ערב של הכרעות בנוער

הסיבוב הראשון בליגת העל לנוער יגיע לסיומו הערב כשנשארו לנו 2 מקומות אחרונים בהחלט בבתים העליונים, אחד בכל מחזור. בצפון חיפה תלויה בעצמה, בעוד ר"ג מקווה שנתניה תעזור לה להעלות, ובדרום לא פחות מ-4 קבוצות מחכות למעידה של חולון, כולל סגנית האלופה מאשתקד שיכולה למצוא את עצמה "רק" בבית התחתון העונה.


| safsal

 

המחזור ה-13 והאחרון בסיבוב הראשון של ליגת העל לנוער החל אתמול ויסתיים היום, וכשזה יקרה תהיה לנו הכרעה מי יהיו 12 הקבוצות שישחקו בבית העליון ומי ירדו לתחתון. להזכירכם מקום בבית העליון שווה מקום בטוח בשלב הפלייאוף, ובבית התחתון המשחקים מתאפסים כך שגם ירידה יכולה להיות על הפרק לחלק מהקבוצות. מה שבעיקר מעניין הערב הוא הסיכוי הדי סביר שהפועל ת"א, סגנית האלופה מאשתקד, שפתחה לא טובה את העונה תהיה אחת מאלו שישחקו בבית התחתון ותנסה להרוויח את מקומה בפלייאוף משם. ננסה לעשות לכם קצת סדר לקראת הערב.

 

מחוז צפון

בצפון המצב קצת יותר פשוט - כרגע במקום השישי מכבי חיפה (מאזן חיובי 5-6) עם ניצחון אחד יותר מאליצור עירוני נתניה ומכבי אהרון ר"ג (מאזן שלילי 6-5), ואלו ה-3 שנאבקות על המקום האחרון שם. חיפה תלויה רק בעצמה, והיא פוגשת לקרב ישיר את נתניה בחוץ. ניחון של חיפה והסיפור גמור, הפסד ואנחנו הולכים לחישובי סלים. ר"ג מארחת בבית את רעננה, ובהתחשב בזה שהשרונים עוד לא ניצחו השנה אנחנו יכולים להתחיל לדבר על תסריט בו הרמת גנים ניצחו ויש לנו בית משולש. במהלך העונה ר"ג ניצחה ב-24 הפרש את נתניה והפסידה ב-3 הפרש לחיפה, כך שבחישוב זה מצבה די טוב. הסיכוי של נתניה לעלות הוא רק אם תצליח לנצח את חיפה במשהו כמו 50 הפרש, כך שהוא לא גבוה במיוחד. לנתניה די עדיף להתפלל שרעננה תפתיע את ר"ג.

 

משחקי הערב:

א.ס.רמה"ש - הפועל גלבוע מעיינות (19:00)
אליצור עירוני נתניה - מכבי אסי חיפה (20:00)
מכבי אהרון ר"ג - עירוני רעננה (20:00)
הפועל עמק חפר - הפועל עמק יזרעאל (20:00)

 

מחוז דרום

כמו חיפה, גם הפועל חולון (מאזן חיובי 5-6) עם ניצחון עודף על הקבוצות שאחריה - עוצמה מודיעין, ע.ל.ה אור יהודה, מכבי רחובות עומר והפועל ת"א. חולון תארח בבית את גבעתיים מהתחתית, כך שכל הסיכויים כאן הם לטובתה כדי לנצח ולהבטיח לעצמה את המקום בבית העליון בדיוק כמו שעשתה בעונה שעברה אז העפילה מהמקום השישי ובגלל יחס סלים עודף. אור יהודה, מודיעין ורחובות יוצאות כולן הערב למשחקי חוץ קשים מול קבוצות צמרת, הראשונה מול יבנה, השניה מול ירושלים והשלישית מול מכבי ת"א כך שיהיה להן קשה מאוד עד כמעט בלתי אפשרי להשוות את חולון גם במקרה שהיא תפסיד. מי שיש לה את הסיכוי הכי טוב לנצח היא הפועל ת"א שמגיעה במומנטום חיובי אחרי 2 נצחונות ופוגשת את ברנר נועלת הטבלה. אם ת"א תנצח וחולון תפסיד, התל אביבים יהיו בעליון בעקבות הניצחון במפגש בין השתיים בתחילת העונה.

כמובן שכל התסריטים האחרים אפשריים, אבל הם מתפצלים להרבה מאוד אפשרויות. הפועל ת"א ניצחה את חולון ב-22 הפרש שזה מכפר על שאר ההפסדים שלה במצב של בית משולש, אבל אם נגיד אור יהודה תהיה בתמונה לה יש יחס סלים עדיף. אותה אור יהודה הפסידה לחולון ב-17 הפרש כך שתיקו רק עם חולון לא יעזור לה, אבל בית משולש עם ת"א או עם קבוצות אחרות כן טוב לה. רחובות יכולה לעלות רק במצב של תיקו עם חולון כי היא הפסידה בהפרשים גבוהים לכל שאר האופציות לבית משולש ומצבה של מודיעין דומה לזה של אור יהודה. קיצר, נחכה לערב.

 

משחקי הערב:

אליצור ברק יבנה - ע.ל.ה אור יהודה (18:30)
הפועל עזרא ירושלים - עוצמה מודיעין (18:30)
הפועל גבעתיים - הפועל חולון (18:30)
מכבי נחמן פ"ת - מכבי איציק ראשל"צ (19:00)
מכבי טדי ת"א - מכבי עומר רחובות (19:00)
הפועל ת"א - הפועל ברנר (20:30)

 

אילי דולינסקי. שנה שעברה בגמר, העונה בבית התחתון?