איזה פספוס - הנוער הפסיד לסרביה

מחצית ראשונה נהדרת של נבחרת הנוער של ישראל הובילה אותה ליתרון דו ספרתי לאורך דקות ארוכות כולל 17 בשיא. אבל אז הסרבים התעוררו, ההתקפה הישראלית נתקעה ורבע אחרון של 12-24 שלח את הנוער למשחקי הדירוג 5-8 במקום לחצי גמר היסטורי. נועם יעקוב סיים עם 17 נקודות, 13 לבן אונצ'ה. (צילום: fiba europe)


| safsal

 

מי חשב לפני שבוע, אז כשעוד רק רצו בנבחרת להישאר בדרג א', שנצא מאוכזבים מאוד מהפסד בחצי הגמר לנבחרת סרביה. ויש לנו הרבה מאוד סיבות להיות מאוכזבים, כי הנבחרת הייתה עדיפה ובהחלט הייתה צריכה לעשות הישג היסטורי עם העפלה ל-4 האחרונות. ישראל פתחה נהדר - שמרה טוב, גרמה לסרבים לאבד לא מעט ואחרי יתרון קל ברבע הראשון, בשני הגיעה הבריחה הגדולה כשאנחנו עוצרים את הסרבים על 7 נקודות בלבד וכבר התחלנו לחלום על סנסציה כשהובלנו ב-17 הפרש. אבל כמו שזה הגיע, ככה זה נעלם.

למרות שהמשכנו להוביל עוד דקות ארוכות (סה"כ הובלנו 27 דקות וחצי במשחק) הסרבים שהחלו את הקאמבק שלהם ברבע השלישי, סגרו את הסיפור ברבע האחרון. או יותר נכון אנחנו עשינו להם את זה יותר קל. אפשר לסכם את הרבע האחרון בזה שפשוט לא הלך לנו כלום. בעוד הסרבים העיפו שלשות, ההתקפה של הנוער שלנו נראתה תקועה פרט לפה ושם איזה סל בחדירה אתלטית של נועם יעקב, שגם הוא לא הצליח להושיע. מרגע שסרביה הצליחה לתפוס את ההובלה, נראה היה שהנבחרת סוג של נשברת ולא מצליחה לחזור לקצב שלה ולהתקרב ליכולת שהציגה במחצית הראשונה. הנבחרת השאירה לא פחות מ-7 נקודות קריטיות על העונשין במאני טיים, וקלעה רק 12 נקודות ברבע האחרון, לעומת 24 של הסרבים, וגם מתפרצות לא הסתיימו בנקודות וחלקן אף בעבירות תוקף. אחוז השלשות שעד כה הלך לנו די טוב, נשאר הפעם על ה-25.

כמו שאמרנו בהתחלה - פספוס. אבל זה כבר מאחורינו, ועכשיו הפנים למשחקי הדירוג כשחלום אליפות העולם בהונגריה עדיין קיים. לסיכום נציין לטובה את עמית מנחם שקלע 11 נקודות ב-5/7 ל-2, יואב ברמן ונועם יעקב שסיימו כ"א עם דאבל דאבל.

 

 

 

.