נערים ב': כפ"ס ניצחה, שוויון בגמר

חוזרים לרופין (רביעי, 17:30). הפועל כפ"ס ברוש ניצחה אמש בבית 81:88 את הפועל עמק חפר, והשוותה את סדרת גמר הפלייאוף. כפ"ס הובילה כמעט לאורך כל המשחק כשבחלקים נרחבים ממנו גם הייתה ביתרון דו ספרתי. כרם לוי הוביל את כפ"ס עם 21, בחפר יפתח ושלר עם 29 ושחר דרורי עם 28. (צילום: הפועל כפ"ס)


| safsal

 

עם שוויון 1-1 בסדרת הגמר אחרי שגם עמק חפר וגם כפ"ס ניצחו כל אחת את המשחק הביתי, אלופת המדינה לנערים ב' תיקבע ביום רביעי הקרוב במשחק שלישי על כל הקופה ברופין (17:30). אמש כפ"ס חזרה הביתה כשהיא עם הגב לקיר והייתה עדיפה לאורך רוב המשחק, כשברבע השני היא כבר הצליחה לעלות ליתרון דו ספרתי ומכאן שמרה את עצמה במרחק ביטחון מחפר עד לניצחון. 

 

סיקור המשחק:

המשחק נפתח קצבי מאוד עם חילופי סלים בין הצדדים כשעידו סלמה עם 2 מהלכי סל ועבירה מוביל את כפ"ס ושחר דרורי עם נקודות מכל הטווחים את עמק חפר. בחצי השני של הרבע הראשון ויונתן עזריאלי עזרו לכפ"ס לשמור על יתרון קל, מנגד שון חאוסטוב חטף פעמיים ומסר אסיסטים ליפתח ושלר כהאחרון שהוסיף עוד כמה סלים מחצי מרחק ושמר את חפר קרובה (15:19). קצת חילופי סלים והבע הסתיים ב-21:23 ירוק. הרבע השני גם נפתח בקצב טוב, בעיקר מצד המארחת שהייתה יותר חדה בהתקפה ועם 5 רצופות של עזריאלי ברחה ליתרון 26:34. חפר ירדה לפסק זמן וחזרה ממנו עם מיני מומנטום ושלשות של דרורי וחאוסטוב שצמצמו ל-32:36, אבל כאן שוב האורחת נתקעה. כפ"ס עם כמה עצירות בהגנה ו-5 רצופות של כרם לוי הקפיצה את היתרון שלה ל-31:45, ובהמשך שלשה של גיא דוידוב סגרה את המחצית הראשונה ב-36:50 מקומי.

חפר פתחה את הרבע השלישי עם צמד שלשות שצמצמו, כפ"ס הגיבה עם נקודות מתחת לסל ומריבאונד התקפה של לוי שהגדילו חזרה - 43:59. כאן שוב קיבלנו כמה דקות של החטאות מצד המארחת, וחפר צמצמה למינוס 11 כשאם לא הייתה משאירה יותר מדי נקודות על הקו גם הייתה מורידה חזרה לחד ספרתי. צמד שלשות של יואב צוקר העירו את כפ"ס, דרורי בצד השני דאג לשמור את חפר בעניינים, ובסוף הרבע 57:68. בדקות הראשונות של הרבע האחרון לא קרה יותר מדי פרט לשלשה של נועם מזן. בהמשך המשחק כבר התעורר כשושלר ודרורי החליפו קצת סלים עם מזן ויונתן חכים, וכפ"ס שמרה על יתרון סביב ה-9-12 הפרש. האורחת עוד הצליחה לצמצם ל-75:82 כ-2 דקות לסיום, אבל לא יותר מזה. כפ"ס שמרה על היתרון עד ל-81:88 בסיום.

קלעו לכפ"ס: כרם לוי 21, עידו סלמה 16, יואב צוקר ונועם מזן 12 כ"א, יונתן חכים 10, יונתן עזריאלי 8, עומר גרין 4, גיא דוידוב 3, ליאור קרת 2.

קלעו לעמק חפר: יפתח ושלר 29, שחר דרורי 28 (4 שלשות), איתי רוטמן 8, דין נתיב ושון חאוסטוב 5 כ"א, עומר בסיס, אמיר וינשטיין ונועם זפיר 2.