"מוקירים תודה על התנאים והאולם"

מועדון הכדורסל של הפועל עמק הירדן פתח את הלב ואת האולמות שלו לטובת מועדון הפועל גליל עליון, ומארח אותם ושחקנים נוספים מהאזור שנבצר מהם להתאמן בגלל המלחמה. "נמשיך לקבל את כל מי שרוצה כדי שהילדים יוכלו להמשיך לשמור על שגרת כדורסל בריאה."


| safsal

 

בימים אלו שכל המדינה מתאחדת כדי לסייע ולתמוך איפה שאפשר, גם עולם הכדורסל מתאחד. לצד מחוות עבור המפונים, התנדבויות וגיוס תרומות, אנחנו רואים יותר ויותר מועדונים שפותחים את האולמות שלהם לטובת מועדונים אחרים ומארחים אצלם קבוצות ושחקנים לאימונים ופעילויות משותפות. אחד המועדונים האלו הוא הפועל עמק הירדן, שפתח את שעריו ואולמותיו לטובת שחקנים ממחלקות הנוער הקרובות לגבול הצפוני וכן לשחקנים שפונו משאר הארץ. השילוב בין אזור שקט יחסית והקרבה למלונות וישובים אליהם פונו חלק מתושבי הגליל העליון יצר תנאים טובים שמאפשרים לעמק הירדן לקלוט עד היום בין עשרות למאות שחקנים צעירים, והם אפילו מארחים בישובי המועצה מחנות אימון.

 

קריינות: תמיר ירדן

 

"מבחינתי זה מובן מאליו שאנחנו מרכזים את זה ושחקנים (מקבוצות אחרות) מגיעים אלינו לכל הקבוצות. ואם המצב המעצבן הזה ימשיך אז כמובן שנמשיך לקבל את כל מי שרוצה כדי שהילדים יוכלו להמשיך לשמור על שגרת כדורסל בריאה." מספר מנהל המועדון רז גל. בתחילת המלחמה גם הם נאלצו להפסיק את האימון, אבל כמו לא מעט מקומות באזורים ירוקים המחלקה הצעירה שמונה 12 קבוצות הישגיות כבר חזרה לפעילות. "מנהלי המועדונים של גליל עליון, מטה אשר, נהריה ומשמר פנוי אליי. אני שולח לכל מנהל לו"ז של כל האימונים, והוא שולח את זה הלאה להורים עם הטלפונים. ההורים בעצם שולחים למאמן הודעה שהילד היום יבוא לאימון וככה המאמן יודע.

מבחינה מקצועית תדרכנו את המאמנים מה כדאי לעשות באימונים האלו – אם יש אימון של 18-22 שחקנים אז זה קצת בעיה לעשות אימון שהוא מקצועי ברמה הכי גבוה, אז עושים אימון שהוא יותר קליעות, והרבה משחקים. שהילדים פשוט יבואו להנות עם מאמן שהוא מקצועי ומסודר ושיהיה אימון הכי טוב שאפשר. אני מעריך שכל יום יש בין 15-25 ילדים חיצוניים שמתאמנים פה. יש לנו גם משחקי אימון ועושים כמה שיותר שיתופי פעולה. אני מאחל לכל עם ישראל ימים יותר שקטים, שנחזור לשגרה ושהילדים המתוקים שנמצאים פה מכל הארץ יחזרו לקבוצות שלהם ושיחזרו לשגרת אימונים ומשחקים כמה שיותר מהר. ועד אז שנהיה מאוחדים ושנשמור אחד על השני. אמן."

אימון משולב באולם תיכון בית ירח

 

לצד שילוב של שחקנים באימוני מחלקת הנוער של עמק הירדן, המועצה המקומית (בראשות עידן גרינבאום) ומחלקת הספורט הספורט שלה (בניהול תמיר מייזלס) גם אירחו את קבוצות נוער ונערים ב' לאומית של גליל עליון למחנה אימון. במשך 3 ימים כ-30 שחקנים צעירים והמאמנים שלהם ישנו בדגניה ועשו פעילויות בכנרת, וכמובן קיבלו שעות אולם לקיים אימונים שלהם כקבוצה, אימונים משותפים עם שחקני עמק הירדן וגם נערכו משחקי אימון מול הקבוצות המקומיות. 

"בגלל המצב שנוצר במדינה עם המלחמה שנקלענו אליה לא יכולנו להישאר בגליל, והודות למחלקת הכדורסל של עמק הירדן שהזמינו אותנו להתארח אצלם אנחנו יכולים להמשיך את שגרת האימונים שלנו." אומר משה רחמים, מאמן קבוצת נערים ב' לאומית של גליל עליון. "זה מבורך לנו להמשיך את השגרה ולשמור על שפיות, ואנחנו מוקירים המון תודה על התנאים מסביב והשעות אולם והפעילויות שמצליחים לשמור אותנו שפויים. היה מאוד חשוב לחזור לפעילות אחרי הימים המתוחים שעברנו בצפון, להחזיר את הכל לאט לאט לסוג של שגרה. אני חושב שכולם מברכים על זה, גם ההורים וגם השחקנים ואנחנו כאגודה."

אחד השחקנים שהשתתפו במחנה הוא כרם אשכנזי, שגר במקור בבית הלל ולאור המצב עבר עם משפחות להתגורר בהוד"ש. "זה כבר מחנה שני שאנחנו עושים (מחנה נוסף נערך במועדון של הפועל גלבוע מעיינות שבוע לפני) בעזרה של המחלקות האחרות, ואנחנו מייצרים פה מחנה טוב ורציני שעוזר לכולנו למרות המצב. זה עוזר לנו גם לשכוח מהמצב קצת וגם להשתפר."

משחק אימון באולם בית בנדל

 

גם מאמן הנוער של גליל עליון, שגיא שלו, נאלץ להתפנות ועבר מקרית שמונה לראשל"צ. במקביל הוא גם עוזר המאמן בקבוצת הבוגרים של גליל עליון שמתאמנת באולמות שונים בארץ, ונמצא הרבה בדרכים בגלל המצב שנוצר. "סיטואציה מורכבת מאוד. אנחנו מועדון מאוד מיוחד בארץ כי מרבית הילדים אצלנו פונו מהבתים שלהם וזה מקשה מאוד על הסיטואציה. הגינו איזה רעיון שבשיתוף פעולה עם מועדונים אחרים אנחנו מתארחים מספר לילות בשבוע באזורים שהם יותר בטוחים - התחיל בגלבוע והמשיך פה בעמק הירדן, אין לנו מילים להודות להם על העזרה.

בשבוע שעבר כשהתחלנו את המחנות לא האמנתי שתהיה הענות כזאת גדולה, אבל ראיתי כמה טוב זה עשה לילדים לנפש לחזור קצת לשגרה ולהתנתק מהחדשות. אני חושב שזה עושה מאוד מאוד טוב בעיקר בהבט של הנפש. זה לא שאנחנו נחזור לשחק בשבוע הבא או עוד חודש, אנחנו לא יודעים. זה פחות בשביל הכושר ויותר בשביל הנפש שלהם שישמרו על שגרת ספורט. הפידבקים הם מדהימים מכולם, גם מהילדים וגם מההורים וגם מצד המועדונים שעוזרים ונרתמים עבורנו."

ומה יהיה אם נגיע למצב בוא הליגות יחזרו אך גליל לא תוכל לארח אצלה בבית? "בתור מחלקת נוער זה מורכב, יש מורכבות של ביה"ס גם. אני מרגיש שאנחנו מסוגלים, בטח עם הקבוצות הבכירות של המועדון. תנו לילדים רק לשחק ואני מאמין שהם ישתפו פעולה."