תיכונים: חדש עושה זאת שוב!

בפעם השלישית בעשור האחרון - חדש ת"א היא אלופת המדינה לתיכונים, אחרי ניצחון 81:73 בגמר על רמות ים עמק חפר. חד הובילה כמעט לאורך כל המשחק ובחלקים נרחבים גם ביתרון דו ספרתי, וזכתה בצדק בתואר. ירון גולדמן נבחר לשחקן המצטיין עם 27 נקודות, 23 לעופרי נוה שגם הציג משחק טוב.


| safsal

 

זה אולי לא היה צמוד ומותח כמו גמר התיכונות שהיה מוקדם יותר היום, אבל גם גמר התיכונים סיפק לנו יופי של כדורסל ואלופה חדשה-ישנה. חדש ת"א שזכתה היום באליפות השלישית שלה עשתה זאת לא עם משחק גדול, אבל עם הרבה אופי ויכולת טובה במאני טיים שעצרה את הקאמבקים של רמות ים לאורך המשחק. רמות ים הציגה רבע ראשון טוב בו ייצרה לעצמה יתרון קל, אבל מהרבע השני היתרון כמעט תמיד היה בצד של ת"א שהצליחה לתחזק פער סביב הדו ספרתי ממש עד לסיום. עמק חפר שחסרה את בן שרף נאלצה לרדוף ולרדוף וגם הצליחה כמה פעמים כאמור לצמצם את הפער למרחק נגיעה, אבל שם זה נעצר.

מי שהובילו במשחק הזה את ת"א הם ירון גולדמן, שגם נבחר לשחקן המצטיין של הגמר, ועופרי נוה שקלעו ביחד 50 נקודות. השניים הראו יכולות אתלטיות מרשימות בצבע והוסיפו גם כמה שלשות חשובות שעזרו לעצור את המומנטומים של עמק חפר. אורי כהן סיים את המשחק "רק" אם 9 נקודות אבל עשתה זאת באחוזים טובים כשהוא אחראי גם על סגירת הצבע וחלוקת חסימות מרשימה ליריבה. ברמות ים חלוקת הנקודות הייתה יותר מאוזנת כש-4 שחקנים סיימו את המשחק בדאבל פיגרס, בראשם אריאל סלע שהוסיף גם 19 (!) כדורים חוזרים ועוד שורה סטטיסטית מרשימה.

 

סיקור המשחק:

הפתיחה הייתה שקולה, קצת חילופי סלים בין אריאל סלע בכחול לעופרי נוה בלבן, 9:8 רמות ים באמצע הרבע. עמק חפר שהייתה עדיפה בגדול בריבאונד ברבע הזה התחילה גם לנצל את הכדורים החוזרים לנקודות ועם אסיסטים יפים פנימה לרני בלגה הצליחה לפתוח פער קל. ת"א מנגד שעבדה קשה מאוד וחפרה בצבע כדי להצליח לייצר הצליחה להישאר קרובה, 17:14 רמות ים סוף רבע ראשון.

ת"א עלתה בטירוף לרבע השני כשתוך פחות מדקה ירון גולדמן משלים ריצת 0-7 ומחזיר את היתרון לקבוצתו שבהמשך עלה ל-17:24. חפר עם כמה סלים יפים צמצמה, אבל בהמשך שורת החטאות שלה מבחוץ אפשר לת"א לשמור על יתרון סביב ה-6-8 הפרש. חסימה גדולה של אורי כהן ועוד כמה סלים של ת"א והפער כבר קפץ לדו ספרתי, לפני ששלשת באזר של איטם כהן צמצמה ל-30:37 בתום המחצית הראשונה.

ברבע השלישי שתי הקבוצות העלו רמה מבחינת האגרסיביות וכל התקפה נאלצה לעבוד קשה כדי לייצר, מה שהשאיר את ת"א ביתרון סביב הדו ספרתי. לקראת סוף הרבע שוב התעוררות של עמק חפר עם נקודות של אורי ירמולובסקי ושלשה קשה של יאיר קלר והפער שוב מתכווץ - רק 50:55 בכניסה לרבע האחרון. סל נוסף של כהן עם פתיחת הרבע הרביעי צימק ל-3 בלבד, אבל כאן ת"א הגיבה עם ריצת 0-7 נוספת תוך דקה והפער שוב קפץ. ככה המשיך לו הרבע כשחפר רודפת אבל כל פעם שהיא התקרבה, ת"א ברחה שוב עם סלי קלאץ' חשובים של כהן אור שושן לצד הגנה טובה. בסופו של דבר, הזמן של רמות ים והמשחק נגמר כשעל הלוח 81:73 לחדש ת"א.

קלעו לתיכון חדש ת"א: ירון גולדמן 27 (11 ריב', 10 סח' עבירות, 11/12 מקו העונשין), עופרי נוה 23 (10 ריב'), יהלי שושן 11, אורי כהן 9 (7 ריב'), אלון אהרונוביץ' 7 ויהונתן שאקי 4.

קלעו לרמות ים עמק חפר: אריאל סלע 16 (19 ריב', 9 סח' עבירות), איטם כהן 15, יונתן קלר 14, אורי ירמולובסקי 12 (7 ריב'), רני בלגה 8, אורי יאיר 4, רועי שרון 3 וערן פינסלי 1.