נערות ב': רמה"ש בגמר, כפ"ס ביתרון

רמה"ש נקמה בראשל"צ על ההדחה בחצי גמר הגביע, ועלתה על חשבונה לגמר הפלייאוף בפעם השניה ברציפות כשהיא משלימה 2-0 בסדרת חצי הגמר. בסדרה המקבילה בסופו של משחק שקול הפועל כפ"ס ניצחה במשחק הראשון את בני יהודה, המשחק השני ביום שלישי. (צילום: תמיר ירדן)


| safsal

 

הפועל ראשל"צ - א.ס. רמה"ש 62:57 (2-0 לרמה"ש)

אחרי שנפגשו בחצי גמר הגביע, ראשל"צ ורמה"ש נפגשו גם בחצי גמר הפלייאוף והפעם רמה"ש היא זאת שיצאה עם ידה על העליונה ועם העפלה בפעם השניה ברציפות לגמר הפלייאוף - שם היא תנסה להגן על תוארה מהשנה שעברה. המארחת הובילה לאורך רוב המשחק, כולל ביתרון 10 ברבע האחרון, אבל רמה"ש עם הרבה אופי הצליחה להפוך את התוצאה ולנצח. 

הפתיחה הייתה שקולה כשהקבוצות מחליפות סלים ואף אחת לא מצליחה לפתוח פער משמעותי, ואנחנו ב-10:8 רמה"ש אחרי 5 דקות של כדורסל. ראשל"צ הייתה הראשונה לפתח מומנטום עם 7 אישיות של לין שגיא שהובילה ריצת 2-10, לפני שסל באזר של שילי קרינסקי חתם את הרבע הראשון ב-14:18 מקומי. רבע שני המשיך עם חילופי סלים, כשראשל"צ שוב הראשונה לפתוח פער קל כשעלתה ליתרון 19:27. רמה"ש ירדה לפסק זמן וחזרה ממנו יותר מאופסת בהתקפה, ובהמשך גם צמצמה את הפער למינוס 2, כשמהלך סל ועבירה של יובל סטרינקובסקי הגדיל ל-29:34 בתום המחצית הראשונה. רבע שלישי והמגמה נמשכה, רק שהפעם המארחת שמרה על יתרון שנע סביב ה-6-9 הפרש. צמד חטיפות של רמה"ש הסתיימו בסלים של מאי אלמליח צמצמו ל-40:42 בלבד בדרך ל-42:46 אחרי 3/4 משחק. 

הרבע האחרון נפתח בלי יותר מדי נקודות, עד שהגיעו רותם שטיקלרו עם בחדירה יפה ושקד רובין עם שלשה והעלו לראשונה את היתרון של ראשל"צ לדו ספרתי - 46:66 קצת יותר מ-5 דקות לסיום. רמה"ש לא נבהלה, לחצה חזק בהגנה וחטפה כמה כדורים ובמקביל 4 רצופות של אלמליח ועוד 5 אישיות של יערה ים השלימו את המהפך - 59:57 אורח דקה וחצי לסיום. גם בהתקפה הבאה ראשל"צ לא מצאה את הסל, ותמר כרמי מחצי מרחק הגדילה ל-4. המארחת ניסתה זריקות מחוץ לקשת שלא נכנסו, ולאחר מכן גם לעצור את השעון בעבירות וגם זה לא בדיוק עזר. רמה"ש גמרה את השעון כשבסופו 62:57 וניצחון ששווה גמר פלייאוף.

קלעו לראשל"צ: לין שגיא 15, שקד רובין 12, יובל סטרינקובסקי ורותם שטיקלרו 11 כ"א, נועה טאובר 7, ליהיא אביטבול 1.

קלעו לרמה"ש: מאיה אלמליח 16, יערה ים 15, תמר כרמי 13, שילי קרינסקי 10, ליהיא טסלר ועדי גודשטדט 3 כ"א, מיקה שטיין ואלה קשת 1 כ"א.

 

הפועל כפ"ס - בני יהודה 51:57 (1-0 לכפ"ס)

בסיומו של משחק שקול והפכפך, כפ"ס שומרת על הבית ועולה ליתרון בסדרה. הרבע הראשון לא היה התקפי במיוחד, הוא התחיל עם כמה דקות של החטאות ונגמר עם כמה דקות של החטאות, ובין לבין כמה דקות בהן כן ראינו חילופי סלים ואת היתרון שמחליף ידיים. בני יהודה קלעה פעמיים מבחוץ, בני יהודה קיבלה 5 נקודות מיעל גורשטיין ועוד שלשה של דנה פוקס, ואחרי 10 דקות 10:12 ירוק. ברבע השני הקבוצות כבר היו יותר מאופסות וסיימו יפה מתחת לסל, גורשטיין ועמית רוזנצויג החליפו סלים עם מאי טוויג, ובאמצע הרבע 20:22 לכפ"ס. בחצי השני של הרבע בני יהודה זרקה בעיקר מבחוץ ולא פגעה, וכפ"ס גם לא קלעה באחוזים יותר מדי גבוהים בצבע אבל כן הצליחה להגדיל ל-22:28 אחרי סל באזר של גורשטיין.

דקות טובות של מלאכי בפתיחת הרבע השלישי עם אסיסט, חטיפה ושלשה הובילו את בני יהודה חזרה ליתרון אחרי ריצת 7-0. 4 רצופות של אג'ם ג'אנו (מאסיסט נוסף של מלאכי) העלו את בני יהודה ליתרון 33:30, שלשה של גורשטיין השוותה ועד סיום הרבע קיבלנו עוד קצת חילופי סלים כשסל באזר של ג'יסקה אזיקוי קבע שוויון 40 בכניסה לרבע המכריע. האורחת בכתום לא נכנסה טוב לרבע האחרון, איבדה כמה כדורים וכפ"ס ניצלה זאת כדי לעלות ליתרון 7 אחרי שלשה של רוזנצויג. פסק זמן של בני יהודה עשה את העבודה ומינית ריצת 5-0 צמצמה, אבל כפ"ס שוב הגדילה וכ-3 דקות לסיום 45:52. בני יהודה עוד הצליחה שוב לצמצם, אבל לא יותר מזה. כפ"ס עם נקודות מהקו שמרה על הפער וניצחה בסיום 51:57.

קלעו לכפ"ס: יעל גורשטיין 18, עמית רוזנצויג 13, עמית גילאור 9, דנה פוקס 6, רותם ניצחון 5, נועם אופיר 4, טל דודי 2.

קלעו לבני יהודה: ג'סיקה איזקוי ומאי טוויג 11 כ"א, אגם ג'אנו ואוריאן קוזרו 10 כ"א, רותם מלאכי 9.

 

צילום: הפועל כפ"ס