מורן ספיר בפ"ת, נופר שלום ברמה"ש

מספר החתמות \ שמועות מעניינות השבוע בליגת העל לנשים - מורן ספיר נפרדה מרעננה אחרי 3 עונות ועברה לפ"ת, נופר שלום ששיחקה העונה באשדוד חוזרת לקדנציה נוספת ברמה"ש. תמר ברגל בוגרת אקדמיה תשחק ברמת גן, עדי אלטמן גם היא מהאקדמיה תשחק ברעננה שצירפה גם זרה חדשה.


| safsal

 

אחרי שלוש שנים ברעננה מורן ספיר (25, 1.63) מתקדמת לתחנה הבאה שלה, והצטרפה להפועל פ"ת. ספיר שגדלה ברעננה פתחה העונה בחמישה של הקבוצה השרונית סיימה עם ממוצעים של 2.6 נק' ו-2 אס' למשחק, כשבמשחק השיא שלה קלעה 14 נקודות עם 4/5 מחוץ לקשת. ספיר ממשיכה לעונה השביעית שלה בליגת העל אחרי ששיחקה בעבר באליצור חולון, הפועל ראשל"צ ואליצור נתניה. מי שעוד הצטרף לפ"ת היא טל סהר (23, 1.80), ישראלית אמריקאית שסיימה את קריירת המכללות שלה. בעונת הסניור אוניברסיטת קליפורניה סנטה ברברה העמידה ממוצעים של 9.4 נק' ו-3.6 רב'.

רמה"ש צירפה לשורותיה את נופר שלום (32, 1.77) שחקנית נבחרת ישראל ושחקנית נבחרת 3X3. שלום מגיעה אחרי עונה באשדוד, אליה הגיעה מחולון, ועכשיו היא חוזרת לרמה"ש בה שיחקה בעונת 12/13. ב-11 עונות שלה בליגת העל שלום שיחקה גם נתניה, ראשל"צ ובנות הרצליה איתן זכתה בגביע המדינה.

שתי בוגרות אקדמיה מצאו לעצמן קבוצה ראשונה לקריירת הבוגרות לקראת העונה הבאה. הראשונה היא תמר ברגל (18, 1.78) שהצטרפה לרמת גן, ותשחק במקביל בכרטיס כפול בבני יהודה. השניה היא עדי אלטמן (18, 1.77) שתשחק במכבי רעננה. במסגרת הליגה הלאומית ברגל קלעה העונה כ-8 נקודות בממוצע למשחק (7 רב', 2 חט'), אלטמן קלעה כ-9 נק' (34% ל-3), עם משחק שיא של 23 נקודות מול נתניה. השתיים גם נמנות על הסגל הרחב של נבחרת העתודה, כשבמשחק האימון שנערך אתמול ברגל קלעה 15 נקודות.

רעננה צירפה גם זרה שלישית לסגל (אחרי ג'ויינר הולמס וקיה גילספי) - טיילור אמרי (23, 1.78) שמגיעה אלינו מקבוצת CosinusMED Widzew Lodz מתחתית הליגה הפולנית. אמרי היתה הקלעית הבולטת של הקבוצה העונה עם 15.6 נק' למשחק.