גביע נערים ב': דרבי ת"א בחצי

מחזיקת הגביע משנה שעברה תפגוש לצמד משחקים בחצי הגמר את היריבה העירונית שלה אחרי שהשתיים ניצחו ברבע הגמר את יבנה ואת בני הרצליה. בחצי הגמר השני יפגשו עמק חפר שגברה על רעננה וגליל עליון שניצחה במשחק צמוד את גלבוע מעיינות. (צילום: הפועל גליל עליון)


| safsal

 

חצאי הגמר (8/3, 22/3):

הפועל ת"א - מכבי ת"א
הפועל גליל עליון - הפועל עמק חפר

 

הפועל גליל עליון - הפועל גלבוע מעיינות 65:71

הדרבי הצפוני סיפק לנו את המשחק הכי שקול בשלב רבע הגמר (עם אולם מלא ויופי של אווירה ביציעים), וגם סוג של סינדרלה כשגליל עליון מהמחוזית הדיחה את גלבוע מעיינות מהלאומית. הרבע הראשון היה הפכפך ואחרי שגלבוע יצרה לעצמה יתרון קל בפתיחה, גליל הפכה ליתרון 5 משלה כשהרבע בסופו של דבר נגמר בשוויון 14. שלשות של איליי אגמי ואלעד סרויה גלבוע שוב העלו את האורחת ליתרון 6, אבל כאן גליל אחרי פסק זמן חזרה מאוד לעניינים בעיקר בהתקפה ועם רבע חזק של 30 נקודות בהובלת כרם אשכנזי (17 נקודות ברבע הזה) ברחה ליתרון דו ספרתי 32:44 בירידה להפסקה.

הרבע השלישי התחיל עם קצת חילופי סלים בין יאיר עשור המקומי לאורן טרושקין ואגמי האורחים, כשהמאחרת מצליחה לשמור על היתרון שלה. לקראת סוף הרבע גלבוע במיני מומנטום עם 6 נוספות של טרושקין קיזזה את הפער ל-49:55 בלבד. המומנטום של האורחים באדום המשיך לתוך הרבע הרביעי כשהם מייצרים נקודות בקצב טוב בעוד ההתקפה של גליל קצת תקועה, ובלי ששמנו לב גלבוע כבר ביתרון משלה 65:59 כ-3 דקות לסיום. אבל דווקא כאן גלבוע נתקעה, סבלה מבעיית עבירות ולא מצאה את הסל עד לסיום המשחק. גליל מנגד קלעה סלי מאני טיים חשובים לצד קליעות מהקו והשלימה ריצת 0-12 שהחזירה אותה ליתרון ובסיום סיימה עם הניצחון והכרטיס לחצי הגמר.

קלעו לגליל עליון: כרם אשכנזי 27, יאיר עשור ואוהד ענטר 13, יהב למדן 6, יהלי בירנבוים 5, שחר אברהם 3, ענבר טינסקי ויניב הולנדר 2 כ"א.

קלעו לגלבוע מעיינות: אורן טרושקין 20, איליי אגמי 19, נער ארבל ומעין עוז 5 כ"א, אמיר כרמי ויותם יעקובסון 4 כ"א, אלעד סרויה ועומר רב טל 3 כ"א, עילאי בן שמחון 2.

 

בני הרצליה - הפועל ת"א 95:78

המשחק התחיל צמוד, סל לפה סל לשם, ויתרון שזז מצלד לצד כשאף אחת לא מצליחה לפתח מומנטום. לקראת סוף הרבע הרצליה הייתה הראשונה לבצע בריחה ועם ריצת 0-11 סיימה את הרבע הראשון כשהיא מובילה 14:24. הרבע השני התחיל דומה לקודמו - שוב כמה דקות של חילופי סלים כשהיתרון המקומי נשמר על 8-10, ואז שוב יש לנו בריחה רק שהפעם היא הייתה באדום. ת"א רצה 15-4 תוך 5 דקות והפכה את התוצאה, ואחרי כמה דקות בהן הייתה ביתרון מינמלי הרצליה שוב הצליחה להפוך ובסיום המחצית הראשונה 41:42 מקומי.

הרבע השלישי כמו קודמיו, מתחיל עם חילופי סלים ואט אט האדומים מצליחים לפתח מומנטום ולעלות לראשונה ליתרון דו ספרתי משלהם בדרך ל-60:47 באמצע הרבע. הרצליה התעוררה וחזרה לקלוע אבל הפער של האורחים נשמר סביב ה-12-15 עם 72:57 אחרי 3/4 משחק. רבע אחרון לא שינה את המגמה - הרצליה רדפה ורדפה אבל לא הצליחה להוריד בצורה משמעותית את ההפרש ובסיום 95:78 לת"א שעולה לחצי הגמר.

 

מכבי רעננה אלון - הפועל עמק חפר 85:65

חפר שומרת על מאזן נקי מהפסדים העונה ועולה לחצי הגמר במשחק בו שלטה מההתחלה ועד הסיום. כבר מהפתיחה אפשר היה לראות לאן המשחק הזה הולך, כש-שחר דרורי ושון חאוסטוב מובילים את ההתקפה של האורחת לרבע חזק של 27 נקודות ויתרון דו ספרתי גבוה כבר אחרי 10 דקות (27:10). רעננה שהתקשתה לייצר ברבע הראשון עלתה הרבה יותר חדה לרבע השני כשעופר כספי, דן רמון ורון לוטרינגר קולעים יפים בצבע והפער הצטמצם ל-45:32 בירידה להפסקה. ברבע השלישי חפר שוב הצליחה להגדיל את היתרון שלה לאזור ה-18 הפרש כשדרורי ממשיך להוביל את ההתקפה. רעננה ניסתה להישאר קרובה אבל לא הצליחה לעמוד בקצב, כשגם ברבע האחרון חפר המשיכה להגדיל את ההפרש והכריעה מוקדם את המשחק.

קלעו לרעננה: עופר כספי 19, דן רמון 11, רותם תורן 9, נועם קרבי, ניב קליינמן ורון לוטרינגר 6 כ"א, אייל רום ואייל צרפין 4 כ"א.

קלעו לעמק חפר: שחר דרורי 28, דין נתיב 18, יפתח ושלר 7, שון חאוסטוב, איתי רוטמן, נועם זפיר ועומרי אורלנד 6 כ"א, אמיר וינשטיין וששלר שמואלי 3 כ"א, עומר בסיס 2.

 

אליצור אהרון יבנה - מכבי ת"א 93:65

מחזיקת הגביע ממשיכה במסע להגנה על התואר ועוברת ברבע הגמר את אליצור יבנה.