ראשל"צ והעמק שמרו על הבית

נערות א' מחזור 12: ראשל"צ ועמק יזרעאל המשיכו שתיהן במומנטום החיובי והשיגו נצחונות ביתיים, הצפוניות מול נתניה בתום דרמה ונציגת השפלה מול רעננה. לב ירושלים חזרה לנצח מול כפ"ס, וכך עשתה גם מעגן מיכאל שניצחה את חולון. רמה"ש והוד"ש היו אחראיות גם השבוע על נצחונות חד צדדים.


| safsal

 

תוצאות המחזור:

הפועל עמק יזרעאל – אליצור עירוני נתניה 55:59
הפועל מעגן מיכאל – אליצור חולון 42:44
הפועל לב ירושלים – הפועל כפ"ס 70:73
הפועל ראשל"צ – מכבי רעננה 55:63
א.ס. רמה"ש – מכבי חדרה 37:80
אס"א ירושלים – מכבי הוד"ש לילך 81:40

 

בקצרה:

המחזור ה-12 הביא לנו לא מעט דרמות, ובראשן המפגש בין לב ירושלים לכפ"ס בחלק העליון של הטבלה. למרות הגנות טובות, אחוזי קליעה לא גבוהים במיוחד וזה ששתי הקבוצות השאירו המון נקודות על הקו (20 משותפות), כן קיבלנו סקור גבוה במשחק הזה. המשחק התנהל בקצב גבוה של ריצה מסל אל סל והרבה פירגון והנעת כדור משני הצדדים, ורק חבל ששתי הקבוצות לא היו חדות מספיק בסיום בטבעת. המשחק כאמור הסתיים בדרמה, אבל היו לנו גם כמה בריחות כשהאורחת הצליחה לעלות ליתרון 8 ברבע השני, והמארחת הייתה ביתרון 9 כ-4 דקות לסיום. 

כמו שכבר ראינו העונה, כשכפ"ס רוצה ההגנה שלה עובדת נהדר וכך גם היה בדקות האחרונות (הגנת טראפים מוצלחת על מוליכות הכדור של ירושלים) בהן היא הצליחה להחזיר את המשחק לשוויון. כפ"ס החזירה את המשחק לשוויון עם סלים שנקלעו בצבע, אבל לאחר שהמשחק חזר לשוויון היא הלכה על זריקות מבחוץ - טווח ממנו קלעה פעמיים בלבד במחצית השניה. זה לא הלך לה, ולצערה גם הזריקות בדקה האחרונה מתוך הצבע אחרי ריבאונד התקפה לא נכנסו. 

מי שהובילה בין היתר את ירושלים לניצחון היא נטע מישר - שגם הייתה אחראית על הסל שהחזיר את לב ירושלים ליתרון 2 בסיום, וגם קלעה 8 נקודות ברבע האחרון (מתוך 12 במשחק) כשהיא לא מחטיאה זריקות ל-2. מישר גם הייתה קרובה לטריפל דאבל ולא בפעם הראשונה העונה עם 8 רב' ו-9 אס'. אגם ידין הובילה את קלעיות המארחת עם 17 (9 רב'), 16 לנועה גגולה (10 רב') ו-15 לאיילת בוקר. בכפ"ס נועם אופיר עם שיא אישי של 25 נקודות (4 שלשות, 6/7 ל-2), עמית רוזנצויג 18 (6/6 מהקו, 4 אס') ומאיה זילברשלג 13 (21 רב', 4 חס', 7/8 מהקו). 

נטע מישר. רבע אחרון חזק שלה

 

עוד דרמות קיבלנו בצפון כשמעגן מיכאל ועמק יזרעאל שמרו על הבית וניצחו את חולון ונתניה. בשני המשחקים לא ראינו רמה התקפית גבוה במיוחד והם נשמרו על סקור נמוך, אך לפחות הם נשמרו צמודים ומותחים עד לסיום. מעגן מיכאל סוף סוף הצליחה לרשום את נצחונה השני העונה (הראשון היה על אס"א). עונה לא קלה עוברת על מעגן מיכאל שבנתיים לא מצליחה לשחזר את היכולת מהעונה שעברה, אבל אולי הניצחון הזה יוציא אותה לדרך חדשה. חולון מנגד מאבדת גובה וגם את הסיכוי הקטן שהיה לה להיכנס לבית העליון. דווקא אחרי שבוע מוצלח שכלל ניצחון גדול על לב ירושלים הגיעה הנפילה עם 2 הפסדים. אמש חולון קלעה באחוזים מזעזעים שעדיף לא להזכיר. אגב במשחק הזה שתי הקבוצות קלעו יחד 86 נקודות בלבד, וזהו הסקור השני הכי נמוך שהיה לנו העונה אחרי ה-77 המשותפות של עמק יזרעאל ואס"א.

ואם עמקנו עמק יזרעאל, אז הצפוניות הגיעו למשחק אמש במומנטום חיובי במיוחד, בטח לאור פתיחת העונה הפחות טובה. יולי טל ממשיכה לסחוב עליה את ההתקפה של העמק ועשתה זאת גם אתמול עם מה שנקרא 'סלים מכלום' ברגעים חשובים שעזרו לעמק בדקות בהם המשחק שלה נתקע. גם לנתניה היו שחקניות כאלו - אלה הדר ולי רושינסקי, אבל זה לא הספיק כי העמק הייתה קצת יותר מרוכזת בסיום והשיגה את הנקוודת. בקצת פחות דרמה אבל עדיין עם משחק שקול יחסית ראשל"צ גברה על רעננה במשחק שכנראה הבטיח לה מקום בבית העליון. ראו פירוט פסקה אחת למטה. בכל מקרה, האלופה הייתה עדיפה במחצית השניה בה קלעה באחוזים יותר טובים מהיריבה שלה והצליחה לתחזר יתרון קל שלפרקים גם עלה לדו ספרתי בדרך לניצחון. 

 

המאבק על הבית העליון:

בעוד 3 מחזורים ועוד כמה משחקי השלמה יסתיים הסיבוב הראשון בליגה, ו-8 הראשונות יעפילו לבית העליון להמשך המאבק על הפלייאוף. המחזור האחרון קירב לשם מאוד את ראשל"צ ואת לב ירושלים. השתיים עם 4 הפסדים ו-7/8 נצחונות מתמקמות במקומות 5-6 (חישוב מאזנים, לא נקודות), ומחזיקות בפער של 2 הפסדים פחות מנתניה וגלבוע שבמקומות 9-10. מי שקצת יותר בסכנה היא הפועל כפ"ס לה יש 5 הפסדים במקום השמיני. לנתניה וגלבוע משחקים חסרים, אבל הם יצטרכו להעלות ולנצח את כולם כשיש להם לו"ז לא קל בכלל ועל הדרך לקוות שהקבוצות מלמעלה יפסידו כמה שיותר. עבור חולון שהפסידה פעמיים ב-3 ימים וחדרה נראה שהסיפור גמור. בשורה התחתונה, צריך פה תסריטים די קשוחים כדי שהמצב יתהפך.

 

קצת מספרים וקצת מעבר:

משחק שני ברציפות ובפעם השלישית העונה, יולי טל מסיימת משחק עם 31 נקודות. הפעם היא עשתה זאת גם לצד 10 רב' ו-7 אס'. משחק שני ברציפות גם שטליה קופלוביץ מסיימת עם 18 כדורים חוזרים. היא עדיין לא ירדה העונה בשום משחק מדו ספרתי בריבאונדים, ו-6 פעמים לקחה יותר מ-15 כאלו. בצד השני של המגרש - לי רושינסקי מנתניה קלעה 15 נקודות משחק שני ברציפות, אלה הדר הוסיפה 18 לצד 7 רב', 6 אס' ו-3 חט'. 

שימו לב לסטטיסטיקה הדי מפחידה של מאיה זילברשלג מהקו העונה: קודם כל, פרט למשחק אחד, היא הייתה על הקו לפחות ל-6 זריקות בכל משחק (ובאחד ההוא הייתה 5). ב-5 משחקים היא שמרה על 100%, ב-5 משחקים נוספים רשמה החטאה בודדת, ובמשחק אחד רשמה 2 החטאות וסיימה אותו עם 13/15. היו לה גם משחקים של 10/11 ו-14/15. מתנצלים מראש עם ניחסנו. 

לינוי רביע שהצטרפה לראשל"צ לפני כחודש שומרת על יציבות עם דו ספרתי בנקודות, ואתמול קלעה 12. מאז שרביע הצטרפה, ראשל"צ מחזיקה במאזן חיובי של 4 נצחונות והפסד בודד מול האקדמיה, כשלפני זה המאזן שלה היה 3 נצחונות ו-3 הפסדים. מאיה קארש קלעה 13 נקודות אתמול באחוזים מצויינים (6/8 ל-2), ולראשונה העונה גם סיימה עם דאבל דאבל כשהוסיפה 10 רב'. משחק טוב גם לרותם שטיקלרו שעשתה קצת מהכל (10 נק', 5 אס', 5 חט', 5 רב') והוסיפה מהלך היילייטס שפרסמנו הבוקר בפייס ובטח יוביל את מהלכי השבוע של הליגה באיגוד. ברעננה נטע רובין עם 11. 

רמה"ש שהביסה את חדרה ניצלה את המשחק החד צדדי כדי לחלק דקות לכל הספסל העמוק שלה, כשכמעט כל מי שעלתה על הפרקט גם עלתה על הלוח. רוני נוה סיימה עם שורה סטטיסטית יפה של 8 נק', 8 רב', 7 אס' ו-5 חט'. הוד"ש שפגשה את אס"א גם כן במשחק חד צדדי יצאה משם עם לא מעט שורות סטטיסטיות יפות, כמו שקורה בערך לכל קבוצה: ליה ברנשטיין 16 נק', 10 רב', 5 חט', נטע ניצן 13 נק', 6 רב', 5 אס', ומאיה ליבל 9 נק', 7 רב', 7 אס', 4 חט'. אור לין הובילה את מעגן מיכאל לניצחון עם 18 נקודות וגם 6 חט'. בחולון הקלעית המובילה הייתה הילה שאלו עם 14, מאיה שרביט הוסיפה 11 והודיה הרוש שחזרה אחרי פציעה תרמה 8.