גביע ילדות: חיפה וראשל"צ בגמר

מכבי חיפה והפועל ראשל" השלימו נצחונות כפולים בחצי גמר גביע המדינה, וישחזרו את גמר הגביע ביניהן מעונת 17/18. חיפה הביסה בצמד המשחקים את הפועל קרית טבעון, ראשל"צ הדיחה את מחזיקת הגביע אחרי שני נצחונות לא קלים בהפרשים קטנים. (צילום: פרטי)


| safsal

 

שבוע חצאי גמר גביע המדינה לילדות א' מאחורינו, ובעוד כחודש מכבי חיפה והפועל ראשל"צ יפגשו בפעם השלישית בעשור האחרון למשחק אחד על הגביע. בפעמיים הקודמות ראשל"צ יצאה עם ידה על העליונה, האם העונה חיפה תצליח לשבור את המנחוס ותזכה בתואר בפעם הראשונה? משחק הגמר ייערך ב-26.3 יחד עם גמר גביע המדינה לנערות א'.

 

מכבי חיפה - הפועל קרית טבעון 62:87 (+58 לחיפה בסיכום שני המשחקים)

בעונה שעברה קבוצת הילדות של מכבי חיפה חטפה תבוסה קשה בשני משחקי חצי הגמר מול הפועל ראשל"צ, והעונה היא זכתה להיות בצד השני של המתרס. חיפה הביסה במשחק הראשון בחוץ את קרית טבעון 78:45, וגם בגומלין שלשום הייתה עדיפה לאורך כל המשחק וסיימה אותו עם ניצחון בהפרש דו ספרתי גבוה ועם הכרטיס חזרה לגמר.

 

הפועל ראשל"צ - א.ס. רמה"ש 56:60 (+12 לראשל"צ בסיכום שני המשחקים)

מחזיקת הגביע וסגניתה נפגשו העונה שלב אחד לפני בחצי הגמר, וסיפקו צמד משחקים שהיו שקולים ברובם. במשחק הראשון ראשל"צ ניצחה ב-8 הפרש, ואמש הקבוצות נפגשו שוב לגומלין. המחצית הראשונה הייתה שקולה מאוד - רותם שטיקלורו הובילה את ההתקפה של ראשל"צ ברבע הראשון עם 11 אישיות כשבצד השני תמר כרמי ואלה קשת קלעו לרמה"ש ואף קבוצה לא הצליחה לברוח ליתרון משמעותי, ואחרי 10 דקות 17:16 אורח. ברבע השני שטיקולרו המשיכה להוביל את ראשל"צ כשהיא מראה שהיא יודעת גם לקלוע מבחוץ והחליפה עוד קצת סלים עם כרמי וקשת, ויורדים להפסקה ב-29:30 ראשל"צ.

ברבע השלישי הגיעה נקודת המפנה של המשחק - ראלש"צ המשיכה לקלוע בקצב טוב והצליחה לבצע בריחה ראשונה כשרמה"ש למרות נקודות של כרמי מצאה את עצמה בפיגור דו ספרתי 39:50. ברבע האחרון רמה"ש חזרה לעניינים עם נקודות של כרמי ואביה מרחב, אבל לא הצליחה להתקרב למחיקת הפער מהמשחק הראשון ובסופו של דבר ראשל"צ סיימה עם ניצחון נוסף שמעלה אותה בפעם השמינית בעשור האחרון לגמר הגביע.

קלעו לראשל"צ: רותם שטיקולרו 43, מיכל פאר 7, רוני מוניץ 5, טליה פריינה 3, תמר שגיא 2.

קלעו לרמה"ש: תמר ככרמי 27, אלה קשת ואביה מרחב 9 כ"א, עדי גודשטדט 7, אנהבל ויספלד ומיקה שרף 2.