מקום שני בבית לצעירה בכ"ג

אחרי הניצחון הגדול אתמול על ארה"ב, היום נבחרת ה-U23 של ישראל בכיסאות גלגלים ניצחה גם את תאילנד המארחת ואם לא יקרה משהו לא צפוי בהמשך משחקי היום תסיים את הבית במקום השני. ישראל הובילה לאורך כל המשחק וכבר ברבע השני ברחה ליתרון דו ספרתי גבוה שהלך וגדל עד לסיום. משחק נהדר לעידו מימון. (צילום: גוצ׳י טרין, ההתאחדות לספורט נכים)


| safsal

 

הנבחרת הצעירה של ישראל ממשיכה לעשות חיל באליפות העולם בכדורסל בכיסאות גלגלים. היום סיימה הנבחרת את הבית עם עוד ניצחון, 68:29 על תאילנד המארחת, והבטיחה לעצמה את המקום השני בבית (אלא אם כן אוסטרליה תנצח בהמשך היום את גרמניה - משהו שלא צפוי לקרות). הנבחרת השיגה מאזן מרשים מאוד של 4 נצחונות והפסד אחד שגם בו היא נראתה טוב, וכרגע מחכה לראות מי תסיים במקום השלישי בבית המקביל מולה תשחק הנבחרת ברבע הגמר.

 

תאילנד 29 - ישראל 68

ישראל פתחה את המשחק עם יכולת קליעה טובה בצבע כשראדי דגמין אחראי על האסיסטים ועלתה ליתרון 6:2. בדקות הבאות הנבחרת קצת נתקעה בהתקפה ובעיקר החטיאה, אבל לפחות הצליחה לשמור על היתרון שלה כשגם תאילנד לא קלעה יותר מדי. עידו מימון שבר את הבצורת הישראלית עם חטיפה וסל ולאחר מכן הוסיף עוד 2 וחתם את הרבע הראשון על 13:6 ישראל. רבע שני נפתח בקצב טוב כש-שתי הנבחרות מחליפות סלים והיתרון של ישראל נשאר סביב ה-6-8 הפרש. 4 רצופות של אברהים בהו פלוס שלשה של דגמין הקפיצו את הפער ל-15, ומימון שוב היה זה שסגר את הרבע עם סל ובהמשך נקודה מהקו. יורדים להפסקה ב-31:15 ישראל.

המחצית השניה כבר הייתה בשליטה מוחלטת של ישראל. דגמין המשיך לחלק אסיסטים לחבריו כשחכים קשוע ובהו מגדילים את הפער למעל 20 הפרש. תאילנד התעוררה קצת והצליחה לצמצם קלות, אבל לא לאורך זמן כשעמית ויגודה ומאור לסרי הגדילו חזרה. ובצירוף מקרים נחמד - שוב את הרבע חתם לנו מימון עם סל מריבאונד התקפה ואנחנו ב-51:23 בסוף הרבע השלישי. מימון גם פתח את הרבע האחרון והראה יכולת קליעה נהדרת ברבע הזה כולל שלשה כשגם לסרי מוסיף נקודות למאזנו כשהפער התקרב ל-40. 4 רצופות של שניר כוחן קבעו את תוצאת המשחק על 69:28 לישראל.

קלעו לישראל: עידו מימון 21 (8/12 ל-2, 11 רב', 3 אס'), עמית ויגודה (5 רב', 4 אס') ואיברהים בהו (5/6 ל-2) 10 כ"א, ראדי דגמין 9 (3 רב', 9 אס'), מאור לסרי 8 (12 רב', 2 חט'), מקס פקרמן ושניר כוחן 4 כ"א, חכים קשוע 2.

 

 

.