העתודה ירדה למשחקי הדירוג

למרות משחק הגנתי טוב לרוב, נבחרת העתודה לא ידעה לנצל זאת בהתקפה והפסידה לנבחרת טורקיה 88:76 אחרי מחצית ראשונה שקולה יחסית החלה הבריחה של הטורקיות שהובילו לאורך חלקים נרחבים מהחצי השני בדו ספרתי. הנבחרת עוברת למשחקי הדירוג 9-16 ותנסה להימנע מירידה לדרג ב'. (צילום: FIBA)


| safsal

 

חבל. ישראל פגשה היום נבחרת טורקית בינונית שלא התעלתה לרמה גבוה, אבל בעצמה לא הציגה משחק טוב עם אחוזי קליעה נמוכים בצבע והייתה בפיגור לאורך רוב המשחק. פה ושם ראינו דקות טובות של מומנטום והתעלות כולל כמה ריצות והיה גם יתרון 7, אבל הנבחרת לא הצליחה להתמיד בכך. ישראל שמרה חזק בצבע והקשתה על הטורקיות, וגם חטפה לא מעט, אבל לרוב לא ניצלה זאת לנקודות, והשאירה יותר מידי נקודות על הקו ובהחטאות של חוסר ריכוז בצבע. בעוד יומיים יחלו משחקי הדירוג 9-16, וישראל תפתח אותן מול מונטנגרו. המטרה עכשיו היא להימנע ממקומות 13-16 שיחזירו את הנבחרת לדרג ב'. 

 

סיקור המשחק:

המשחק החל שקול עם קצת חילופי סלים בקצב לא גבוה במיוחד, כשתמר זינגר עם סל במתפרצת העלתה את ישראל ליתרון 8:7. ישראל הציגה לחץ טוב בהגנה שלפעמים גם הוביל לחטיפות, אבל במקביל גם השאירה נקודות על הקו מה שמנע ממנה לפתוח פער משמעותי. אחרי עוד כמה דקות של חילופי סלים הנבחרת סוף סוף ניצלה את היעילות בהגנה בצבע לבריחה: הילה קארש קלעה פעמיים מבחוץ והוסיפה ואסיסט יפה למיקה ביתן, דוריאן דהן סוויץ תרמה 5 אישיות משלה וישראל ביתרון 23:16. פסק זמן של טורקיה עשה את העבודה, הנבחרת איבדה ריכוז בהתקפה וגם 2 כדורים ותוך דקה וחצי המשחק חזר לשוויון. סל לפה וסל לשם, שוויון 25 אחרי 10 דקות.

הנבחרת המשיכה ללחוץ חזק בהגנה ברבע השני וגם ייצרה כמה חטיפות, אבל שוב לא ניצלה אותן מספיק לנקודות. ישראל נתקעה על 2 נקודות בלבד כמעט 6 דקות, ובנתיים מצאה את עצמה בפיגור 27:32. כאן הנבחרת התעוררה עם 2 חטיפות שהפכו למתפרצות ונקודות, וזינגר עם סל ועבירה החזירה את ישראל ליתרון, אבל המומנטום הזה נקטע מהר. עד סוף הרבע ישראל שוב לא מצאה את הסל, הטורקיות דווקא כן ועם שלשה כמעט על הבאזר ירדו להפסקה ביתרון 41:34. 

הרבע השלישי לא התחיל טוב. למרות שלשה של קארש, הטורקיות המשיכו בבריחה ועלו לראשונה ליתרון דו ספרתי - 48:37. כמה דקות טובות של נגה אטינגר שכללו חסימה ושני מהלכים של 3 נקודות צמצמו והשאירו את ישראל קרובה עוד כמה דקות, אבל גם זה לא החזיק יותק מידי זמן. טורקיה הייתה עדיפה בריבאונד וקלעה מהקו (רק 4 החטאות מהטווח ב-3 רבעים) ושוב ברחה לדו ספרתי - 62:49. נקודות מהקו של איילה אורן והשלשה החמישית במשחק של קארש צמצמו, לפני ששוב קיבלנו שלשת באזר על הראש מטורקיה. 67:54 בכניסה לרבע האחרון.

הרבע האחרון המשיך דומה לקודמו, והתנהל לו די בעצלתיים עם חילופי סלים כשטורקיה שומרת על הדו ספרתי. ישראל המשיכה ללחוץ הגנתית וקארש הוסיפה עוד שלשה, מה שלא באמת עזר לצמצם את הפער. בין לבין טורקיה הוסיפה עוד כמה שלשות משלה וכבר התקרב ל-20 הפרש (83:66). סלים של אטינגר ואורן מזערו קצת נזקים, ובסיום 88:76 לטורקיה.

קלעו לישראל: הילה קארש 23 (6 שלשות, 4 אס'), נגה אטינגר 17 (5/7 מהשדה), דוריאן דהן סוויץ 14 (6 רב', 4 אס'), תמר זינגר 10 (5 רב', 6 אס'), איילה אורן 6, מיקה ביתן 4 (4 אס'), ליהי עזורי 2.