סילברמן אלופת המכללות בכ"ג

בפעם השלישית ברציפות מרי סילברמן זכתה באליפות המכללות בארה"ב בכדורסל בכיסאות גלגלים עם מכללת אלבמה. במשחק הגמר שנערך הערב (שבת) והיה חד צדדי ברובו אלבמה ניצחה 88:41 את טקסס ארלינגטון, סילברמן קלעה 16 נקודות. (צילום: פרטי)


| safsal

 

מרי סילברמן, הנציגה הישראלית שלנו בליגת המכללות בכדורסל בכיסאות גלגלים, ממשיכה לעשות חיל ולקטוף תארים. הערב היא זכתה יחד עם מכללת אלבמה בפעם השלישית באליפות המכללות, אחרי ניצחון 88:41 על מכללת ארלינגטון טקסס. סילברמן שנבחרה לשחקנית המצטיינת של העונה בליגה שוב הייתה אחת השחקניות הבולטות בגמר כשהיא מעמידה שורה סטטיסטית מרשימה של 16 נקודות (6/8 מהשדה) לצד 8 כדורים חוזרים ו-5 אסיסטים.

מכללת אלבמה נחשבת לאחת המכללות הטובות בליגה, ובתום העונה הסדירה השנה דורגה במקום הראשון מה שהעניק לה את הכרטיס ישירות לחצי גמר האליפות הארצית. אמש בחצי הגמר אלבה ניצחה 34:78 את אריזונה. אלבמה הייתה עדיפה מהפתיחה וכבר ברבע הראשון עלתה ליתרון דו ספרתי, והמשיכה להגדיל את הפער עם התקדמות המשחק. סילברמן סיימה את המשחק עם 9 נקודות, 7 אסיסטים ו-4 חטיפות ב-14 דקות בלבד. בשנה שעברה משחק הגמר היה צמוד ומותח עד לסיום, אך העונה הוא היה חד צדדי לזכות אלבמה. ברבע הראשון טקסס הצליחה לתת פייט, אבל רבע שני נהדר של אלבמה עם אחוזי קליעה מצויינים (14/16 ל-2) הוביל את הבריחה הגדולה ובהפסקה הפער כבר חצה את ה-20 הפרש. במחצית השניה אלבמה המשיכה לקלוע בקצב טוב ובאחוזים טובים והמשיכה גם להגדיל את הפער שהגיע בשיא גם ל-49 הפרש.