תיכונים: עמק חרוד מול רמות ים ברבע

האלופה מאשתקד תפגוש את רמות ים מעמק חפר שעדיין לא הפסידה העונה לצמד משחקים שאמורים להיות מעניינים במיוחד. חדש ת"א הסגנית תשחק מול העולה מהאליפות הארצית בן יהודה נס ציונה, העולה השניה מהרצליה תשחק מול בליך ר"ג וכצנלסון כפ"ס נגד בליך ר"ג. בתלמידות הגימנסיה ראשל"צ נגד ליד"ה ירושלים, אוסטרובסקי רעננה נגד רבין כפ"ס.


| safsal

 

רבע גמר תלמידים (משחק ראשון 1.12):

בן יהודה נס ציונה - חדש ת"א
מקיף עמק חרוד - רמות ים עמק חפר
היובל הרצליה - בליך ר"ג
כצנלסון כפ"ס - ויצ"ו נהלל

 

רבע גמר תלמידות (משחק ראשון 30.12):

רבין כפ"ס - אוסטרובסקי רעננה
הדרים הוד"ש - מקיף עמק חרוד
גימנסיה ראשל"צ - ליד"ה ירושלים
דרור לב השרון - רוטברג רמה"ש

 

הישרדות:

גינזבורג יבנה - שמעון בן צבי גבעתיים
קרית שרת חולון - עירוני א' מודיעין

 

ביום רביעי הקרוב יצאו לדרך שלבי רבע הגמר באליפות המדינה לתיכונים, עם משחקי התלמידות. אחרי שההגרלה לא סידרה לנו מפגש פיקנתי בין דרור לב השרון שעלתה מאליפות הארצית לאוסטרובסקי רעננה (מה שהיה מסדר לנו סוג של דרבי מכבי רעננה מליגת הנערות), סגנית האלופה אוסטרובסקי תפגוש את השכנה רבין כפ"ס שחזרה לליגה הבכירה דרך האליפות הארצית בגליל שם עשתה זאת בצורה הכי דרמטית שאפשר עם ניצחון בנקודה במשחק הקובע. אותה לב השרון שהעפילה גם כאמור מהגליל תשחק מול רוטברג רמה"ש שתנסה לחזור למעמד חצי הגמר ממנו נעדרה בעונה שעברה.

הדרים הוד"ש הרשימה מאוד אשתקד כשהגיעה עד לחצי הגמר, אבל השנה כנראה יהיה לה קשה לעשות זאת כשהיא פוגשת את הנבחרת מעין חרוד שנמצאת במומנטום נהדר וסיימה את שלב הבתים במאזן מושלם עם כמה נצחונות מרשימים במיוחד. מי שפחות הרשימה בשלב הבתים היא האלופה מאשתקד, הגימנסיה ראשל"צ, שסיימה רק במקום השלישי את הבית והיא תשחק מול ליד"ה ירושלים.

 

ביום חמישי יחלו משחקי התלמידים, כשבמוקד משחק סופר מעניין בין האלופה מעמק חרוד לנבחרת החזקה של רמות ים עמק חפר. בעונה שעברה עמק חרוד עברו את כל הליגה עד לתואר ללא הפסד אחד (כולל ניצחון כפול על רמות ים), והשנה כבר יותר קשה להם כשהם ספגו 2 הפסדים בשלב הבתים אבל את הרבע עברו עם ניצחון כפול. רמות ים מנגד מגיעה עם מאזן נקי מהפסדים. שתי הנבחרות סוג של נפגשו בתחילת העונה בליגת העל לנוער למשחק שהיה ברמה גבוה, צמוד והסתיים בסל ניצחון, וזה גם מה שצפוי לנו במשחקים פה.

עוד מפגש מעניין הוא בין שתי אלופות עבר - היובל הרצליה ובליך ר"ג. הראשונה העפילה מהאליפות הארצית בגליל אחרי שנתיים של היעדרות מהליגה הבכירה, השניה עשתה חיל בשלב הבתים וסיימה אותו במקום הראשון ולאחר מכן עברה בצמד מפגשים לא קל את הראלי חיפה. גם השתיים האלה סוג של נפגשו לאחרונה בליגת העל לנוער, וגם שם היה לנו משחק צמוד עם סל ניצחון. סימן לבאות גם כאן? נקווה שכן.

סגנית האלופה חדש ת"א מגיעה לרבע הגמר כשגם היא עם מאזן נקי מהפסדים, ותפגוש את בן יהודה נס ציונה שזאת תהיה ההופעה הראשונה שלה בליגת העל אחרי שהעפילה בצורה מרשימה מהגליל. בדומה לשני המפגשים למעלה, גם כאן הקבוצות נפגשו בתחילת העונה בליגת העל לנוער ו, תיראו מופתעים, זה היה צמוד והסתיים בניצחון של נס ציונה. האם הם יצליחו להמשיך במומנטום ולהגיע גם לחצי גמר? סיכוי לא רע.

והמפגש האחרון הוא בין ויצ"ו נהלל לכצנלסון כפ"ס, שתיים שדווקא עדיין לא נפגשו העונה. שתיהן נעצרו בעונה שעברה בשלב רבע הגמר בגלל הפרשי סלים, כך שאחת מהן צליח העונה ללכת צעד נוסף. נהלל מגיעה מהמקום הראשון בבית המוקדם ואחרי ניצחון כפול בשלב ההצלבה, כצה מהמקום השני וגם היא עם ניצחון כפול ודי חד צדדי בשלב הקודם.