העתודה פתחה ברגל ימין

היא אומנם עשתה לנו קצת דפיקות לב ברגע האחרון, אבל נבחרת העתודה שלנו פתחה את אליפות אירופה עם ניצחון 69:65 על יוון במשחק בו הובילה 39 דקות. נועם דוברת הצטיין עם 19 נקודות, הראל רינסקי הוסיף 11. מחר: פורטוגל. (צילום: fiba europe)


| אדי מינץ

 

משחק הפתיחה של נבחרת העתודה באליפות אירופה סיפק לנו פיקנטריה קטנה, כשהפגיש את שתי הנבחרות האחרונות שזכו בתואר - ישראל האלופה בשנתיים האחרונות, ויוון שזכתה שנה לפני כן אחרי שניצחה בגמר את... ישראל. הנבחרת שלנו פתחה עם המון התלהבות והייתה עדיפה ברבע הראשון ובתחילת השני בו גם הצליחה להעלות ליתרון 16, אבל היוונים חזרו מהר למשחק שהמשיך צמוד יחסית כשישראל שומרת על ההובלה כמעט עד לסיום. היוונים עוד הצליחו להשוות את המשחק ברבע האחרון, אבל במאני טיים ישראל ברחה שוב בדרך לניצחון. ככה פותחים אליפות.

 

יוון - ישראל 69:65

שבועיים אחרי שהחלון של הבוגרת הסתיים (זה הרגיש הרבה יותר), עלו על הפרקט שתי נבחרות כחול לבן שהינן במקרה גם שתי האלופות האחרונות בקטגוריה. שתי שלשות של אהרוני ורינסקי פתחו פער ו-4 רצופות של דברת גם שלחו את היוונים לפסק זמן ראשון, 4:13 לישראל. ישראל מתקשה במשחק עומד (בשלושת הרבעונים הבאים זה יורגש יותר) ויוון מתקשה בכללי. דברת מקפיץ לדו ספרתי, סוף ראשון 12:25 לכוחותינו. נראה מבטיח.

לוי מציין סל ראשון, אמצע שני 22:32 לישראל. היוונים מאפסים את הידיות והשלשות צוללות פנימה, חוזרים לחד ספרתי אחרי דקות ארוכות. לוי עם 2 עבירות על הספסל ואנחנו מתקשים. יורדים למחצית עם 35:42 לישראל אחרי 23-17 ברבע ליוונים. רינסקי עם 5 נקודות אישיות מחזיר לדו ספרתי, פאול/סל על לוי מחזיר לחד אבל שתי הטבעות שלו מגדילות לדו ספרתי בחזרה. אמצע 3 38:52 לישראל. שתי שלשות יווניות סוגרות לפער 6, סוף שלישי 49:55 לנו.

תחילת רביעי ו-4 נקודות רצופות של היוונים סוגרות כמעט את כל הפער, פסק זמן אהרוני. שוב הפקרות בצבע (איפה לוי? בספסל) ושוויון. אהרוני ולוי חוזרים וחטיפה ואסיסט של הראשון הופכים לסל קל של בורג, אמצע רביעי 55:59. שלשה יוונית מהויק סייד אבל דברת מרגיע בסל חשוב. היוונים נשלחים לקו ומציינים 3/9, אהרוני מקבל דאבל אפ אבל מוצא את רינסקי לשלשה שמציינת 58:68, פסק זמן יווני, 1:40 לסיום. גמור? כמעט. ישראל מצליחה לאבד 3 פעמים ברצף תוך בערך דקה (20 איבודים, 14 בחצי השני) אבל גם היוונים לא בדיוק מפוקסים והזמן אזל. בסיום 65:69 לישראל שנעזרה בריצת 3-13 אחרי השוויון שכפתה יוון 5.5 דקות לסיום.

סטטיסטיקה: מצטיין המשחק דברת עם 19 נק' ו-8 כ"ח (אבל 5 איב'), רינסקי הוסיף 11 נק' ב-80% מהשדה ו-9 נק' חולקים לוי (8 כ"ח והרבה נוכחות) ואהרוני (5 אס', שנים מהם קריטיים להבטחת הניצחון).

 

 

.