כ"ג: הפסד לצעירה ברבע הגמר

אחרי שלב בתים כמעט מושלם, הנבחרת הצעירה U23 של ישראל נעצרה היום ברבע גמר אליפות העולם כשהפסידה 63-43 לנבחרת יפן. היפנים ששיחקו בקצב גבוה היו עדיפים על הנבחרת שלנו מההתחלה ויצרו לעצמם פער דו ספרתי עליו שמרו עד לסיום. (צילום: דוידה קוסף, ההתאחדות לספורט נכים)


| safsal

 

הנבחרת הצעירה של ישראל U23 נעצרה היום ברבע גמר אליפות העולם בכיסאות גלגלים. אחרי שסיימה את הבית המוקדם במקום השני עם הפסד בודד, היום ברבע הגמר פגשה ישראל את נבחרת יפן ולא הצליחה להשתוות אליה ברמה. היפנים שיחקו בקצב גבוה והיו עדיפים בהרבה עלינו בריבאונד, וכבר מסוף הרבע הראשון הובילו ביתרון דו ספרתי שהלך וגדל עם התקדמות המשחק. הנבחרת שלנו, עם הרבה מחמאות יש לומר, יורדת למשחקי הדירוג 5-8.

 

ישראל 43 - יפן 64

קצב נהדר קיבלנו בפתיחה כששתי הנבחרות משחקות מהר, נכנסות פנימה לצבע וקולעות מתחת לסל. אבל אחרי כמה דקות שקולות, ישראל נתקעה בהתקפה עם החטאות והיפנים שהיו יותר מדוייקים החלו לפתוח פער ועלו ליתרון 14:6. פסק זמן של ליאור דרור עזר לנבחרת לאפס קצת את היד, אבל הם עדיין התקשו לעצור את קצב הקליעה של היפנים שניצלו גם יתרון בריבאונד התקפה לנקודות מהזדמנות שניה. סוף רבע ראשון 22:11 יפן.

הרבע השני המשיך מאותה נקודה – היפנים פתחו עם ריצת 7-0 והגדילו עוד את הפער שלהם, איברהים בהו ומקס פקרמן ייצרו קצת לישראל בצד השני. עמית ויגודה עם כמה סלים בצבע ניסה להשאיר את הנבחרת בתמונה, אבל לא בהצלחה מרובה כשהיתרון היפני כבר חצה את ה-20 הפרש ובתום המחצית הראשונה עמד על 40:19. המחצית השנייה לא שינתה הרבה - אומנם עידו מימון פתח טוב עם כמה סלים והוריד ל-15, אבל הינים עצרו מהר את הקאמבק והגדילו חזרה. גם ברבע האחרון ראינו מיני קאמבק בהולבת עמית ויגודה שהוריד ל-14 בלבד, אבל זה הכי קרוב שהנבחרת הגיעה. היפנים ברחו שוב והכריעו את המשחק כשבסיום 64-43 לטובתם.

קלעו לישראל: עמית ויגודה 19 (6 רב', 4 אס'), מקס פקרמן (3 רב', 2 אס') ועידות מימון 6 כ"א, נדב מנחם 4, ארתור חסון, ראדי דגמין (2 אס'), מאור לסרי (9 רב') ואיברהים בהו 2 כ"א.