הערב בנערות א' - מי יהיו בחצי?

האלופה מראשל"צ איבדה סיכוי, רמה"ש ונס ציונה כבר הבטיחו מקום אבל עדיין נלחמות על המקום הראשון. אחרי הדחיה מיום ראשון, הערב ישוחק מחזור הנעילה של הבית העליון כש-4 קבוצות עדיין נאבקות על 2 המקומות האחרונים לפלייאוף. כפ"ס ולב ירושלים שניצחו בסופ"ש תלויות בעצמן, רעננה חייבת ניצחון והוד"ש צריכה שהכל יעבוד לטובתה.


| safsal

 

האיראנים דחו לנו את מחזור הנעילה של העונה הסדירה של ליגת הנערות א' על לאתמול והיום. אתמול הבית התחתון סוג של סיים עונה, כשיש עוד כמה משחקי השלמה ובנתיים נתניה למרות ההפסדים האחרונים הבטיחה לעצמה את המקום הראשון שם. מה שיותר מעניין הוא מה שיקרה הערב בבית העליון, כשבמוקד מפגש ישיר בין רעננה לירושלים על אחד משני המקומות שנותרו לחצי גמר הפלייאוף, שם כבר ממתינות רמה"ש ונס ציונה. האחרונה אם תנצח תסיים במקום הראשון ותקבל יתרון ביתיות, רמה"ש מחכה למעידה שלה כדי לעקוף אותה. 

ועכשיו למאבק המרובע. נתחיל מהחלק הפשוט - הפועל לב ירושלים שמתארחת ברעננה וכפ"ס שמארחת את נס ציונה תלויות בעצמן. ניצחון והן בפנים, כשכפ"ס תסיים במקום השלישי בעקבות מאזן פנימי עדיף (ניצחה ב-7 הפרש והפסידה ב-3). כפ"ס תעלה גם אם תפסיד וזה במידה שרעננה והוד"ש יפסידו שתיהן, ואופציונאלי גם במידה ויהיה בית משולש עם רעננה וירושלים שיהיה תלוי כבר בהפרש בו יסתיים המשחק שלהן. 

הוד"ש הסיכוי היחיד שלה להעפיל הוא אם היא תנצח (את רמה"ש), ירושלים תנצח גם וכפ"ס תפסיד. המאזן הפנימי של הוד"ש נחות מאוד יחסית ל-4 האחרות זכר להפסדים בהפרשים גבוהים לרעננה, כך שכל בית משולש \ מרובע יציב אותה בבעיה. הוד"ש נמצאת במאזן סלים עדיף רק על כפ"ס כך שזה לצערה התסריט היחיד שיכול לעבוד עבודה.

רעננה צריכה קודם כל לנצח, ואחר כך לעשות זאת בהפרש גבוה מ-13 בו הפסידה לירושלים בסיבוב הקודם. אם ניצחה ביותר מ-13 היא מעפילה בלי קשר לתוצאות המשחקים האחרים, כי יהיה לה מאזן פנימי עדיף גם במצב של שוויון רק מול ירושלים וגם במצב של בית משולש ומרובע עם האחרות (ניצחה בהפרשים גבוהים את כפ"ס והוד"ש). אם ניצחה בפחות מ-13, היא צריכה לקוות שכפ"ס תפסיד ויווצר מצב של בית משולש, בו יש לה עדיפות בזכות נצחון בהפרש גבוה על כפ"ס. העולה השניה במצב הזה שתגיע בין כפ"ס לירושלים כבר תלוי בהפרש שיגמר המשחק הזה. 

ואם הגענו לבית מרובע כשרעננה והוד"ש ניצחו, וירושלים וכפ"ס הפסידו - רעננה בפנים קודם כל בגלל שיהיה לה ניצחון יותר כי ניצחה פעמיים את הוד"ש. הוד"ש בחוץ, וכפ"ס בצרות בגלל שהיא סוחבת הפסדים בהפרשים גבוהים מול רעננה והוד"ש, כך שהיא תתפלל להפסד גבוה במיוחד של ירושלים שיעקוף את המאזן הנחות שלה.