר (6 רב') ודוריאן דהן סוויץ 8 כ"א, הילה קארש 6, רומי אלבז 5, פיי אולאולה ומיקה ביתן 4 כ"א, ליהי עזורי 2.