נערות א': זה עוד לא נגמר

רמה"ש קיוותה לחגוג אליפות אצלה בבית לאחר הניצחון המרשים במשחק הראשון בראשל"צ, אבל לא ממש הופיעה למשחק והתפוצצות של האורחת עם 52 נקודות במחצית הובילה אותה לניצחון חד צדדי ושוויון בסדרה. ההכרעה ביום ראשון הקרוב בגימנסיה.


| safsal

 

בשבוע שעבר רמה"ש הצליחה לחזור מפיגור דו ספרתי לניצחון גדול בראשל"צ, והייתה תחושה באוויר שהיא הולכת לסגור את הסיפור ולהניף את הצלחת אצלה בבית. אבל לראשל"צ היו תכניות אחרות. המשחק הזה היה פשוט נפילה מצד אחד והתפוצצות מצד שני, והיה חד צדדי מההתחלה ועד לסיום. אז אחרי שראינו את שתי הקבוצות נמצאות בצד של הנפילה, קרוב לודאי שביום ראשון כבר נראה משחק הרבה יותר צמוד ושקול ובסיומו גם כמובן תהיה לנו צלחת.

 

בקצרה:

אין הרבה מה לספר על המשחק. כבר מהפתיחה ראינו את ראשל"צ שולטת וקולעת בקצב נהדר, רק שבניגוד למשחק הקודם הפעם רמה"ש לא הייתה שם כדי לתת לה קונטרה, ובהפסקה היינו ביתרון 37 מהדהד לאורחת. המחצית השניה דווקא הייתה "שקולה" והסתיימה בנקודת יתרון אחת בלבד לראשל"צ. ראשל"צ המשיכה לדרוס לאורך כל המשחק כשהיא מובילה לאורכו במעל 30 הפרש, כשלזמן קצר גם הייתה ביתרון 40. ראשל"צ שכבר יצאה לה לאבד העונה כמה הפרשים דו ספרתיים גבוהים לא התכוונה הפעם לתת לזה לקרות, ולא שיחררה ממש עד לסיום.

 

המספרים:

אם בכל המשחק הראשון בסדרה ראשל"צ קלעה 54 נקודות, אמש כבר במחצית היא עמדה על 52 כאלו - שהם גם הסקור מחצית הכי גבוה שהיה לה העונה (קלעה פעמיים 51 במהלך העונה הסדירה). ראשל"צ הייתה יעילה מאוד בהתקפה במחצית הראשונה כששיחקה עד לטבעת (0 זריקות שהן לא מתוך הצבע) וקלעה במעל ל-61%, והוסיפה גם 4 שלשות. וגם כשהמארחת ניסתה ללחוץ, היכולת האישית באה לידי ביטוי וגם כאן היא ידעה לייצר נקודות. רמה"ש מהצד השני קלעה 6 סלי שדה בלבד בכל המחצית הראשונה וככה היא מצאה את עצמה בפיגור של 37 הפרש בירידה להפסקה. ומזה כבר קשה מאוד מאוד לחזור, כשהיציאה המוקדמות של אריאל סולומון עקב פציעה בטח לא תרמה לזה. 

ראשל"צ ניצחה בגדול גם בצד ההגנתי עם 19 חטיפות (לעומת 12 לרמה"ש) וגם 9 חסימות (לעומת 1). רמה"ש הייתה העונה אחת ההתקפות הטובות בליגה (רביעית עם 66.1 ממוצע), ולא תופתעו לגלות שאמש היה הסקור הכי נמוך שלה העונה כשה-הכי נמוך הקודם היה 51. זה פשוט לא היה היום שלה. מי שכן הגיעה חדה במיוחד למשחק היא רומי אלבז ששוב הובילה את קלעיות ראשל"צ עם 23, והפעם עם יופי של אחוזים (כמעט 70%) ל-2 וסלים מרשימים גם על הדאבל אפ של רמה"ש. נגה אטינגר הוסיפה 16, 13 לרומי ויינר ו-10 לרומי עובד. ברמה"ש רוני נוה עם 10 ורותם כחלון עם 9.

 

שימו לב ל:

יש משהו קצת אירוני בתוצאה 52:15 בה הסתיימה תוצאת המחצית, כי זאת תוצאה שמאוד דומה ל-50:16 בה רמה"ש עצמה הובילה אז בגמר גביע המדינה בו זכתה. 

 

סטטיסטיקה מלאה:

קלעו לרמה"ש: רוני נוה 10 (10 רב'), רותם כחלון 9 (9 רב'), יערה ים 5, גלי רוטשילד ומאיה אלמליח (4 חט') 3 כ"א, נועה בן דוד ורותם ורסנו 2, עמית ארבל מאירוביץ 1.

קלעו לראשל"צ: רומי אלבז 23 (10 רב', 3 חט', 9/13 ל-2), נגה אטינגר 16 (5 רב', 5 אס', 2 חס'), רומי ויינר 13 (5 רב', 2 חס'), רומי עובד 10 (14 רב', 2 חס'), שי לבני 6 (5 אס', 4 חט'), עופרי הרטל 3 (2 חס'), נועה טאובר ומאיה קארש 2 כ"א.