נערים ב': חפר העפילה לגמר גביע

השרונים אומנם הפסידו במשחק הגומלין לגליל עליון (78:73), אבל ניצחו בסיכום שני המשחקים אחרי הניצחון במפגש הראשון בגליל והעפילו לראשונה לגמר הגביע בגיל נערים ב'. היריבה שלהם תיקבע בסוף החודש כשמכבי ת"א תארח את הפועל ת"א עם יתרון 9 הפרש מהמשחק הראשון.


| safsal

 

לעיני אולם כמעט מלא בצופים ואווירה ברובה טובה ובתום משחק הנערים הכי ארוך בהיסטוריה (שנגמר רק אחרי כשעתיים ו-20 דקות כשאפילו לא היו הארכות או עצירות משחק ארוכות בעקבות ארועים לא קשורים) - הפועל עמק חפר העפילה לראשונה לגמר גביע המדינה לנערים ב'. השרונים אומנם הפסידו ב-5 הפרש, אבל עלו בזכות הניצחון ב-8 הפרש במשחק הראשון בחוץ. המשחק מעבר להיותו ארוך גם היה שקול מאוד, הפכפך מאוד ודרמטי מאוד כשגליל הייתה כפסע מלהצליח ולמחוק את הפער ולתפוס את הכרטיס לגמר. משחק הגומלין בחצי הגמר השני בו נמצאות שתי התל אביביות יערך ב-29/3, כשהצהובים מגיעים למשחק עם יתרון 9 מהמשחק הראשון. הגמר נכון להיום ב-16.4.

 

הפועל עמק חפר - הפועל גליל עליון 78:73

התרגשות נראתה באוויר בתחילת המשחק כשלשתי הקבוצות לקחה כמה דקות להיכנס לעניינים. הראשונה להתאפס הייתה האורחת באדום שהציגה משחק מהיר של הנעת כדור שהסתיימה לרוב בנקודות בצבע של יאיר עשור שהובילו ליתרון 9:2. כאן היה התור של חפר להתעורר ואחרי שלשה של יפתח ושלר שהורידה לנקודה בלבד המומנטום עבר צד. גליל נתקעה כמה דקות עם איבודים מול הלחץ המקומי, ו-ושלר יחד עם נועם זפיר (שתרם גם כמה חסימות) הפכו את התוצאה. קצת חילופי סלים לקראת סיום הרבע השאירו את חפר ביתרון קל, ובתום 10 הדקות הראשונות 17:18 מקומי.

הרבע השני נפתח בקצב טוב, כשגליל הייתה קצת יותר חדה בסיומת ועם נקודות של לוג'ין חאטר ושלשה של יהלי בירנבוים שוב עלתה ליתרון קל 26:21. כאן המומנטום שוב עבר צד, כשכמה איבודים של גליל מצד אחד ו-6 רצופות של דין נתיב מצד שני קבעו שוויון 29 ובהמשך שלשה של עומרי אורלנד (הבן של) העלתה את חפר ליתרון 6. חאטר שוב לקח אחריות וצמצמם, חדירה יפה של שחר דרורי כמעט על הבאזר חתמה את המחצית הראשונה ב-37:42 לעמק חפר.

המארחת פתחה נהדר את המחצית השניה עם כמה חטיפות ברציפות שהסתיימו בנקודות של ושלר את דרור ועלתה לראשונה ליתרון דו ספרתי - 37:50. פסק זמן מהיר של ליאור קרת החזיר את שחקני הגליל יותר מרוכזים בהגנה והמומנטום המקומי נעצר. במקביל נקודות של חאטר וכרם אשכנזי בצבע קיזזו את הפער ובהמשך גם השלימו ריצת 20-3 (!) ושוב יש לנו מהפך - 57:53 גלילי. שלשה של נתיב קטעה סוף סוף את הבצורת של חפר, אבל גם אחריה המארחת לא ממש מצאה את הסל ובסוף הרבע השלישי 61:57 לגליל עליון.

רבע אחרון בדומה לראשון, הלחץ באוויר ושתי הקבוצות לא הכי מאופסות בהתקפה ומשאירות גם נקודות יקרות על הקו. מיני מומנטום של חפר החזיר את המשחק לשוויון 65 קצת פחות מ-7 דקות לסיום, אחרי חטיפה וסל של ושלר. פסק זמן של גליל שוב עושה את העבודה ומעיר את השחקנים באדום, צפרוני במהלך של חטיפה, סל ונקודת בונוס מהקו שוב פותח יתרון 4. גליל חטפה עוד כמה כדורים אבל לא ניצלה אותם לנקודות, חפר המשיכה להשאיר נקודות על הקו וכ-2 דקות לסיום אנחנו ב-74:69 אורח. הסיום היה מותח - לגליל היו כמה הזדמנויות להעלות את יתרונה מעבר ל-5 הפרש כדי להגיע ל-8 שהיא צריכה, אבל הכדורים לא נכנסו ובסופו של דבר הזמן שלה אזל. בסיום המשחק 78:73 ששולח את עמק חפר כאמור לגמר.

קלעו לעמק חפר: יפתח ושלר 21, דין נתיב 19 (4 שלשות), שחר דרורי 10, נועם זפיר 9, איתי רוטמן 7, גילי לביא 4, עומרי אורלנד 3. 

קלעו לגליל עליון: כרם אשכנזי 25, לו'גין חאטר 21, יהלי בירנבוים 11, יאיר עשור 10, יהלי צפרוני 8, ענבר טינסקי 3. 

 

דין נתיב. שלשות חשובות שלו לאורך המשחק

 

כרם אשכנזי. משחק טוב שלו לא הספיק לגליל