תיכונים: מחזור חד צדדי

אם במחזור הקודם היו לנו כמה משחקים שהסתיימו בהפרשים גבוהים, אז השבוע כולם היו כאלו. נהלל שהובסה בעצמה במחזור הקודם הביסה את הריאלי חיפה, ליאובק חיפה פתחה את העונה שלה עם ניצחון על בן צבי גבעתיים, רמות ים, חדש ת"א וכצנלסון כפ"ס השיגו ניצחון שני. (צילום: הפועל עמק חפר)


| safsal

 

תוצאות המחזור:

שמעון בן צבי גבעתיים - ליאובק חיפה 101:82
מקיף עמק החולה - חדש ת"א 95:55
רמות ים - בן צבי קרית אונו 50:71
ויצ"ו נהלל - הריאלי העברי חיפה 48:77
כצנלסון כפ"ס - מקיף אזורי ברנר 46:94

 

סיכום המחזור:

את המחזור השבוע פתח לנו המפגש בין בן צבי גבעתיים וליאובק חיפה, שתי נבחרות שלא שיחקו במחזור הראשון. בערך 10 דקות בין הרבע הראשון לשני הספיקו לחיפה כדי לפתוח פער של סביבות ה-20 הפרש, שנשמר לאורך כל המשחק. פרט לאותם דקות בשליטה חיפאית, המשחק היה פחות או יותר שקול כשהקבוצות משחקות בקצב גבוה ומחליפות סלים. לצערה של גבעתיים היא לא הצליחה לצמצם את הפער משמעותית וסיימה את המשחק עם הפסד.

אחרי שבשבוע שעבר ניצחה ב-42 הפרש, כצנלסון כפ"ס המשיכה בדריסה שלה והשבוע ניצחה ב-48 הפרש את מקיף אזורי ברנר. הפתיחה דווקא הייתה שקולה כשהקבוצות מחליפות סלים, עד שלקראת סוף הרבע הראשון המארחת השתלטה על העניינים והחלה לפתוח פער. ברנר נתקעה בהתקפה, ברבע השני איבדה יותר כדורים משייצרה נקודות ומצאה את עצמה בפיגור דו ספרתי גבוה במיוחד כשגם במחצית השניה לא הצליחה לחזור לעניינים.

רמות ים המשיכה במומנטום מפתיחת העונה והשיגה ניצחון ביתי נוסף על בן צבי קרית אונו לה זה הפסד ראשון העונה. השרונים שלטו במשחק מההתחלה וברחו בשלב מוקדם ליתרון דו ספרתי, שבהמשך התייצב על אזור ה-20 הפרש ונשמר עד לסיום. חדש ת"א גם כן השיגה ניצחון שני, כשהביסה בחוץ את עמק החולה שמבחינתה סופרת כבר 2 הפסדים כואבים. ברבע הראשון הצפונים עוד היו בעניינים והוא הסתיים ביתרון קל לאורחים. אבל אז הגיע רבע שני קטלני במיוחד של ת"א שעם ריצת 17-4 שהפכה בהמשך ל-28-6 פתחה פער דו ספרתי גבוה במיוחד שהלך וגדל עד לסיום.

ויצ"ו נהלל התאוששה מההפסד הכואב לעמק חרוד במחזור הקודם, וניצחה בבית צפונית נוספת - את הראלי העברי חיפה. אחרי מחצית ראשונה שקולה והפכפכה רק קבוצה אחת עלתה למחצית השניה - ויצ"ו השלימה ריצת 3-16 וגם אחרי שחיפה קצת איפסה את היד המשיכה במומנטום והגדילה עוד את הפער כשהיא משאירה את הריאלי הרחק מאחור בדרך לניצחון.

 

מספרי המחזור: איתי ז'ק מכצנלסון כפ"ס, שלא היה רחוק השבוע מטריפל דאבל של נקודות (21), ריבאונדים (8) וחטיפות (8). הוא הוסיף על הדרך גם 4 אסיסטים. 3 נקודות בלבד קלעה ברנר ברבע השני בהפסד לכצנלסון. בשבוע שעבר ברנר הצליחה לתת פייט לחדש ת"א, אבל השבוע ההתקפה שלה לא הייתה בעניינים והיא סיימה את המשחק עם 30 איבודים ואחוזים נמוכים מהשדה. 14 זריקות עונשין בלבד היו במשחק בין רמות ים עמק חפר לבן צבי קרית אונו. 4/5 עשתה המארחת, 6/9 האורחת.

 

שימו לב ל: המשחק הקבוצתי של ליאובק חיפה. 5 שחקנים קלעו עבור ליאובק השבוע בספרות כפולות, ועוד 2 היו קרובים לכך. ליאובק הציגה אחוזים לא רעים בכלל מכל הטווחים, ואפשר לציין בפרט את רון דנדיקר שסיים את המשחק עם 5/7 מהקו ו-9/13 מהשדה. עוד נציין את איתי שניידר שמסר 9 אסיסטים במשחק הזה.