פספוס לצעירה בכ"ג

30 וקצת דקות הייתה הנבחרת הצעירה U23 של ישראל ביתרון במשחק נגד גרמניה, כולל דו ספרתי, ונראה היה שהיא בדרך לניצחון ונקמה על ההפסד בקיץ שעבר. אבל ברבע האחרון הגרמנים המשיכו בקאמבק שהחלו ברבע השלישי סיימו אותו ברבע הרביעי וניצחו 64-55. טריפל דאבל לעמית ויגודה. (צילום: IWBF europe)


| safsal

 

הפסד מאכזב הבוקר לנבחרת ישראל הצעירה U23 באליפות העולם בכיסאות גלגלים. הנבחרת חיפשה נקמה בנבחרת הגרמנית שניצחה אותה בקיץ שעבר בחצי הגמר בטורניר המוקדמות, ולא הייתה רחוקה מלעשות את זה. מחצית ראשונה טובה של ישראל הובילה אותה ליתרון 7, אבל מחצית שניה הגרמנים החלו בקאמבק שהושלם ברבע האחרון ועם ריצת 10-2 ייצרה לעצמה פער אותו ישראל לא הצליחה למחוק. גם התוצאה בה נגמר המשחק משקרת, כשאת הפער הגבוה הגרמנים פתחו רק בסיום מהקו.

 

ישראל 55 - גרמניה 64

הצעירה פתחה את המשחק בצורה נהדרת - סלים של ראדי דגמין ועמית ויגודה מצד אחד והחטאות של גרמניה מצד שני וישראל ביתרון 2:7 מוקדם. גרמניה התעוררה עם 4 רצופות ושמרה כמה דקות על פיגור קל, עד שהגיעה שלשה של דגמין שחתמה את הרבע הראשון ב-8:14 ישראל. רבע שני גם נפתח טוב לישראל, כשמאור לסרי בסל ועבירה הגדיל את הפער לדו ספרתי. הגרמנים לא ויתרו והמשיכו לרדוף ולהוריד את הפער, כשויגודה ודגמין עם סלים יפים שומרים שהם לא יתקרבו יותר מדי - 13:24 באמצע הרבע השני. כאן הגרמנים השתלטו על המשחק והצליחו בכמה דקות להוריד את הפער לנקודה בלבד, אבל שוב היו אלו ויגודה ודגמין שדאגו להרחיק את ישראל ובירידה להפסקה 25:32.

רבע שלישי התחיל יותר שקול מקודמיו, כהצמד ויגודה - דגמין מחליפים סלים עם הגרמנים ועידו מימון מעלה ל-33:42. גאן הנבחרת שלנו נתקעה בהתקפה ועם כמה איבודים הגרמנים הצליחו שוב לצמצם וזה רק 39:42 בכניסה לרבע האחרון. גרמניה המשיכה במומנטום בפתיחת הרבע המכריע ולמרות הגנה קשוחה של ישראל רצה 4-0 ועלתה ליתרון ראשון במשחק. לסרי החזיר את הנבחרת ליתרון שלא החזיק יותר מדי כי גרמניה ניצלה היטב את יתרון הגובה שלה והמשיכה לקלוע בצבע כשהיא פותחת פער 6 - 54:48, 4 וקצת דקות לסיום. ישראל רדפה ורדפה אבל לא הצליחה להוריד את הפער כשגם עבירות בנסיון לעצור את השעון לא עזרו. בסיום 55-64 לגרמניה.

קלעו לישראל: ראדי דגמין 20 (3 חט'), עמית ויגודה 17 (12 רב', 10 אס'), מאור לסרי 7, מקס פקרמן 5, עידו מימון 4 (8 רב'), נדב מנחם 2.

 

 

.