ניצחון דרמטי לגימנסיה על רבין

אליפות התיכונים תלמידות: הגימנסיה הראלית ראשל"צ פתחה את העונה עם ניצחון ביתי מסל ניצחון של נטע וולפוביץ, אוסטרובסקי רעננה רושמת כבר 2 נצחונות כשהיום גברה על עירוני ט' ת"א. האלופה מאשתקד רוטברג רמה"ש הביסה את הדרים הוד"ש וכך עשתה גם סגנית מעין חרוד מול ליד"ה ירושלים.


| safsal

 

תוצאות המחזור:

גימנסיה ראלית ראשל"צ - רבין כפ"ס 53:55
אוסטרובסקי רעננה - עירוני ט' ת"א 61:77
מקיף עמק חרוד - ליד"ה ירושלים 44:86
רוטברג רמה"ש - הדרים הוד"ש 71:19

 

בקצרה:

אליפות התיכונות בכדורסל יצאה היום לדרך באופן רשמי, ואנחנו קיבלנו דרמה אחת לצד שני משחקים חד צדדים במיוחד. מי שפתחה ב (סוג של) רגע ימין אחרי שאשתקד לא הייתה רחוקה מירידה למחוזית היא הגימנסיה הראלית בראשל"צ שהיום ניצחה בבית את נבחרת רבין כפ"ס. את המשחק עצמו הגימנסיה דווקא פתחה רע מאוד כשהיא קולעת רק 4 נקודות ברבע הראשון, וגם אלה הגיעו רק ב-3 הדקות האחרונות של הרבע. כפ"ס מנגד קיבלה יכולת טובה מיעל גורשטיין ואחרי שהובילה 19-0 (!!) באמצע הרבע השני היא גם הייתה ביתרון 29:9 ובירידה להפסקה ב-33:16.

בתחילת הרבע השלישי כפ"ס הצליחה לשמור עוד כמה דקות על יתרון סביב ה-20 הפרש (37:17), ואז סוף סוף נראה היה שראשל"צ מתעוררת. שקד רובין ורותם שטיקלרו החלו להפציץ שלשות (רובין סיימה את המשחק עם 5 כאלו), וכשבמקביל כפ"ס היא זאת שמתקשה לייצר הפער הלך והתקזז במהירות כש-שלשת באזר משוגעת של שטיקלרו קיזזה ל-40:37 בלבד בכניסה לרבע האחרון. הרבע הרביעי המשיך שקול כשראשל"צ ממשיכה עם השלשות וכפ"ס ממשיכה להתקשות אבל מייצרת לא רע מהקו, והיתרון החליף ידיים כשאף נבחרת לא הצליחה לפתוח פער משמעותי. כ-10 שניות לסיום נטע וולפוביץ בחדירה יפה לסל העלתה את ראשל"צ ליתרון 2, כפ"ס הלכה לנסיון שלה שלא צלח והזמן שלה נגמר. 

בשאר המגרשים היה קצת פחות צמוד, ובחלקם הרבה פחות צמוד. האלופה רוטברג רמה"ש פירקה לגמרי את השכנה מהדרים הוד"ש, והשאירה אותה על 19 נקודות בלבד בכל המשחק. כבר מהרבע הראשון אפשר היה לראות לאן המשחק הזה מתקדם כשהמארחת קלעה בקצב טוב והאורחת לא, ועד המחצית הפער כבר עמד על 30 הפרש (9:39). המחצית השניה לא שינתה יותר מדי כשרוטברג לא הורידה רגל מהגז והמשיכה עוד ועוד להגדיל את הפער עד לסיום. בצפון עמק חרוד אירחה את ליד"ה ירושלים וגם שם היה תסריט דומה כשהמארחת פתחה מבערים בשלב מוקדם (16:52 בהפסקה). רק ששם באיזשהו שלב ובאזור ה-50 הפרש עמק חרוד שיחררה קצת והאורחת עם ריצת 17-3 בדקות הסיום הצליחה למזער קצת נזקים.

אוסטרובסקי רעננה רשמה את הניצחון השני שלה (שיחק משחק מוקדם בשבוע שעבר נגד הוד"ש) ושמרה על הבית גם נגד עירוני ט' ת"א. המחצית הראשונה הייתה שקולה יחסית כשברובה המארחת שמרה על יתרון קל סביב ה-6-8 הפרש, כשבין לבין ת"א גם הצליחה להפוך את התוצאה אבל לא להחזיק ביתרון לאורך יותר מדי זמן. במחצית השניה רעננה כבר הצליחה יותר לפתח מומנטום ודי מהר ברחה ליתרון דו ספרתי שבשיא גם התקרב ל-20. ת"א רדפה ולעיתים גם הצליחה להתקב, אבל לא מספיק כדי לאיים על הניצחון של אוסטרובסקי.

 

קלעיות (ממה שהצלחנו לאסוף):

גימנסיה ראלית ראשל"צ: שקד רובין 20 (5 שלשות), רותם שטיקלרו 11, נטע וולפוביץ 10, נועה טאובר 9, עופרי הרטל 5.

רבין כפ"ס: יעל גורשטיין 16, עמית רוזנצויג 15, שחף פרץ 12, אופק דניאל 6, לירי שהרבני 4. 

מקיף עמק חרוד: גילי ליבל 17, סיטללי רובין ושני פיין 14 כ"א, עדי מתנה 12, מאיה שבח 11, שי קרוטמן ושירה לוי 5 כ"א, נויה בר לב ושירה כהן 4 כ"א.

ליד"ה ירושלים: ליה שפיגל 18, אגם ידין 13, שירי ספיר 10, גליה גלילי 2, ענבל כהן 1.

רוטברג רמה"ש: אריאל סולומון 17, מאיה אלמליח וגלי רוטשילד 11 כ"א, רוני נוה 10, יערה ים ורותם ורסנו 6 כ"א, מיקה שטיין 5, שירה פוקס 3, אלה גזית 2.

הדרים הוד"ש: ליה ברנשטיין ומאיה ליבל 6, שירה זליגר 4, עדן קרוגלן 2, אלה גרינפלד 1.