נערים א': נצחונות לגלבוע ולעמק יזרעאל

שלב רבע גמר הפלייאוף נפתח בתחילת השבוע כשבמוקד שחזור גמר גביע בין גלבוע מעיינות להפועל ת"א, בו שוב הצפונים ניצחו. עמק יזרעאל ניצחה בכפ"ס והייתה היחידה לרשום ניצחון חוץ, אלופת השנתיים האחרונות מכבי ת"א ניצחה את גבעתיים ועמק חפר גברה על ראשל"צ. הסדרות ימשיכו ביום ראשון הקרוב.


| safsal

 

הפועל גלבוע מעיינות - הפועל ת"א 72:78

מחזיקת הגביע הטריה פגשה שוב את סגניתה, הפעם במסגרת רבע גמר הפלייאוף. בניגוד למשחק הגמר, הפעם קיבלנו משחק שקול מאוד והפכפך שהוכרע רק לקראת הסיום כשהמארחים היו עדיפים במאני טיים. הרבע הראשון קצבי במיוחד כשכל קבוצה קולעת בתורה ואף אחת לא מצליחה לעלות ליתרון של יותר מ-3 הפרש. גלבוע שיחקה יותר פנימה לשמרי ברזני וזיו ברקו וחיפשה את הטבעת, ת"א יותר זרקה מבחוץ ומחצי מרחק ושתי הקבוצות קלעו באחוזים לא רעים בדרך לשוויון 17 אחרי כ-7 דקות של כדורסל. גלבוע במיני מומנטום עם שלשה של ענבר פסח עלתה ליתרון 5, מהצד השני 5 רצופות של עומר אלרום כולל מהלך סל ועבירה סגרו את הרבע בשוויון 22.

רבע שני התחיל וכל הקצב של הראשון נעלם. הקבוצות אומנם ניסו משחק מהיר אבל בעיקר החטיאו או איבדו, כשרק המארחת פה ושם הצליחה לייצר קצת בדרך ליתרון 22:28. לקראת סוף הרבע ת"א התעוררה קצת כש-שלשות של גיא חמו וניסים תורג'מן צמצמו, ובירידה להפסקה 32:35 מקומי. הרבע השלישי התחיל דומה לקודמו, כששתי הקבוצות לא ממש מפוקסות בהתקפה. ת"א זרקה הרבה מבחוץ ולא קלעה, גלבוע גם לא הבריקה אבל כן הייתה יעילה והצליחה לעלות ליתרון דו ספרתי עם 5 אישיות של רינסקי ושלשה של נדב שטנגר (35:45). זה היה האות של ת"א שוב להתעורר גם בהגנה וגם בהתקפה כש-5 רצופות של חמו מורידות ל-3 בלבד, אבל אז שוב חזרה לזרוק ולא לקלוע מבחוץ ומפה לשם גלבוע שוב ביתרון דו ספרתי. וגם הפעם זה העיר את האורחים באדום שפתאום כל שלשה נכנסת ואלרום עם 2 ותורג'מן עם אחת כמעט מהחצי קיזזו ל-55:59 בלבד סוף שלישי.

המומנטום המשיך עם ת"א גם בתחילת הרבע האחרון כשעוד שלשה נכנסה ואלרום בחדירה קבע 67:63 אורח. גלבוע לא נבהלה, הצליחה לייצר כמה עצירות בהגנה עליהן הענישה עם סלים של ברקו ושלשה של שטנגר ששוב הפכה את התוצאה. מכאן קיבלנו הגנות אגרסיביות בשני הצדדים שהקשו מאוד על הייצור, וכ-2 דקות לסיום אנחנו בשוויון 70. גלבוע עם כמה חטיפות שהפכו למתפרצות וחדירות מאני טיים בצבע של רינסקי וברקו הצליחה לברוח ל-70:76 כ-45 שניות לסיום. לת"א היו כמה הזדמנויות אחרי עצירות הגנתיות להוריד את הפער אבל הכדורים לא נכנסו, ובסיום הניצחון נשאר בגלבוע עם 72:78 ויתרון 1-0 בסדרה.

קלעו לגלבוע מעיינות: עדי רינסקי 21, זיו ברקו 20, שמרי ברזני 14, נדב שטנגר 13, ענבר פסח 7, מעיין גלוזמן 3.

קלעו לת"א: עומר אלרום 26 (4 שלשות), גיא חמו 15, ניסים תורג'מן 14, אלון ראכלין 13, איתן רסקין וגבריאל אבלוג 2 כ"א.

 

הפועל עמק חפר - מכבי יאיר ראשל"צ 57:72

שנה שניה ברציפות שחפר וראשל"צ נפגשות בשלב רבע הגמר, וגם השנה הסדרה נפתחה עם ניצחון של השרונים אחרי משחק משוגע במיוחד. הרבע הראשון היה בשליטה מקומית כשחפר קולעת באחוזים יותר טובים מהיריבה שלה ועולה ליתרון דו ספרתי - 9:19. השרונים שמרו עוד כמה דקות על יתרון סביב הדו ספרתי בתחילת הרבע השני, אבל אז ראשל"צ איפסה את היד ועם מטווח שלשות (5/5 ברבע) השלימה ריצת 17-2 וסיימה את המחצית הראשונה כשהיא ביתרון 37:30. רבע שלישי ושוב המגמה משתנה - האחוזים של ראשל"צ מתיישרים למטה, של חפר דווק עולים והמארחת רצה 3-18 ומחזירה לעצמה את היתרון. 48:54 אחרי 3/4 משחק. את הרבע האחרון של המשחק הזה האורחת כנראה תרצה לשכוח, כי היא קלעה בו סל שדה בודד מהרבה מאוד נסיונות. חפר מנגד רשמה כמה שלשות ועוד כמה סלים בצבע, עלתה ליתרון דו ספרתי ושמרה עליו עד לסיום.

קלעו לעמק חפר: יונתן קלר 21, גלעד סבן 12, רועי ברמן 8, אופק עמר ויהונתן פרץ 7 כ"א, שגיא לוי ודניאל כרמון 6 כ"א, שלו ספיר 3, דניאל יאול 2.

קלעו לראשל"צ: עידו יפה 19, רואי סולימני 8, איתי בן נניקא 7, רז קומפל וארי עמיאל 6 כ"א, יואב בן הרוש 5, עמית אומן 4, מתן מיכאל 2.

 

מכבי יהושע ת"א - הפועל גבעתיים 63:71

אלופת השנתיים האחרונות פותחת ברגל ימין את שלב הפלייאוף עם ניצחון ביתי על גבעתיים. הפתיחה דווקא הייתה של האורחים שהובילו לאורך רוב המחצית הראשונה ביתרון קל (22:15 סוף ראשון, 41:37 מחצית) כשעומר נורדמן, אור פארן, שחר שפילמן וערן ברק מובילים את ההתקפה האורחת ובצד השני היו אלו אביאל מאמו, שגיא גודס, גבריאל ארטמנקו ואור שילר. במחצית השניה היה אפשר לראות את המגמה משתנה כשגבעתיים פחות מסתדרת עם ההגנה המקומית וקולעת בעיקר מבחוץ, כשבשני הרבעים האחרונים היא קלעה רק 11 נקודות בכל רבע. ת"א מנגד הייתה יותר פרודוקטיבית בהתקפה כשארטמנקו ושון דלויד מצליחים לפתוח פער שהספיק לצהובים כדי לנצח.

קלעו לת"א: גבריאל ארטמנקו 15, אור שילר 14, שגיא גודס ושון דליד 12 כ"א, אריאל מאמו 10, יואב אשרי 6, דויד אונייאקבסקי 2.

קלעו לגבעתיים: ערן ברק 17, אור פארן 15, עומר נורדמן 11, עמית הראל 8, שחר שפילמן ורועי שוימר 4 כ"א, תומר צוריה 2.

 

הפועל כפ"ס תמר - הפועל עמק יזרעאל 66:57

עמק יזרעאל היא היחידה ברבע הגמר שהצליחה לנצח בחוץ ולהעביר את הביתיות אליה, בתום משחק בו הובילה כמעט לכל אורכו. הצפונים פתחו חזק ועם נקודות של יפתח שלמון, נועם מועלם ויובל קוך הצליחו לפתוח יתרון דו ספרתי כבר ברבע הראשון (22:11). השרונים עלו יותר מאופסים בהתקפה ברבע השני ועם כמה שלשות בתוספת סלים של עידו קנטרביץ גם הצליחו להוריד את הפער ל-37:30. במחצית הקבוצות המשיכו להחליף סלים כשהעמק שומרת על יתרון קל כשברבע האחרון 6 רצופות של מתן פוגל גם עזרו לה להגדיל קלות את הפער בדרך לניצחון.

קלעו לכפ"ס: עידו קנטרוביץ 22, עומר בן דוד 10, כרמל הוד 7, יואב קהת 5, יואב וולפוביץ, אריאל אוסד ויואב צמח 4 כ"א, יותם רוזנברג 2.

קלעו לעק יזרעאל: מתן פוגל 19, רון קטינה 13, יובל קוך 12, נועם מועלם 8, שחר בירנבוים ורני שאול 5 כ"א, יפתח שלמון 4.