תזוזות ראשונות בר"ג

מכביב עירוני ר"ג, שהוכרזה לפני חודשיים וחצי כאלופה עקב משבר הקורונה, החלה בהכנות לעונה הבאה כשביצעה שינויים ראשונים. בעמדת המאמן הוחתם רועי לזר שיחליף את עדן ענבר, וגם החתמה ראשונה יש - נאטישה היידמן שאמורה לקבל אזרחות בקרוב. (צילום: eurocupwomen)


| safsal

 

 
חודשיים וחצי עברו מאז שהופסקה ליגת העל לנשים ור"ג הוכרזה כאלופה, ועכשיו בקבוצה כבר מתחילים בהכנות לעונה הבאה. חילוף בוצע בעמדת המאמן, כשבמקומו של עדן ענבר הוחתם רועי לזר שחוזר לליגת העל אחרי שבעבר אימן את פ"ת וראשל"צ. לזר אימן גם את נבחרת הנערות של ישראל שהעפילה לדרג א' לפני שנתיים.
 
גם שחקנית חדשה יש לקבוצה - נאטישה היידמן (23, 1.73) ששיחקה העונה בשוודיה בקבוצת Lulea BBK בה קלעה 17.2 נק' למשחק בכמעט 40% מה-3. הקבוצה שלה הובילה את הטבלה כשהחל משבר הקורונה, והוכרזה כאלופה כשבשוודיה החליטו להפסיק את הליגה. במסגרת היורוקאפ היידמן העמידה ממוצעים מרשימים של 19.6 נק', 6.6 רב' ו-6.2 אס' למשחק, מה שלא הספיק לקבוצתה כדי לעבור את שלב הבתים. בקיץ שעבר היידמן הופיעה ב-WNBA עם קונטיקט סאן.
 
היידמן הוחתמה כרגע בר"ג על תקן זרה, אבל בקבוצה פועלים להשיג עבורה אזרחות לאחר שאחיה סנדי כהן (שחקן מכבי ת"א) קיבל היום אזרחות ישראלית משלו. אם זה אכן יקרה, האזרחות הזאת תשרת גם את נבחרת הנשים של ישראל כשהיידמן צפויה להיות המתאזרחת הבאה של הנבחרת.