נערים א': מכבי ת"א שוב בגמר

אלופת השנתיים האחרונות ניצחה אמש בחוץ את מכבי יאיר ראשל"צ 75:49, השלימה 2-0 בסדרת חצי הגמר (יחד עם הניצחון הביתי 66:78 בתחילת השבוע) והעפילה לגמר שלישי ברציפות. בסדרת הגמר מחכה לה גלבוע מעיינות, כשמוקדם יותר העונה הצפונים הדיחו את הצהובים במסגרת הגביע.


| safsal

 

כמו ב-15/16, גם העונה מכבי יהושע ת"א והפועל גלבוע מעיינות יפגשו בגמר הפלייאוף של נערים א'. אז זה נגמר באליפות היסטורית לאדומים, שמאז בעצם לא הצליחו לחזור למעמד עד שבוע שעבר. העונה גלבוע מגיע למעמד כמחזיקת הגביע ועם ניצחון אחד שכבר השיגה על היריבה שלה לצלחת במסגרת הגביע (כשהמשחק השני נגמר בתיקו), מה שבטח יתן לה לפחות קצת מומנטום חיובי. ת"א מנגד מגיעה כאלופה הגאה בשנתיים האחרונות, ותנסה להיות קבוצת נערים א' הראשונה שמצליחה לקחת את התואר 3 שנים ברציפות.

סדרת הגמר תחל ביום שני הקרוב (22.5) בהדר יוסף, ויומיים אח"כ (24.5) הקבוצות יפגשו בעין חרוד.

 

מכבי יאיר ראשל"צ - מכבי יהושע ת"א 75:49 (משחק 2)

אחרי הניצחון הביתי בתחילת השבוע, ת"א יצאה לראשל"צ והייתה דומיננטית מאוד לאורך כל המשחק בדרך בדרך לניצחון שכאמור העלה אותה לגמר. כבר ברבע הראשון ראשל"צ התקשתה לייצר והאורחים כבר עלו ליתרון דו ספרתי 18:6. ברבע השני ראשל"צ נראתה יותר טוב בהתקפה, אבל זה לא עזר לה להוריד את ההפרש כשבסיום המחצית הראשונה 34:18 לת"א. המחצית השניה הייתה בקצב טוב יותר מהראשונה כשהקבוצות מחליפות סלים, ובין לבין ת"א גם מגדילה עוד קצת את ההפרש שלה למעל 20 עם 57:35 בתום הרבע השלישי בדרך ל-75:49 בסיום.

קלעו לראשל"צ: ארי עמיאל 12, גבריאל אדר 11, רואי סולימני 8, עמית אומן 6, יותם גבאי 5, איתי בן נניקא 3, מתן מיכאל 2, ליאב סולומון 1.

קלעו לת"א: שגיא גודס 17, ים נבו 14, שון דליד 8, רועי ברג 7, אור שילר 6, אביאל מאמו ועיטם אפרתי 5 כ"א, גבריאל ארטמנקו ויואב אשרי 4 כ"א, רותם גל 3, דויד אונייאקבסקי 2.

 

מכבי יהושע ת"א - מכבי יאיר ראשל"צ 66:78 (משחק 1)

המפגש הראשון בסדרה אפשר להגיד שהיה יותר שקול, למרות שת"א הובילה רוב הזמן ביתרון דו ספרתי. ראשל"צ למרות שהייתה בפיגור גבוה הצליחה כל פעם למצוא את הכח לייצר מומנטום ולהוריד את הפער, אבל בסופו של דבר לא הצליחה להשלים את הקאמבק. המארחת פתחה חזק עם אביאל מאמו שהלך עד לטבעת והציג רבע נהדר עם 15 אישיות שהוביל אותה ליתרון 16:30, כשבצד השני עידו יפה עם צמד שלשות מנסה להשאיר את האורחת בחיים. ראשל"צ המשיכה עם השלשות גם ברבע השני וצמצמה את הפער, אבל כמו שיהיה גם בהמשך המשחק - בכל פעם שהיא קצת התקרבה ת"א ברחה שוב ואנחנו ב-36:45 בתום המחצית הראשונה. רבע שלישי ות"א עם נקודות של שגיא גודס שוב מגדילה, יותם גבאי ורז קומפל מקטינים אבל אז ת"א שוב בורחת עם שלשות וסוגרת את הרבע ב-49:65. רבע אחרון והפער כבר מתקרב ל-20, אבל ראשל"צ שוב נלחמת ועם צמד שלשות של רואי סולימני וחטיפה וסל של יואב בן הרוש זה 'רק' 63:71. אבל מכאן ראשל"צ לא הצליחה להתקרב יותר, נסיונות השלשות הבאים לא צלחו ובמקביל אור שילר עם נקודות בצבע הגדיל חזרה וסגר את הסיפור.

קלעו לת"א: אור שילר 23, אביאל מאמו 17, שגיא גודס 14, שון דליד 12, ים נבו 4, גבריאל ארטמנקו 3, דיויד אונייאקבסקי 2.

קלעו לראשל"צ: ארי עמיאל ועידו יפה 13 כ"א, רואי סולימני 12, יותם גבאי 10, עמית אומן 8, איתי בן נניקה 5, גבריאל אדר 3, יואב בן הרוש 2.