נערים א': 1-0 לת"א

סדרת גמר הפלייאוף לנערים א' נפתחה אמש עם ניצחון ביתי של מכבי ת"א 67:76 על הפועל גלבוע מעיינות. הצפונים התאוששו מפתיחת משחק פחות טובה ומפיגור דו ספרתי וחזרו לעניינים עד למצב של שוויון לקראת סיום המשחק, אבל יכולת מאני טיים טובה של אור שילר לקחה את המארחת לניצחון.


| safsal

 

שמרה על הבית - מכבי ת"א פתחה את סדרת הפלייאוף עם ניצחון ביתי על גלבוע מעיינות. פרט לבריחה קלה של הצהובים ליתרון דו ספרתי במהלך הרבע הראשון, המשחק היה שקול ברובו והוכרע רק לקראת הסיום כשהצהובים ניצלו הגנה רכה של האורחים לנקודות מאני טיים חשובות. קודם לכן קיבלנו רבע ראשון שהתחיל שקול עם חילופי סלים בין הצדדים, כשהראשונה לפתח מומנטום היא המארחת שעם 4 שלשות רצופות של שגיא גודס טסה קדימה ליתרון דו ספרתי - 17:28 אחרי 10 דקות. גלבוע חזרה יותר טובה לרבע השני בעיקר הגנתית והצליחה לעצור את הבריחה המקומית, ובמקביל קלעה שלשות משלה שצמצמו את הפער. נקודות של גבריאל ארטמנקו דאגו שת"א תישאר ביתרון קל, כשבסיום המחצית הראשונה 38:43 מקומי. 

רבע שלישי וגלבוע עם יכולת התקפית טובה של זיו ברקו ונדב שטנגר מצליחה גם להשלים את הקאמב ולהפוך את התוצאה, אבל ת"א לא נבהלת ועם נקודות של שון דליד הופכת חזרה. הרבע המשיך שקול כשאף אחת לא מצליחה לפתוח פער משמעותי, והסתיים עם 5 רצופות של אור שילר שקבעו 54:56 תל אביבי. גם הרבע האחרון המשיך צמוד עם חילופי סלים בין שילר המקומי לברקו האורח, עד למצב של שוויון 64. כאן גלבוע נתקעה בהתקפה, ות"א עם שלשות של שילר וגודס עלתה ליתרון 64:72. פסק זמן בהול של האורחים לא עזר כשבזמן שנותר הם לא היו מרוכזים בהגנה ות"א הצליחה להגיע עד לטבעת וקלעה סלים חשובים שהובילו אותה לניצחון. 

קלעו לת"א: שגיא גודס (5 שלשות) ואור שילר 23 כ"א, גבריאל ארטמנקו 12, שון דליד ואביאל מאמו 7 כ"א, יואב אשרי 4.

קלעו לגלבוע: עדי רינסקי 23, זיו ברקו 21, נדב שטנגר 9, ענבר פסח ואמיתי עזריאלי 5 כ"א, שמרי ברזני 4.