נערות א': הגמר הגדול מתחיל

הסדרה שחיכינו לה - הפועל ראשל"צ וא.ס. רמה"ש, ללא ספק שתי הקבוצות שהיו הכי טובות ויציבות העונה בליגת הנערות, יפגשו החל מהערב לסדרת ראש בראש על האליפות. לראשל"צ יש את יתרון הביתיות, אבל נראה שרמה"ש מגיעה במומנטום יותר חיובי ובכושר יותר טוב. בכל מקרה, מחכה לנו סדרה הרבה יותר פתוחה מבעונה שעברה.


| safsal

 

הפועל ראשל"צ בפעם השלישית ברציפות (ותספרו את עונות הקורונה איך שבא לכם), או א.ס. רמה"ש בפעם הראשונה בהיסטוריה? שתי הקבוצות שהכי מגיעה להן להיות העונה בגמר גם הגיעו לשם, ולנו מחכה יופי של סדרה בה אפשר להגיד שהכל פתוח. ראשל"צ כאמור מגיעה כאלופה המכהנת, וכמי שסיימה במקום הראשון את הבית הדרומי וניצחה כבר 3 פעמים העונה את היריבה שלה לתואר. רמה"ש מצד שני בעונת שיא מבחינתה, הפסידה אומנם 3 פעמים לראשל"צ אבל גם ניצחה אותה פעמיים וגם הדיחה אותה ממפעל גביע המדינה בו היא זכתה וזאת ההזדמנות שלה להשלים טריפל היסטורי (יחד עם התיכונים). אז מי זאת תהיה? נחכה ונראה.

 

לוח המשחקים (שעות לא סופיות):

משחק 1 - יום א' 7.5, 19:30, גימנסיה ריאלית ראשל"צ
משחק 2  - יום א' 14.5, 19:00, קרית יערים רמה"ש
משחק 3 (במידת הצורך) -יום א' 21.5, 19:30, גימנסיה ריאלית ראשל"צ

 

מה עשינו העונה?

ראשל"צ פתחה את העונה עם רצף מרשים של 12 נצחונות, וסיימה את הבית העליון עם מאזן של 14 נצחונות ו-2 הפסדים בלבד כשהיא כמובן במקום הראשון של הבית העליון הדרומי. בגביע היא נעצרה בחצי הגמר עם הפסד כואב מאוד בהפרשים מול רמה"ש. בפלייאוף ראשל"צ עבדה קשה מאוד עם 2 משחקים צמודים מול עמק יזרעאל ואז ניצחון ביתי, ואז עוד 3 משחקים לא קלים מול חולון כדי לחזור שוב למעמד הגמר.

רמה"ש סיימה את הבית העליון במקום השני במאזן של 10 נצחונות ו-6 הפסדים, ובין לבין גם זכתה בגביע המדינה ובאליפות התיכונים. בשלב רבע הגמר היא לא ממש התקשתה מול נתניה וחילקה שם לא מעט דקות לרוב הסגל שלה, וסיימה את הסדרה בקלות עם 2-0. בחצי הגמר רמה"ש פגעה את נס ציונה שם היא נאלצה לעבוד יותר קשה, אבל גם את הכתמות רמה"ש עבר ב-2-0 חלק וקיבלה שבוע שלם של מנוחה לקראת הגמר.

 

קצת סטטיסטיקה:

ראשל"צ היא קבוצת ההתקפה השניה בטובה העונה עם כמעט 70 נקודות למשחק, שניה רק לאקדמיה עם 73.5. רמה"ש רביעית עם 66.1, אחרי רעננה שקלעה חצי נקודה יותר העונה. בדומה לכך, ראשל"צ שניה באחוזים מהשדה (38%) ורמה"ש חמישית עם 34%. ראשל"צ היא הקבוצה שלוקחת הכי הרבה כדורים חוזרים (53.4), רמה"ש מדורגת רק 12 במדד הזה עם 7 ריב' פחות. בגזרת האסיסטים רמה"ש היא העדיפה עם 17.3 כאלו שמדרגים אותה שלישית, ראשל"צ שביעית עם 15.1. גם בגזרת החטיפות ניצחון ברור לרמה"ש - 18.2 ומקום שלישי, לעומת 10 בלבד ומקום לפני אחרון לראשל"צ. אבל בגזרת החסימות ראשל"צ לוקחת בגדול עם 5.8 (במרחק של 1.5 חסימה למשחק מגלבוע ששניה), ורמה"ש רק עם 2.1 בחלק התחתון של הדירוג.

רומי אלבז מדורגת רביעית בטבלת מלכת הסלים של הליגה (ושלישית אם מחשיבים רק מבית עליון ומעלה) עם 19.6 נקודות למשחק. נגה אטינגר נמצאת בטופ10 של המוסרות עם 4.9 אסיסטים למשחק. אריאל סולומון שניה בטבלת החוטפות עם 4.2.

 

מה אומר הנייר?

קודם כל, שמחכה לנו יופי של סדרה. אם נשפוט על פי כל העונה ועל פי משחקי הפלייאוף, רמה"ש מגיעה בכושר יותר טוב, יותר יציב, והרבה יותר 'רעננה' למשחק. ראשל"צ עבדה הרבה יותר קשה ממנה בסדרות רבע וחצי הגמר, וסימני העייפות נראו עליה בעיקר במשחק השלישי מול חולון. לרמה"ש יש סגל מאוד מאוד רחב ולצד 2-3 מובילות גם האחרות יכולות להתעלות בכל יום נתון. הסגל של ראשל"צ יותר קצר וגם לו יש כלים נוספים מהספסל במקרה והצמד המוביל נתקל בבעיית עבירות וכאלה, אבל עדיין הספסל של רמה"ש על פניו יותר חזק ויכול יותר לקחת על עצמו. רמה"ש קצת יותר מתורגלת במעמד הזה, ראשל"צ אומנם האלופה אבל לא כל השחקניות שלה זכו לשחק בגמר כזה או אחר, בניגוד לרמה"ש שאצלה הרוטציה יותר רחבה וגם שיחקה השנה כבר ב-2 גמרים ובשניהם גם ניצחה למי ששכח. יחד עם זאת - ראשל"צ הפסידה העונה בבית רק משחק אחד והוא לא היה לרמה"ש, אז יש לה נקודת זכות פה. בשורה התחתונה - מרגיש שרמה"ש פייבוריטית לקחת מבחינת הכושר והמומנטום, אבל לא בהרבה, והסטטיסטיקה של ראשל"צ בבית באה פה לטובתה.