נערים א': דרבי אדומות בגמר גביע

הפועל ת"א והפועל גלבוע מעיינות יפגשו בגמר גביע המדינה לנערים א' בסוף חודש מרץ. האדומים מהצפון הדיחו את מחזיקת הגביע מאשתקד מכבי יהושע ת"א אחרי תיקו 78 במשחק הגומלין, האדומים מהמרכז הפסידו בחיפה בנקודה ועלו בזכות הניצחון ב-7 הפרש במשחק הראשון.


| safsal

 

היסטוריה קטנה נרשמה השבוע במחלקת הנוער של הפועל ת"א - כשקבוצת נערים א' העפילה לראשונה לגמר גביע המדינה. האדומים עשו זאת אחרי שניצחו בחצי הגמר בהפרשים את מכבי חיפה (ניצחון ב-7 בבית, הפסד בנקודה בחוץ). בגמר מחכה להן הפועל גלבוע מעיינות - לה מדובר בהופעה שניה בגמר הגביע כשהפעם האחרונה שלה במעמד הייתה ב-10/11 (גלבוע העפילה גם לגמר של עונת 19/20 אך זה לא התקיים בעקבות הקורונה והפסקת הליגות). הגמר ייערך ב-29/3 יחד עם גמר גביע המדינה לנוער (גביע המדינה לילדם ולנערים ב' יערכו במועדים אחרים).

 

מכבי אסף חיפה - הפועל ת"א 70:71 (+6 לת"א בסיכום שני המשחקים)

עם יתרון 7 הפרש מהמפגש הראשון, הפועל ת"א יצא צפונה לחיפה במטרה להשלים את המשימה ולהעפיל כאמור לראשונה לגמר גביע המדינה בגיל נערים א'. האדומים פתחו נהדר את המשחק עם לא פחות מ-5 שלשות ברבע הראשון של ניסים תורג'מן לצד נקודות בצבע של גיא חמו שפתחו פער דו ספרתי בשלב מוקדם של המשחק. חיפה מנגד התקשתה וייצרה בעיקר מהקו, אבל הצליחה להישאר בתמונה והרבע הראשון הסתיים ב-25:14 אורח. הרבע השני המשיך דומה לראשון כשההתקפה של ת"א בהובלת חמו, אלון ראכלין ועדי פדובה ממשיכה להגדיל את הפער. בצד השני איתמר מנחם, עידו שכטר וגיל ביניה ייצרו לחיפה, אבל לא מספיק כשהיתרון המקומי כבר חצה את ה-20 הפרש בדרך ל-47:38 בתום המחצית הראשונה.

חיפה חזרה למחצית השניה הרבה יותר מרוכזת, בעיקר הגנתית, והצליחה לעצור את האורחת על 5 נקודות בלבד ברבע השלישי. במקביל משחק קבוצתי בהתקפה צמצמם בעקביות את הפער, כשבכניסה לרבע האחרון זה 52:48 בלבד לת"א. המומנטום המקומי נמשך גם לרבע האחרון וכ-5 דקות לסיום חיפה גם הצליחה להפוך את התוצאה ולעלות ליתרון. כאן האדומים התעוררו בזמן, והצליחו לעצור את המומנטום לפני שחיפה תתקרב למחיקת הפער מהמפגש הראשון. עד לסיום קיבלנו נדנדת סלים כשהיתרון זז לו מצד לצד, ובסופו של דבר המשחק הסתיים ביתרון נקודה בלבד לחיפה - מה שכאמור שלח את ת"א אל הגמר.

קלעו לחיפה: עידו שכטר 18, גיל ביניה וכפיר אייכלר 12, איתמר מנחם 7, עמית גראור 6, עמית זיבנברג 5, רועי צ'רני ותם שמול 4 כ"א, עומר ערב 2, פאדי סלאמה 1.

קלעו לת"א: ניסים תורג'מן 23 (5 שלשות), גיא חמו 14, אלון ראכלין 13, עומר אלרום 10, איתי ירון 6, יונתן קול 4.

 

מכבי יהושע ת"א - הפועל גלבוע מעיינות 78:78 (+4 לגלבוע בסיכום שני המשחקים)

מחזיקת הגביע בשנתיים האחרונות נפרדת מהתואר שלה, אחרי שלא הצליחה למחוק בבית את ההפרש בו הפסידה בצפון בשבוע שעבר. בדומה למפגש הראשון, גם הפעם הרבה מאוד קהל הגיע למגרש וראה משחק שקול מאוד והפכפך שבסופו של דבר הסתיים בשוויון מוחלט. כבר מהפתיחה ראינו קצב טוב עם חילופי סלים ושלשות כשאף קבוצה לא מצליחה לפתוח פער משמעותי, והרבע הראשון הסתיים ב-21:22 מקומי. הרבע השני המשיך בדיוק מאותה נקודה, אחוזי קליעה טובים של שגיא גודס בצד אחר ונקודות של שמרי ברזני ונדב שטנגר בצד השני, ויורדים להפסקה ב-41:39 אורח.

ברבע השלישי הצהובים הצליחו לפתח קצת מומנטום בהובלת שון דליד ואור שילר, והצליחו לשמור על יתרון קל סביב ה-3-6 הפרש. שלשת באזר של אביאל מאמו קבעה 57:63 צהוב בכניסה לרבע המכריע. עם תחילת הרבע האחרון האדומים הקטינו חזרה את הפער, כשהצהובים שומרים על הובלה של פוזשן אחד בדקות הבאות. שלשה של שטנגר הפכה והעלתה את גלבוע ליתרון נקודה כ-2 וחצי דקות לסיום ובהמשך גלבוע גם פתחה פער של 3 הפרש, רגע לפני ש-שלשה נוספת של ת"א החזירה את המשחק לשוויון. הקבוצות המשיכו להחליף סלים כשהזמן של ת"א להשיג את הפער שהיא צריכה הלך ונגמר, וכשכמה נסיונות מחוץ לקשת בדקה האחרונה לא צלחו המשחק הסתיים בשוויון 78. גלבוע בשיניים שמרה על היתרון השברירי מהמשחק הראשון והעפילה לגמר שלישי בהיסטוריה (כאמור, ב-19/20 הקבוצה גם העפילה אך המשחק לא התקיים).

קלעו לגלבוע מעיינות: זיו ברקו 22, נדב שטנגר 17, יונתן מלול 15, שמרי ברזני 11, ענבר פסח 7, עדי רינסקי 6.

קלעו לת"א: שגיא גודס 27 (7 שלשות), אור שילר 18, גבריאל ארטמנקו 11, שון דליד 7, רועי ברג 6, אביאל מאמו 5, דיויד אונייקאבסי 4.