תיכונים: חדש ורמות ים בגמר

נבחרת חדש ת"א ממשיכה במסורת ומעפילה לגמר שישי ברציפות, אחרי שניצחה את ויצ"ו נהלל 60:76. אורי כהן הצטיין עם 26 נקודות ו-13 ריבאונד. בחצי הגמר השני רמות ים עשתה היסטוריה נוספת כשהעפילה לראשונה לגמר עם 70:64 על בליך ר"ג, בן שרף הצטיין במשחק עם קרוב לטריפל דאבל. (צילום: ארז עוזיר, התאחדות הספורט לבתי ספר)


| safsal

 

בעוד שבועיים (29.12, 14:30) בחדרה הגמר הגדול של אליפות המדינה לתיכונים, שיפגיש בין שתיים שטרם הפסידו העונה - חדש ת"א ורמות ים עמק חפר. שתי קבוצות שנראו נהדר לאורך העונה, והיו עדיפות גם ביום, הצליחו לעמוד במשימה שלהם. לחדש מדובר בגמר 6 ברציפות ובעצם הייתה שם בכל עונה מאז שהעפילה מהמחוזית (לא כולל עונת העליה עצמה), גם עם מאמן חדש על הקווים העונה (עדי עמוס שהחליף את נחום סגל האגדי), מסורת זה מסורת וחדש תנסה לזכות בתואר בפעם השלישית אחרי 2 הפסדים בגמרים האחרונים (לעמק חרוד ולגימנסיה ראשל"צ). לרמות ים כאמור זהו גמר ראשון, אבל עם ההכרות שלנו עם מחלקת הנוער של עמק חפר - קרוב לודאי שלא האחרון.

 

בקצרה:

הפיינל פור החל היום בצהריים ברעננה עם המשחק בין חדש ת"א לויצ"א נהלל. המשחק היה ברובו בשליטה של סגנית האלופה, שברחה ברבע השני ליתרון דו ספרתי עליו הצליחה לשמור עד לסיום. ויצ"ו שלהזכירכם זאת עבורה הופעה ראשונה בחצי הגמר לא ויתרה גם כשההפרש היה מעל 20 והמשיכה להילחם, והצליחה להתקרב חזרה לאזור המינוס 10 אבל לא יותר מזה. בעיקר ראינו יכולת טובה של אור חן שלקח הרבה על עצמו ועזר לה לחזור למשחק עם כמה מהלכי קלאץ', אבל זה לא הספיק. ההגנה של נהלל לא הייתה במיטבה היום, בעיקר ברבע האחרון בו היא דווקא הצליחה לעשות איזשהם קולות של חזקה למשחק, וחדש ניצלה זאת כדי להכריע את המשחק.

במשחק השני רמות ים עמק חפר שיחקה מול בליך ר"ג. בדומה למשחק הראשון, גם כאן אחרי רבע ראשון שקול יחסית רמות ים החלה בבריחה שלה והגיע ליתרון דו ספרתי בהפסקה שהגיע ל-20 ברבע השלישי. בליך עלתה בטירוף לרבע האחרון והחלה בקיזוז הפער, וגם הצליחה להתמיד במומנטום שהביא אותה לפיגור של 3 בלבד. אבל כאן רמות ים התעוררה, קלעה מבחוץ וברחה שוב כדי להבטיח לעצמה את המשך ההיסטוריה שהיא מייצרת עם הופעה ראשונה גם בגמר הגדול.

 

המספרים:

אורי כהן שהצטיין בשורות חדש ת"א סיים את המשחק עם 26 נקודות, ומה שאפילו יותר מרשים זה ה-69% שהוא הציג ל-2 כולל דאנק מהדהד. אלון אהרונוביץ' גם עם 62% מרשים ו-19 נקודות, אך פרט להם שאר שחקני חדש לא הציגו אחוזים גבוהים במיוחד. ואם אמרנו הגנה לא במיטבה של נהלל במשחק הזה - אז הנתון של 10 זריקות מהקו בלבד של חדש גם מראה על כך. אור חן עליו כתבנו למעלה סיים את המשחק עם 18 נקודות ו-12 רב', 18 גם לאלון סימונס.

בליך ר"ג ורמות ים עמק חפר הציגו אחוזי קליעה לא טובים מקו העונשין, אין לנו את המספר המדוייק כי לא הצלחנו להשיג סטטיסטיקה מהמשחק הזה. קורה. רמות ים קלעה 10 נקודות בלבד ברבע האחרון - 6 מתוכן בסיום עם 2 שלשות כאמור, וזה כמעט עלה להם במשחק. חוסר ריכוז כזה בגמר כמעט בטוח ויעלה להם בתואר. זה אומנם הופעה ראשונה של התיכון במעמד, אבל השחקנים רובם כבר מכירים מעמדים מהסוג הזה כך שזה היה די מפתיע הסוג של התפרקות הזאת בסיום.

על היכולת של בן שרף כבר לא צריך להכביר במילים, החדשות על התעניינות מצד מכבי ת"א כבר הגיעו בנוהל, אז רק נציין שהוא שוב היה קרוב לטריפל דאבל (18 נק', 11 רב', 7 אס'). גם רן סלומון מבליך לא היה רחוק מזה - והוא הציג שורה סטטיסטית מרשימה של 29 נק', 18 רב ו-5 אס'. עוד קלעים בולטים מחצי הגמר השני - איתם כהן עם 21 ברמות ים, שי לבדי עם 17 בבליך.

 

שימו לב ל:

באופן מעניין שני השחקנים הבולטים שדיברנו עליהם בפסקה הקודמת, בניגוד למרבית הליגה, לא משחקים באותה קבוצה בתיכונים ובנוער ועדיין מצליחים להשתלב ואף להוביל את הנבחרות. שרף כידוע משחק בלאומית ולא בנוער של עמק חפר, וסלומון במקום בנוער של מכבי ר"ג משחק בהפועל חולון.