גביע נערים א': 2 תל אביבות בחצי

מחזיקת הגביע מאשתקד והיריבה העירונית שלה העפילו שתיהן לחצי גמר הגביע - מכבי ניצחה בבית את מכבי אשדוד אוהד והפועל גברה על אליצור עירוני נתניה. עוד העפילו לחצי הגמר הפועל גלבוע מעיינות שניצחה בחוץ את הפועל כפ"ס תמר ומכבי אסף חיפה שניצחה בבית את הפועל נבון ירושלים.


| safsal

 

הפועל כפ"ס תמר - הפועל גלבוע מעיינות 88:68

אחרי שניצחה אותה בליגה, גלבוע מעיינות מנצחת את כפ"ס גם בגביע וחוזרת למעמד חצי הגמר לעיני כ-500 צופים בתיכון היובל. הרבע הראשון היה שקול והפכפך - הירוקים היו הראשונים לעלות ליתרון קל, כשלאחר מכן נקודות של עדי רינסקי העבירו את היתרון לאורחים. שלשות של כרמל הוד ועומר בן דוד הפכו שוב, לפני ש-שלשות בצד השני של עדי רינסקי וענבר פסח סגרו את הרבע ב-20:17 לגלבוע.רבע שני וגלבוע ממשיכה עם השלשות ועם עצירות בהגנה בדרך ליתרון דו ספרתי - 32:22. יואב צמח התעורר בכפ"ס אחרי פסק זמן ועם כמה סלים בצבע לצד שלשות של הוד ועידו קנטרוביץ שהורידו למינוס 3 בלבד, אבל גלבוע הצליחה לעצור את הקאמבק בזמן ושוב ברחה ליתרון דו ספרתי - 51:35 בתום המחצית הראשונה.

הרבע השלישי היה קצבי במיוחד. הוא התחיל עם טירוף של כפ"ס עם 5 אישיות של בן דוד שהורידו ל-9 בלבד, כשמייד לאחר מכן גלבוע עם ריצת 7-0 משלה מגדילה חזרה. כפ"ס נתקעה כמה דקות בהתקפה ולא ניצלה גם ריבאונד התקפה שלה לנקודות, גלבוע הענישה עם שלשות ופתח שוב דו ספרתי גבוה - 68:52 סוף שלישי. עם תחילת הרבע האחרון הפער של הצפונים כבר התקרב ל-20. כפ"ס נתנה כמה דקות טובות בהגנה אבל לא הצליחה לצמצם בצורה משמעותית את הפער שנשאר על אזור ה-15. אסיסט יפה של זיו ברקו לשימרי ברזני ודאנק של יונתן מלול לקראת הסיום הקפיצו את הקהל ולמעשה סגרו את הסיפור - 88:68 בסיום לגלבוע.

קלעו לכפ"ס: יואב צמח 20, כרמל הוד 14, עידו קנטרוביץ 13, עומר בן דוד 9, איתי וולפוביץ 6, יואב קהת 4.

קלעו לגלבוע מעיינות: יונתן מלול 22, עדי רינסקי 21, נדב שטנגר 17, ענבר פסח 12, זיו ברקו 8, שימרי ברזני 6, אלון מלקס 2.

 

מכבי יהושע ת"א - מכבי אשדוד אוהד 72:90

מחזיקת הגביע תמשיך במסע להגנה על התואר, אחרי ניצחון ביתי על מכבי אשדוד ברבע הגמר. הצהובים הציגו ערב קליעה טוב בהובלת גבריאל ארטמנקו ושון דליד, ואחרי שהובילו ביתרון קל לאורך המחצית הראשונה (37:42), ברבע השלישי הם גם הצליחו לברוח ליתרון דו ספרתי 52:63. גם ברבע האחרון שהיה רווי שלשות וסלים משני הצדדים ת"א הצליחה להגדיל עוד קצת את היתרון שלה בדרך ל-72:90 בסיום.

קלעו לת"א: גבריאל ארטמנקו 29, שון דליד 22, אביאל מאמו 16, אור שילר 12, ים נבו 7, שגיא גודס 4.

קלעו לאשדוד: איליי אלול 26, אליה נקר 12, יונתן מהרטה 11, אלון פרויימוביץ 8, רועי לוגסי 6, בן אלמוזנינו 5, אוהד אלפרנג'י ואיתן ברבי 2 ע"ט.

 

מכבי אסף חיפה - הפועל נבון ירושלים 49:68

אחרי היעדרות של שנתיים, מכבי חיפה חוזרת למעמד  חצי גמר הגביע בנערים א' אחרי ניצחון ביתי על ירושלים. למרות ההפרש הגבוה, המשחק לא היה כל כך חד צדדי כשרוב המשחק חיפה הוביל ביתרון קל ורק ברבע האחרון ברחה לפער דו ספרתי גבוה במיוחד. ירושלים לא נכנסה טוב למשחק וייצרה נקודות בעיקר מהקו, בעוד בחיפה גיל ביניה ועומר ערב קולעים היטב בצבע ועוזרים לחיפה לפתוח יתרון קל בדרך ל-7:16 בתום הרבע הראשון. ברבע השני ירושלים הראתה יכולת קליעה מחוץ לקשת והצליחה לצמצם קלות את הפער, 23:39 בתום המחצית הראשונה.

ברבע השלישי המשחק המשיך שקול עם יתרון קל למארחים כשעמית גראור ועמית זיבנברג בירוק מחליפים סלים עם יאיר סלוניק ואוראל שירוני באדום שחור, כשבין לבין חיפה מצליחה להגדיל קצת לדו ספרתי - 39:49 בכניסה לרבע האחרון. הרבע הרביעי היה שוב בשליטה מקומית כשזיבנברג ואיתמר מנחם (8 אישיות ברבע האחרון) הגדילו את הפער והכריעו את ההתמודדות לזכות חיפה.

קלעו לחיפה: גיל ביניה 16, עמית זיבנברג 14, איתמר מנחם ועומר ערב 10, עמית גראור 9, איתן בנט 3, תם שמול, רועי צא'רני וכפיר אייכלר 2 כ"א.

קלעו לירושלים: אראל לוי 10, גלעד סביון, יאיר סלוניק, ואיתי אלימלך 7, יאיר שושנה, אוראל שירוני ואלון אזולאי 4, יובל בן עטר וחיים יוק 3 כ"א.

 

הפועל ת"א - אליצור עירוני נתניה 71:83

כמו חיפה, גם הפועל ת"א חוזרת לחצי הגמר אחרי היעדרות בשנתיים האחרונות. עד אמצע הרבע השלישי המשחק היה שקול ונע בין שוויון לבין יתרון קל סביב ה-5-7 הפרש לזכות ת"א שלא הצליחה לנער מעליה את נתניה שנשארה קרובה. כמה עצירות בהגנה ושלשה גדולה של גיא חמו העלו את היתרון של האדומים לדו ספרתי כ-2 דקות לסיום ומזה נתניה כבר לא הצליחה לחזור.

נתניה הייתה הראשונה לעלות על הלוח, אבל ת"א הגיבה עם ריצת 2-12 שפתחה לה יתרון קל. שלשה של לוטן קון עזרה לנתניה להתעורר והרבע המשיך עם קצת חילופי סלים בדרך ל-16:21 בסיומו. הרבע השני המשיך מאיפה שהראשון נגמר - קצב טוב וחילופי סלים כשבין לבין נתניה מצליחה להשוות את התוצאה עם צמד שלשות של שגיב דביר. כאן הקצב נרגע קצת והקבוצות ייצרו בעיקר מהקו כשת"א שוב מצליח לפתוח פער קל עם שלשה של ניסים תורג'מן שמגדילה לפלוס 7. 5 נוספות של דביר צמצמו ל-35:38 בירידה להפסקה.

האדומים פתחו בטירוף את המחצית השניה עם ריצת 0-9 בהובלת גיא חמו והפער עלה לדו ספרתי. נתניה הגיבה מהר עם ריצת 11-0 משלה בהובלת דביר ועמית ישי והפער ירד ל-46:47 בלבד. המשך הרבע היה שקול עם חילופי סלים ויתרון קל לת"א ו-56:60 אחרי 3/4 משחק. רבע אחרון, שתי הקבוצות צולפות מבחוץ והפער של ת"א נשמר. בדקות האחרונות ההתקפה של נתניה נבלמה, ת"א עם נקודות חשובות של חמו ותורג'מן עלתה לדו ספרתי והצליחה לשמור על הפער עד לסיום.

קלעו לת"א: גיא חמו 25, עומר אלרום 20, ניסים תורג'מן 16, סאם קופי 7, איתן רסקין, אדם חי ואלון ראכלין 5 כ"א.

קלעו לנתניה: שגיב דביר 22, עמית ישי 13, לוטן קון 10, נועם שמיאן 8, עומר גלבוע 7, איתי עברי 6, אדם סלנטייב 3, יהונתן ריבק 2.