נערים א': מכבי ת"א וגלבוע בחצי

הצהובים ניצחו בחוץ את גבעתיים והשלימו 2-0 בסדרה, כמוהם גם גלבוע מעיינות שניצחה בעוד דרמה את הפועל ת"א. שתי סדרות נוספות הולכות למשחק שלישי ומכריע אחרי שראשל"צ ניצחה בבית את עמק חפר וכפ"ס החזירה לעצמה את הביתיות עם ניצחון בעמק יזרעאל.


| safsal

 

מכבי יאיר ראשל"צ - הפועל עמק חפר 63:75 (1-1 בסדרה)

ראשל"צ שומרת על הבית ומשווה את הסדרה, בתום משחק שהיה שקול ברובו עד שברבע האחרון ראשל"צ ברחה ליתרון דו ספרתי. ברבע הראשון 9 נקודות של עידו יפה הובילו את ראשל"צ ליתרון 12:16, כשברבע השני נקודות של יותם בן הרוש וארי עמיאל הגדילו עוד קצת (27:34) כשבצד השני יונתן קלר שומר את חפר קרובה. הרבע השלישי המשיך דומה עם חילופי סלים ויתרון קל של המארחת (43:49). ברע האחרון שתי הקבוצות הגבירו קצב עם חילופי סלים בעיקר בין קלר וגלעד סבן האורחים לבין עמיאל ויפה המקומיים, כשאט אט המארחים הצליחו להגדיל את היתרון המקומי לדו ספרתי ושמרו עליו עד לסיום 40 הדקות.

קלעו לראשל"צ: עידו יפה 24, ארי עמיאל 18, יואב בן הרוש 8, יותם גבאי 7, עמית אומן ורואי סולימני 5 כ"א, מתן מיכאל וגבריאל אדרי 4 כ"א. 

קלעו לעמק חפר: גלעד סבן 18, יונתן קלר 17, רעי ברמן 10, אופק עמר 9, דניאל יאול 5, נדב צרפתי 4.

 

הפועל עמק יזרעאל - הפועל כפ"ס תמר 86:52 (1-1 בסדרה)

כפ"ס מנצחת בחוץ את עמק יזרעאל, ומחזירה לעצמה את הביתיות כשהסדרה תוכרע במשחק שלישי אצלה בבית בשבוע הבא. השרונים שהגיעו למשחק עם הגב לקיר פתחו בטירוף את המשחק עם מטווח שלשות בהובלת כרמל הוד, בעוד העמק לא פגעה בכלום ברבע הראשון שהסתיים ב-22:6 לאורחים. ברבע השני הצפונים כבר איפסו את היד כשמתן פוגל הוביל את ההתקפה, אבל בהגנה הם עדיין לא הצליחו לעצור את כפ"ס שאומנם הפסיקה עם השלשות אבל עדיין קלעה בקצב טוב מאוד והגדילה את יתרונה. בירידה להפסקה 45:22. רבע שלישי ושתי הקבוצות ממשיכות לקלוע בקצב לא רע, שחר בירנבוים ורני שאול מצד אחד ועידו קנטרוביץ מהצד השני כשהפער נשאר סביב ה-20 הפרש לאורחים. 64:41 סוף שלישי. רבע אחרון ולמרות שהמשחק די גמור כפ"ס לא עוצרת, ועם עוד כמה שלשות אפילו מגדילה את יתרונה לאזור ה-30 שם הוא נשאר עד לסיום.

קלעו לעמק יזרעאל: מתן פוגל ורון קטינה 11, שחר בירנבאום 9, יובל קוך ורני שאול 6, הראל שושן 3, יפתח שלמון ונועם מועלם 2 כ"א.

קלעו לכפ"ס: עידו קנטרוביץ 22, כרמל הוד 11, עומר בן דוד 10, איתי וולפוביץ 9, יואב צמח 7, גיא יהושוע 6, עומר ולס 5, יואב קהת 4, יותם רוזנברג 3, אריאל אוסד 1.

 

הפועל ת"א - הפועל גלבוע מעיינות 79:76 (2-0 לגלבוע בסדרה)

גלבוע מעיינות מעפילה שנה שניה ברציפות לחצי הגמר אחרי שניצחה בחוץ את הפועל ת"א, כמעט באותו האופן ובאותה התוצאה בה ניצחה בבית בשבוע שעבר עם מהפך ברבע האחרון ודרמה קטנה בסיום. בדומה למשחק הקודם, גם הפעם קיבלנו פתיחה שקולה עם חילופי סלים וחילופי יתרון. לקראת סוף הרבע המארחים הצליחו לפתח מיני מומנטום ויתרון קל כש-שלשת כמעט באזר של ניסים תורגמן קובעת 19:25 אחרי 10 דקות. הרבע השני המשיך באותה מגמה עם סל לפה וסל לשם בקצב סביר, כשבין לבין ת"א שומרת על יתרון קל ויורדת להפסקה ב-40:42.

המחצית השניה נפתחה עם מומנטום אורח כשזיו ברקו עם 7 נקודות מוביל את האורחים ליתרון 51:46. וגם כאן כמו במשחק הראשון, ת"א מתחילה לצלוף שלשות שהופכות שוב את המשחק ובלי ששמנו לב הם ביתרון 5, לפני שענבר פסח בסל מריבאונד התקפה סגר את הרבע השלישי ב-57:60 מקומי. ת"א כבר הצליחה לעלות ליתרון 7 בתחילת הרבע האחרון, אבל פסק זמן של גלבוע עזר להם לחזור לעניינים עם ריצת 9-0 ששוב הפכה. קצת חילופי סלים השאירו את האורחים ביתרון קל של פוזשן - שניים, וכדקה לסיום הלוח הראה 76:73 לטובתם. בהתקפות הבאות המארחת לא מצאה את הסל, ושלחה את גלבוע אל הקו בנסיון לעצור את השעון כשגלבוע ניצלה זאת להגדיל לפלוס 6. איתי ירון בשלשה ל-4 הצליח לצמצם, אבל זה הכי קרוב שת"א הגיעה. בסיום 79:76 לגלבוע.

קלעו לגלבוע מעיינות: שמרי ברזני 23 (6 שלשות), עדי רינסקי וזיו ברקו 18 כ"א, ענבר פסח 8,אמיתי עזריאל 6, מעיין גלוזמן ונדב שטנגר 3 כ"א. 

הרבו לת"א: גיא חמו 24, עומר אלרום 17.

 

הפועל גבעתיים - מכבי יהושע ת"א 77:64 (2-0 לת"א בסדרה)

מכבי ת"א היא השניה שהשלימה סוויפ בסדרת רבע הגמר עם ניצחון חוץ על גבעתיים. ת"א פתחה את המשחק עם 10:1, והמשיכה להוביל לאורך כל המשחק עד הסיום. גבעתיים התאוששה מהפתיחה הלא טובה וחזרה לעניינים, אבל ת"א שוב ברחה ליתרון דו ספרתי והמשיכה לעשות זאת שוב בכל פעם שגבעתיים עשתה קצת קולות של חזרה למשחק וצמצום הפער.