נערים א': הצהובים שמרו על התואר

בפעם השלישית ברציפות - מכבי יהושע ת"א היא אלופת המדינה לנערים א'. הצהובים יצאו אמש צפונה למשחק השני בסדרה מול הפועל גלבוע מעיינות, וגם הפעם הייתה עדיפה כשהיא פותחת יתרון דו ספרתי כבר ברבע הראשון בדרך לניצחון 78:59. (צילום: איגוד הכדורסל)


| safsal

 

מכבי יהושע ת"א היא אלופת המדינה לנערים א'. הצהובים השלימו אמש (רביעי) 2-0 בסדרת הגמר עם ניצחון 78:59 בחוץ על הפועל גלבוע מעיינות, ולמעשה השיגו סוג של נקמה קטנה בצפונים אחרי שאלה הדיחו אותם בחצי גמר הגביע מוקדם יותר העונה. בדומה למפגש הראשון, גם הפעם גלבוע הצליחה לחזור מפיגור דו ספרתי, אבל שוב לא הצליחה להשלים את הקאמבק ות"א ברחה שוב בדרך לצלחת שלישית ברציפות (ורביעית בעשור האחרון) בגיל נערים א'.

 

סיקור המשחק:

למרות מופע קונפטי של הקהל המקומי, גלבוע לא נכנסה טוב למשחק כשהיא זורקת הרבה מחוץ לקשת ולא קולעת. ת"א מנגד עם שלשה של יואב אשרו וסל בצבע של אביאל מאמו עלתה ליתרון 7:2. שלשה ראשונה של גלבוע שכן נכנסה מנדב שטנגר צמצמה, אבל ת"א הגיבה מייד עם צמד שלשות של ים נבו ואחת גם של אור שילר (שגם היה אחראי לאסיסטים לפני כן) ובלי ששמנו לב ת"א כבר ביתרון דו ספרתי - 20:8. פסק זמן של גלבוע עזר לעצור את המטווח, וחצי דקה טובה של הצפונים עם שלשה של שמרי ברזני וחטיפה וסל של עדי רינסקי קיזזה למינוס 9 לפני ש-שלשה נוספת של נבו סגרה את הרבע הראשון ב-25:13.

הרבע השני התחיל גם לא הכי התקפי, כשגלבוע קצת מאבדת ות"א לא מרוכזת בסיום מתחת לסל אבל כן מגדילה ל-29:13. לקראת אמצע הרבע גלבוע התעוררה קצת עם שלשה של ברזני ולאחריה מהלך סל ועבירה של רינסקי, אבל ת"א שוב הגיבה מהר עם 5 רצופות של שילר שהגדילו חזרה. עד סוף הרבע חילופי סלים בין שגיא גודס בכחול לרינסקי בלבן השאירו את האורחת ביתרון שנע סביב ה-12-14 הפרש, ובסיום המחצית הראשונה 42:32 לת"א.

גלבוע פתחה נהדר את הרבע השלישי עם שלשה של זיו ברקו ו-5 רצופות של ברזני שקיזזו ל-4 הפרש בלבד, ושלחה את ת"א לפסק זמן. גם לאחריו ת"א לא מצאה את הסל כמה דקות טובות, אבל גם גלבוע לא ופספסה הזדמנות להשוות את המשחק. מהלך סל ועבירה של גודס קטע את הבצורת והעיר את ההתקפה האורחת שחזרה לסיים יפה בצבע וברחה שוב ליתרון דו ספרתי - 53:43. עכשיו היה תורה של גלבוע לרדת לפסק זמן, שלאחריו היא שוב ניסתה את כוחה מבחוץ מה שלא בדיוק הלך לה, ות"א עם עוד קצת נקודות בצבע סגרה את הרבע השלישי ביתרון 57:43.

גם את הרבע האחרון גלבוע פתחה טוב כש-שלשה של שטנגר הורידה למינוס 9, אבל לצערה זה גם הכי קרוב שהיא הצליחה להגיע. סלים חשובים בצבע ואחוזים טובים מהקו שמרו את ת"א ביתרון דו ספרתי שבין לבין גם גדל ל-16 אחרי עוד סל בצבע של גבריאל ארטמקנו שקלע למרות דאבל אפ עליו. שלשה של רינסקי לא ממש עזרה לגלבוע (בטח לצד שאר ההחטאות מבחוץ), והמשחק הוכרע. בסיום 78:59 למכבי ת"א שהשלימה 2-0 בסדרה והחלה בחגיגות.