ראשל"צ מחזיקת גביע המדינה לילדות

ראשל"צ עושה זאת, ובפעם החמישית בעשור האחרון (ובפעם השלישית על חשבון מכבי חיפה) היא זוכה בגביע המדינה. אחרי ההפסד בעונה שעברה, הפעם היה ברור מהפתיחה לאן המשחק הזה הולך כשראשל"צ הייתה עדיפה. רותם שטיקולרו נבחרה ל-MVP.


| safsal

 

סיקור המשחק

שתי הקבוצות ניסו ללכת פנימה בתחילת המשחק אבל לא מצאו את הסל כמה דקות, עד שהגיעה תהל דוגן וקלעה את הנקודות הראשונות של המשחק לזכות חיפה. דוגן הוסיפה עוד סל, אבל כן ההתקפה של חיפה נתקעה ובמקביל רותם שטיקולרו נכנסה לעניינים עם חדירות בצבע ו-8 אישיות שהעלו את ראשל"צ ליתרון 9:4. שלשות של מיכל פאר ודניאל פלאי הקפיצו את הפער כבר לדו ספרתי, כשלקראת סיום הרבע נקודות של דוגן ועופרי טוטי צמצמו קלות ל-19:8 אחרי 10 דקות.

הרבע השני המשיך גם הוא בשליטה של ראשל"צ. חיפה ניסתה זריקות מחוץ שלא צלחו, וראשל"צ מנגד בדקות טובות מאוד של שטיקולרו ופאר שגם קלעו וגם מסרו אסיסטים הקפיצה את הפער ל-33:12. חיפה ירדה לפסק זמן וחזרה ממנו יותר מחוייבת ואגרסיבית בהגנה והצליחה לעצור את הבריחה של ראשל"צ, ובהמשך גם חזרה לקלוע מתחת לסל כשדוגן יחד עם יעל סובוביץ ושירה כץ צמצמו ל-37:22 בתום המחצית הראשונה.

הרבע השלישי התחיל קצבי כשראשל"צ קלעה מבחוץ והגדילה שוב את הפער למעל 20 הפרש. דקות הגנתיות טובות של חיפה עם כמה חטיפות עזרו לשם לחזור לעניינים כשנקודות של דוגן, כץ ומעיין וייזר צמצמו ל-48:33. ראשון המשיכה לזרוק מבחוץ אבל לא קלעה, וחיפה ניצלה זאת לקיזוז נוסף של הפער ל-48:37 בכניסה לרבע האחרון.

שתי ההגנות עבדו קשה בתחילת הרבע הרביעי, וראינו גם כמה חסימות יפות משני הצדדים. חיפה במיני מומנטום של סלים במתפרצות הצליחה להוריד ל-10 בלבד, אבל אז המומנטום שוב עבר צד. שוב שטיקולרו לקחה את המשחק עליה עם חדירות לצבע כשפאר הוסיפה שלשה שהקפיצה ל-58:39. חיפה במיני מומנטום וריצת 0-7 הצליחה שוב להתקרב, ושלשה של דוגן הורידה ל-60:49 כדקה וחצי לסיום. אבל זה הכי קרוב שחיפה הגיעה, והזמן שלה להשלים את הקאמבק אזל כשבסיום 61:50 לראשל"צ.

קלעו לחיפה: תהל דוגן 18 (9 רב', 2 אס', 2 חט'), מעיין וייזר 10 (17 רב', 3 אס'), יעל סובוביץ (11 רב'), עופרי טוטי (13 רב') ושירה כץ (10 רב') 6 כ"א, יובל יפרח 4 (10 רב', אס', 3 חט').

קלעו לראשל"צ: רותם שטיקולרו 22 (6 רב', 5 אס', 4 חט'), מיכל פאר 17 (7 רב', 4 חט'), רוני מוניץ 7 (15 רב', 2 אס', 2 חט'), דניאל בלאי (8 רב', 5 חס'), דנה ששון (10 רב') וטליה פריינה (4 רב') 5 כ"א.