תכירו - ליגת האלופות לנוער

פיב"א הכריזה היום על מפעל חדש, ליגת האלופות לנוער (U18), בו ייקחו העונה חלק גם 2 נציגות ישראליות - בני הרצליה והפועל ירושלים. הליגה הראשונה תתקיים במתכונת של טורניר בטורקיה במהלך חודש אפריל עם 10 קבוצות מרחבי אירופה.


| safsal

 

אם חשבתם שהיו לנו הרבה נציגות ישראליות במפעלים אירופאיים העונה - אז הנה עוד 2 החליטו להצטרף לחגיגה. בחודש אפריל הקרוב ייערך טורניר ליגת האלופות לנוער בעיר בורסה שבטורקיה, ו-10 קבוצות ינסו לזכות בתואר הראשון אי פעם של המפעל. בחוד פברואר הקרוב תיערך הגרלת שלב הבתים, וכ-11 לאפריל הוא יחל כשלאחר הבתים יעברו הקבוצות לחצי הגמר ולגמר שייערך ב-15.4. בנוסף ייערכו גם משחקי דירוג לקבוצות שלא יעפילו לחצי הגמר.

ככל הנראה - הקבוצות המשתתפות נבחרו על פי השתתפות קבוצת הבוגרים שלהן במפעל ולאו דווקא על פי הישגים (מבלי לזלזל בעונה של הרצליה וירושלים, שתיהן בצמרת של המחוז שלהן בנוער על אצלנו בארץ). בנוסף אליהן ישתתפו בטורניר גם נימבורק הצ'כית, אוסטנד הבלגית, איגוקאה הבוסנית, טנריפה הספרדית, ריזן לודוויגסבורג הגרמנית, ריטאס וילנה הליטאית, מורסיה הספרדית, וטופאש בורסה הטורקית שמארחת את הטורניר.

על פי ספר המשחקים של איגוד הכדורסל, בתאריכים הנ"ל בו יתקיים הטורניר צפויים להתקיים גם המשחקים האחרונים במסגרת הבית העליון והתחתון בליגת העל לנוער, משחקים שיקבעו את הדירוג הסופי של הקבוצות לפני המעבר לשלב הפלייאוף. מעניין יהיה לראת כיצד הליגה תתנהל עם הזזת המשחקים של הרצליה וירושלים לטובת הטורניר.