בסוכות - טורניר ת"א חוזר

טורניר ת"א לנוער חוזר אלינו אחרי כמה שנים הפסקה (קורונה וזה), ועם כמה שמות מעניינים במיוחד. לצד קבוצות בכירות מליגת העל המקומית, בטורניר ישתתפו גם ברצלונה, אולמפיאקוס, אקדמיית סטלה אזורה ואקדמיית פראג. בין הנציגות הישראלית: הדאבליסטית והסגניות שלה.


| safsal

 

3 שנים מאז הפעם האחרונה שטורניר ת"א התקיים בארץ, בסוכות הקרוב הוא חוזר אלינו כשגם הפעם ייקחו בו חלק 8 קבוצות, מחציתן מאירופה. אלופת הטורניר הקודם הכוכב האדום בלגרד לא תגיע ארצה, אבל כן יגיעו ארצה קבוצות הנוער של ברצלונה, אולימפיקוס, אקדמיית סטלה אזורה האיטלקית ואקדמיית פראג מצ'כיה.אצל הספרדים אולי אף נזכה לראות הסנטר הניגריבן ה-17 ג'יימס ננאג'י (2.12), שכבר הספיק לשחק ביורוליג בקבוצה הבוגרת ולקלוע למכבי ת"א על הראש 4/4 ל-2 באפריל האחרון.

הנציגות הישראליות בטורניר יהיו הפועל גלבוע מעיינות, שזכתה העונה בכל התארים בנוער (אליפות, גביע, תיכונים), הפועל ת"א שהפסידה לה בגמר הפלייאוף, הפועל עמק חפר שסיימה כסגנית מחזיקת הגביע ומכבי ת"א שנמצאת דרך קבע בצמרת של הנוער בארץ. להפועל ת"א אגב יש היסטוריה די מוצלחת בטורניר - עם זכיה אחת והופעה נוספת בגמר.

הטורניר יערך בחול המועד סוכות, בין התאריכים 11-13.10. לוח המשחקים עדיין לא פורסם, אבל בהסתמך על הטורנירים הקודמים הקבוצות ישחקו ביומיים הראשונים משחק או שניים ביום במסגרת שלב הבתים, וביום השלישי יערכו משחקי הדירוג לצד תחרות הטבעות ותחרות שלשות. הטורניר יערך באולם תיכונט בת"א והכניסה צפויה להיות חופשית לצופים.