נערות ב': בני יהודה וכפ"ס בחצי

בני יהודה ניצחה היום (שישי) במשחק השלישי והמכריע את גלבוע מעיינות, והיא העולה האחרונה לחצי גמר הפלייאוף. היא מצטרפת להפועל כפ"ס (שניצחה פעמיים בדרמה את הוד"ש), להפועל ראשל"צ (שגברה פעמיים בדו ספרתי על עמק יזראל) ולרמה"ש שעברה את מכבי חיפה.


| safsal

 

חצאי הגמר (3/5, 6/5, 9/5):

הפועל כפ"ס - בני יהודה
א.ס. רמה"ש - הפועל ראשל"צ

 

הפועל ראשל"צ - הפועל עמק יזרעאל 42:63 (2-0 לראשל"צ)

אחרי שניצחה בעמק יזרעאל, ראשל"צ חזרה הביתה והשלימה את המשימה עם ניצחון ביתי במשחק בו שלטה מההתחלה ועד הסיום. נועה טאובר ולין שגיא הובילו את המארחת ליתרון 0:7 בפתיחה, ובהמשך 4 רצופות של יובל סטרינקובסקי הובילו את ראשל"צ ליתרון דו ספרתי (5:15) כשבעמק רק מיקה ינאי מצליחה לייצר נקודות. הרבע השני היה קצת יותר שקול - שקד רובין ורותם שטיקולרו הגדילו את היתרון המקומי (13:31) כשבצד השני ינאי עם עוד כמה סלים לעמק מנסה להשאיר את קבוצתה קרובה. כמה החטאות של ראשל"צ לקראת סיום הרבע אפשרו לעמק לצמצם ושלשה של יובל גרינבאום סגרה מחצית ראשונה ב-21:30.

הרבע השלישי התחיל עם קצת חילופי סלים שהשאירו את הפער סביב ה-10-12 הפרש, ואז כמה דקות של החטאות משני הצדדים השאירו את הסקור כמו שהוא. שלשה של טאובר החלה בריחה נוספת של ראשל"צ כש-שגיא בדקות טובות עם חטיפות ונקודות הובילה את המארחת ליתרון 20 - 25:45 אחרי 3/4 משחק. את הרבע האחרון העמק פתחה עם שלשה של טלי סודאי שקטעה את הבצורת, והעירה גם קצת את ההתקפה האורחת. המשחק המשיך עם עוד כמה דקות של חילופי סלים (סודאי ורוני טורס בעמק, סטרינקובסקי, סבטלנה קוזק ורוני מוניץ בראשל"צ) כשבשני הצדדים מחלקים דקות לשחקניות הספסל ומעבירים את הזמן עד לסיום.

קלעו לראשל"צ: נועה טאובר 15, שקד רובין 10, יובל סטרינקובסקי ולין שגיא 8 כ"א, נטע וולפוביץ 7, רותם שטיקולרו 5, סבטלנה קוזק ורוני מוניץ 4 כ"א, רותם סביש 2.

קלעו לעמק יזרעאל: מיקה ינאי 11, רוני טורס 9, טלי סודאי 6, יובל גרינבאום 5, טליה קופלוביץ 4, מעיין סגל 3, אילה אונגר וטל כץ 2 כ"א.

 

בני יהודה - הפועל גלבוע מעיינות 60:72 (2-1 לבני יהודה)

בני יהודה וגלבוע מעיינות נפגשו למשחק שלישי ומכריע בסדרה, אחרי שכל אחת רשמה נצחון ביתי במפגשים הקודמים. המארחת הייתה עדיפה בפתיחה כשג'סיקה אזיקווי מובילה אותה ליתרון קל 7:14 אחרי 10 דקות. ברבע השני שתי הקבוצות העלו הילוך וקלעו בקצב גבוה - מעיין גורין ועדי מתנה קלעו לאורחת באדום, אוזיקווי המשיכה להוביל את ההתקפה של בני יהודה יחד עם מאי טוויג ואגם ג'אנו. בין לבין המארחת המשיכה להגדיל את היתרון שלה ועד ההפסקה כבר התקרבה ל-20 הפרש, עם 28:44 בתום המחצית הראשונה. ברבע השלישי גלבוע הצליחה לעצור את הקצב של בני יהודה ועם כמה שלשות ונקודות של שני פיין ומאיה שבח הצליחה להוריד ל-46:57. ברבע האחרון המומנטום חזרה לבני יהודה ששוב פתחה פער דו ספרתי גבוה, ורק לקראת הסיום גלבוע הצליחה למזער קצת נזקים מה שלא באמת עזר לה. בסיום 60:72 לבני יהודה שכאמור ממשיכה לחצי הגמר.

קלעו לבני יהודה: מאי טוויג 25, ג'סיקה אזיקווי 23, אגם ג'אנו 12, אוריאן קוזירו 7, אותם מלאכי 4, אמה מרפו 1.

קלעו לגלבוע מעיינות: מאיה שבח 18, שני פיין ומעיין גורין 9, שי קרוטמן 8, עדי מתנה 6, שירה לוי ודורון בר 4 כ"א, מאיה בן דוד 2.

 

מכבי חיפה - א.ס. רמה"ש 50:48 (2-0 לרמה"ש)

חיפה מפספסת הזדמנות לשלוח את הסדרה למשחק שלישי ומכריע, אחרי שכבר הצליחה להוביל במהלך הרבע האחרון אבל בסופו של דבר סיימה את העונה עם הפסד. בניגוד למשחק הראשון ברמה"ש שהיה חד צדדי, הפעם המשחק היה שקול מאוד לכל אורכו. ברבע הראשון שהסתיים ב-16:12 לאורחת ראינו את חיפה הולכת פנימה למעיין וייזר ומנגד את יערה ים עם צמד שלשות ונקודות בצבע מובילה את ההתקפה של רמה"ש יחד עם מיקה שטיין. ברבע השני חיפה הייתה זאת שקלעה מבחוץ בתוספת סלים ל-2 של סיון גלר וצמצמה קלות, למול 5 רצופות של תמר כרמי שהשאירו את האורחת ביתרון קל (27:25 מחצית). המגמה נמשכה גם למחצית השניה עם חילופי סלים בין הצדדים כשאף אחת לא מצליחה לברוח ליתרון משמעותי. אחרי 39:35 בסוף הרבע השלישי, ברבע האחרון חיפה הצליחה להפוך סוף סוף את התוצאה, אבל רמה"ש עם סלים של שטיין הפכה שוב ושמרה על היתרון השברירי עד לסיום.

קלעו לחיפה: מעיין וייזר 17, סיוון גלר 13, ויקטוריה רסין 9, עומר סובוביץ 3, תהל דוגן, יובל יפרח ורוני פורמן 2 כ"א.

קלעו לרמה"ש: יערה ים 14, מיקה שטיין 12, שיי לי קרינסקי 5, מאיה אלמליח, תמר כרמי ושיר גייר 4 כ"א, ליהיא טסלר 3, אלה קשת 2.

 

מכבי הוד"ש יסמין - הפועל כפ"ס 52:51 (2-0 לכפ"ס)

שני נצחונות, שניהם עם סיום דרמטי במיוחד, ומחזיקת הגביע הטריה הפועל כפ"ס עולה לחצי הגמר כשהיא הנציגה היחידה של מחוז צפון שעברה את הרבע. כפ"ס הייתה עדיפה לאורך רוב המשחק וכבר הייתה ביתרון 20, אבל הוד"ש הצליחה לחזור למשחק ברבע האחרון ובדומה למפגש הראשון בין השתיים שוב קיבלנו סיום מותח והכרעה רק בסיום.

הרבו להוד"ש: שירה זליגר, אור גדות ונעמה תמרי 10 כ"א, מאיה תמרי 6.

הרבו לכפ"ס: עמית רוזנצויג 16, יעל גורשטיין ועמית גילאור 11 כ"א, דנה פוקס 6.