לאומית: פתחו עם דרמות

אלונזו קולמן קבר שלשת ניצחון עבור אשקלון על אקסית שלו מעפולה, רעננה ניצחה בנקודה את יבנה עם נקודות מהקו. עוד הערב: ניצחונות לנציגות העיר ר"ג על הקבוצות הצפוניות, הוד"ש הפתיעה בחוץ את אשדוד, גם גליל עליון חזרה ממוצקין עם הנקודות, וגם רמה"ש גברה בחוץ על נתניה. (צילום: לימור מלינוף)


| safsal

 

תוצאות הערב:

אליצור יבנה – עירוני רעננה 74:73
הפועל עכו / מטה אשר – עירוני רמת גן 92:75
הפועל עפולה – אליצור איתו אשקלון 78:75
הפועל ר"ג \ גבעתיים – עירוני קרית אתא 70:84
מכבי קרית מוצקין – הפועל גליל עליון 77:66
מכבי אשדוד – מכבי 'סנו' הוד"ש 74:70
אליצור עירוני נתניה - א.ס. רמה"ש 73:59

 

עפולה - איתו אשקלון 78:75

מה יכולנו לבקש יותר לפתיחת העונה (נו חוץ מזה שהיא תיפתח בזמן, אל תהיו קטנוניים), מאשר משחק נהדר בין שתי קבוצות שאולי יפגשו במשך גם בפלייאוף? נכון, אשקלון שלטה והייתה ביתרון רוב משחק, כולל בפלוס 16, אבל בסה"כ היה יופי של משחק כשעפולה חזרה וכמובן - דרמה בסיום. המארחת נכנסה לדקה האחרונה כשהיא במינוס 5, אבל עם סל גדול של הול ושלשה ענקית של מאיור קבעה שוויון. אבל קולמן היה שם בצד השני עבור אשקלון ותפר אחת משלו לניצחון. דילייני הבלתי נגמר סיים את משחק עם 19, קולמן עם 17. בעפולה הול כרגיל עם 31, מאיור עם 13.

אהבנו: אמנם אנחנו רק במחזור 1, או בעצם 5, אבל כבר קיבלנו משחק עם אווירה של גמר פלייאוף. הלוואי כל משחק ככה. עוד אהבנו את היכולת של פול דילייני שממשיך להיות מניה בטוחה בליגה הזאת, את יכולת הקליעה של עידן פז שעשה 4/6 מהשדה, ואת האחוזים המצויינים מקו של עפולה (24/28).

לא אהבנו: עימות של קולמן עם אנשי עפולה בסיום המשחק. מיותר מאוד, בטח כשזה קבוצה ששיחקת בה בעבר. וגם את האחוזים מ-3 של עפולה (5/28), את האחוזים מ-3 של אשקלון (5/19), ואת 16 האיבודים מכל צד.

 

אשדוד - הוד"ש 74:70

הפתעה? אשדוד שבנתה קבוצה לעליה נקלעה לפיגור מוקדם מול האורחת מהשרון, מצאה את עצמה דו ספרתי ונאלצה לעבוד קשה מאוד כדי לחזור למשחק. אבל ברבע האחרון היא שוב נתקעה, קלעה רק 4 סלי שדה ולמרות שהאורחת לא נראתה הרבה יותר טוב, הוד"ש קלעה מהקו והצליחה לצאת עם הניצחון מהדרום. קסבייר מון, שהיה אחראי על רוב הנקודות בסיום, קלע 21 למנצחים, אפי טיומקין ההרשים עם 16 ו-14 לארד הררי. באשדוד דוראנד סקוט 15, שגיב דוד 13, רביב פיטשון 12.

אהבו: קודם כל, שהוד"ש לא סופרת אפחד ובאה לנצח בלי קשר למה שחוזים לא או לא. תרומה טובה של הישראלים שלה, גם הצעירים (טיומקין, דדון, מוראידי), שזה בדיוק מה שהיא צריכה - שהם יקחו על עצמם ויתעלו. אהבנו גם את תפוקת הישראלים בצד של אשדוד, אבל כשאלה השמות (פיטשון, דראפיץ, שגיב) די ציפינו לזה מהם.

לא אהבנו: האחוזים של אשדוד. השם ישמור, בעיקר ברבע האחרון, ו-11 נקודות נשארו על הקו.

 

עכו \ מטה אשר - ר"ג 92:75

איזה התפוצצות התקפית של האורחת, במפגש החוזר בין שתי העולות החדשות לליגה. אחרי ההפסד בליגה, הפעם ר"ג היא זאת שיצאה עם ידה על העליונה אחרי שקלעה 11 שלשות באחוזים מצויינים. הבריחה הגדולה הגיעה בעיקר ברבע השני, בשלישי האורחים קלעו לא פחות מ-38 נקודות, ופער השיא כבר התקרב ל-30. חלוקת נקודות די מאוזנת בר"ג עם 19 לבירדן, 16 לשולמן, 15 לפרבר ו-12 לשחר עמיר (4 שלשות). בצד השני קלעו בעיקר הזרים - 25 דאוול ו-24 וויליאמס.

אהבנו: אנרגיות מטורפות משני הצדדים, יותר בצד של ר"ג (מן הסתם) כשהכדורים נכנסו. שחר עמיר - בחירת זריקות חכמה, 4 שלשות ראשונות נכנסו ברצף, את האחרונה החטיא, נסלח לו. יוני ניר בקטע משעשע של הומור עצמי על הספסל: "תביא לי תכדור אני אנגב, יש לי נסיון של שנים בישיבה על ספסל. מלך המנגבים. אני פה אם תצטרכו עוד בהמשך".

לא אהבנו: האחוזים מהקו של הפועל עכו. שילוב הצעירים המאוחר של ר"ג - 20 ומשהו הפרש 5 דקות לסיום, תן להם קצת לשחק. לא צריך לחכות לדקה האחרונה.

ספסל ר"גני בטירוף

 

ר"גבעתיים - קרית אתא 70:84

הפועל רמת גן גבעתיים פותחת עונה ברגל ימין עם ניצחון בזיסמן, אחרי שהובילה לאורך כל המשחק. במחצית הראשונה האורחים עוד הצליחו להישאר בתמונה, בעיקר הודות לנקודת של מרליין ויל, אבל בשניה האורדונים ברחו לדו ספרתי (22 בשיא) שנשמר עד הסיום. קומבס הוביל את קלעי ר"גבעתיים עם 18, 13 להולטון, 11 ו-10 לפלטין וירושלמי. בצד השני 25 לויל, 13 לבויד.

אהבנו: הקבוצתיות של הפועל רמת גן גבעתיים. 4 שחקנים שקלעו בדאבל פיגרס ועוד 4 שחקנים שקלעו מעל 5 נק'. חרוש ידע לחלק את הדקות ולנצל מצוין את חבורת הצעירים שכל אחד רצה להוכיח את עצמו על המגרש בדקות שקיבל. בכלל רמת גן גבעתיים נראתה כמו קבוצה מגובשת שרצה הרבה זמן ביחד ולא הורגש שזה רק המחזור הראשון בליגה. הערב האורדונים מסרו 23 אסיסטים (צמד הגיא - לביא ופלטין אחראי על 12 מתוכם - 6 כ"א) לעומת 13 בלבד של היריבה.

לא אהבנו: חוסר הקבוצתיות באתא. רק צמד הזרים קלע בדאבל-פיגרס ורוב המשחק זה נראה כמו הצגה של איש אחד של מארלן וויל שזרק שליש מהזריקות של אתא במשחק (22 זריקות מהשדה מתוכם דייק ב-7). בפתיחת המשחק השחקן הנמוך בליגה שיחק כמו אלן אייברסון וסיים עם 20 נק' במחצית אבל בחצי השני שדברים פחות הלכו לו אברהמי לא מצא אף אחד שימלא את מקומו. אתא יצטרכו לקבל יותר מכל השאר כדי לממש את הפוטנציאל שיש לקבוצה הזו.

 

יבנה - רעננה 74:73

רעננה משיגה ניצחון חוץ דרמטי במיוחד, אחרי נקודות עונשין מוצלחות של רום קורנליוס מצד אחד ונקודת עונשין אחת מוצלחת והשניה לא מהקו של האסל. המשחק היה הפכפך משו כשיבנה מופיע אליו רבע כן רגע לא, אבל בסיום היה לה את האסל והופמן שהביאו אותנו לשוויון, אבל זה כאמור לא הספיק למהפך.

אהבנו: את יבנה שלא נשברה וידעה פעמיים לחזור למשחק, גם כשהוא נראה גמור, ואת -17 נקודות של קורנליוס.

לא אהבנו: שאין לנו סטטיסטיקה מהמשחק.

 

קרית מוצקין - גליל עליון 77:66

מוצקין דווקא פתחה טוב את המשחק עם 2:7 ועוד יתרון קטן לאורך הרבע הראשון ויתרון גדול ברבע השני (פלוס 12). במחצית השניה צעירי הגליל החלו לרוץ ולהעיף שלשות, היתרון האורח הלך וגדל עד שהתמקם לו באזור הדו ספרתי. משחק ענק לגבי צ'אצ'אשווילי שחזר מפציעה ישר לערב של 14 נקודות (100%!), 11 רב' ו-4 חס'! עומר טל ואלון ספיר הוסיפו 13 כ"א. במוצקין סימונס עם 15, מטלון עם 13.

אהבנו: גבי צ'אצ'אשווילי. ילד איזה כיף שחזרת אלינו מהפציעה. אהבנו אותך בנוער, תמשיך ככה נאהב אותך מאוד גם בלאומית. בעיקר סיני. וגם 10 איבודים בלבד לאורחת, ו-7 בלבד למארחת. גם את התרומה של הישראלים בשני הצדדים, כשהזרים לא בלטו יותר מדי הפעם.

לא אהבנו: מממ בואו נלך על ה-13 פעמים שגליל הלכו אל הקו. ו-13 אסיסטים של מוצקין.

 

נתניה - רמה"ש 73:59

רמה"ש ממשיכה במומנטום ממשחקי ההכנה והגביע, וחוזרת מנתניה עם הנקודות. האורחים השתלטו על המשחק ברבע השני, ברחו לדו ספרתי ומשם דאגו לשמור עליו עד הניצחון. נתניה נטולת זר שני קלעה 59 נקודות בלבד, וזאת הפעם הראשונה שלה מאז חזרה ללאומית שהיא קולעת פחות מ-60 נקודות. אריק סטאץ הוביל את רמה"ש עם 21 נקודות, 14 ל-לואיס ו-10 לביר כץ. בצד השני ברייס וושינגטון קלע 21, איתי מושקוביץ 17.

אהבנו: 14 רב' התקפה לרמה"ש, ו-10 חטיפות. בנתניה אהבנו את -17 נקודות של מושקוביץ.

לא אהבנו: נתניה הלכה לקו רק 11 פעמים, וקלעה חצי מזה, ועל הדרך איבדה 19 כדורים. גם לא אהבנו את האחוזים של מושקוביץ בדרך ל-17 נקודות.

 

צ'צ'אשווילי. איזה פתיחת עונה (גיל נוימן)