חדש ורמות ים פתחו עם נצחונות

ליגת התיכונים: עונת תשפ"ד נפתחה עם ניצחון ביתי של האלופה על עמק חרוד וגם של סגניתה על הגימנסיה הראלית. ברנר גברה במשחק שקול על בליך ר"ג, ויצ"ו נהלל והיובל הרצליה הביסו בבית את ליאובק חיפה וגינסבורג יבנה. תלמידות: במשחק מוקדם אוסטרובסקי רעננה ניצחה את הדרים הוד"ש. (צילום: היובל הרצליה)


| safsal

 

תוצאות המחזור:

חדש ת"א - מקיף עמק חרוד 66:76
רמות ים עמק חפר - גימנסיה ראלית ראשל"צ 64:67
בליך ר"ג - מקיף ברנר 61:58
היובל הרצליה - גינסבורג יבנה 50:83
כצנלסון כפ"ס - בן צבי קרית אונו 52:99
ויצ"ו נהלל - ליאובק חיפה 61:94
בן יהודה נס ציונה - ליד"ה ירושלים 87:75
הריאלי העברי חיפה - עירוני א' מודיעין 60:91

 

תלמידות, משחק מוקדם:

אוסטרובסקי רעננה - הדרים הוד"ש 61:71

 

בקצרה:

רגע לפני ששנת תשפ"ד מתחילה, עונה נוספת של ליגת התיכונים יצאה לדרך עם המחזור הראשון בליגת התלמידים. במוקד המחזור האלופה חדש ת"א פתחה כמו שאלופה צריכה לפתוח, ועם בעיקר מחצית ראשונה טובה גברה בבית על מקיף עמק חרוד. הצפונים לא נכנסו טוב למשחק, ות"א עם אחוזי קליעה טובים מאוד ברחה בשלב מוקדם ליתרון דו ספרתי עליו שמרה לאורך רוב המשחק. בין לבין אורן סהר (שסיים את המשחק עם 22 נקודות) היה אחראי כמעט לבדו לריצת 0-10 שהובילה את ת"א ליתרון שיא של 21 הפרש. מחצית השניה שהייתה די מנומנמת עמק חרוד הצליחה לייצר קצת מומנטום ואפילו למינוס 7 בתחילת הרבע האחרון, אבל ת"א ידעה להתעורר בזמן ולהגדיל שוב. עד לסיום המשחק המשיך לו על מי מנוחות סביב ה-10 הפרש לחדש עד לסיום 40 הדקות.

סגנית האלופה רמות ים עמק חפר גם היא פתחה עם ניצחון ביתי, לא לפני שעשתה לעצמה התקף לב קל. המשחק התחיל עם רבע ראשון שקול יחסית, כשבשני השרונים החלו בבריחה שלהם ועלו ליתרון דו ספרתי שברבע השלישי גם הגיע ל-18. עמק חפר שמרה על הפער וכ-8 דקות לסיום הובילה 54:38 ונראה היה שהסיפור גמור, אבל ראשל"צ לא ויתרה. האורחת צמצמה וצמצמה וכ-3 דקות לסיום גם הצליחה להגיע למינוס 7, וכ-10 שניות לסיום גם למינוס 3 בלבד. ראשל"צ עוד הצליחה לחטוף את הכדור ולהגיע למצב זריקה נוסף אבל הכדור לא נכנס והתוצאה נשארה כמו שהיא, 64:67 בסיום.

מקיף ברנר השיגה ניצחון חוץ מרשים מול בליך ר"ג בסיום משחק שהיה שקול ברובו. היתרון החליף לא מעט ידיים לאורך המשחק, ויחד עם זאת ברובו היה ביתרון של האורחת שגם הצליחה מספר פעמים לייצר פער משמעותית ולהגיע לאזור היתרון הדו ספרתי כשאור פורר מוביל אותה בערב של 23 נקודות. בליך בהובלת ניב שוחט ויובל מנדלוביץ הצליחה לחזור לעניינים מכל פיגור כזה וגם להחזיר לעצמה את היתרון, אבל במאני טיים ברנר ברחה שוב (שלשות של נדב לפידות) ומזה ר"ג הצליחה רק לצמצם.

היובל הרצליה, שחזרה לליגה אשתקד מהאליפות הארצית בגליל, פתחה בצורה מצויינת את החזרה שלה לשלב הבתים והביסה בבית עולה אחרת - גינסבורג יבנה. הרצליה שלטה במשחק מהרגע הראשון שלו וכבר ברבע הראשון הייתה ביתרון 20 כשיבנה מתקשה לייצר נקודות. הרצליה הציגה יום מצויין מחוץ לקשת עם 11 שלשות ב-34%, הציגה שליטה מוחלטת בריבאונד, ובמחצית השניה היתרון המקומי שלה הגיעה לאזור ה-30 שם הוא התקבע עד לסיום.

משחק חד צדדי נוסף היה לנו בנהלל שם ויצ"ו ניצחה את ליאובק חיפה. המשחק הזה דווקא התחיל שקול יחסית, כשכ-2 דקות לסיום הרבע הראשון היתרון של נהלל היה נקודה בלבד. אבל כאן חיפה נעלמה, ונהלל פתחה פער משמעותי עם ריצת 21-1. חיפה הצליחה לייצר בהמשך המשחק מיני מומנטומים ולהוריד את הפער לאזור ה-12-14, אבל בכל פעם שהתקרבה נהלל ברחה שוב כשברבע האחרון הבריחה הזאת גם התקרבה ל-40 הפרש.

 

קלעים (מאיפה שהצלחנו לאסוף):

ויצ"ו נהלל: מתן פוגל 27, דרור פורושטיין 12 (8 אס'), רון קטינה, הראל שושן וארד לויטה 9 כ"א, יותם בודניוק 8 (11 רב', 4 אס'), נועם מועלם 6, רני שאול ושחר בירנבאום 5 כ"א, עידו קרולקר וגיא כצוב 2 כ"א.

ליאובק חיפה: רותם עובדיה 29 (7 רב'), איתי שניידר 23 (9 רב'), ליעד קהלני וגל פלד 3 כ"א, רועי נניקשווילי 2, אופיר גרסיה 1.

בליך ר"ג: יובל מנדלוביץ 18 (10 רב', 5 אס'), ניב שוחט (8 רב', 4 אס'), יונתן טנדליך (5 רב') ותמיר אברהמי (5 רב') 9 כ"א, מתן מתתיהו 8, אורי אורן 6 (18 רב').

מקיף ברנר: אור פורר 27 (18 רב'), נדב לפידות 13, עידו מדינה 9 (6 רב'), אדיר לוי 7, גל קפטן ורועי רשרש 1 כ"א.

גימנסיה ראלית ראשל"צ: עומר דרגושנסקי 23, יובל סגל 16, עידו יפה 11, טמיר בן חיים 7 (11 רב', 4 אס'), נדב טוויג 4, רואי סולימני 3.

רמות ים עמק חפר: איתם כהן 14 (5 רב', 5 אס'), אריאל סלע 12 (11 רב'), רועי שרון 11 (7 רב'), אורי יאיר 8 (8 רב'), ערן פינסלי 7 (5 רב'), רועי ברמן 5, יונתן אדירי 3, גלעד סבן ויונתן קלר 2 כ"א.